Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg 11 hónapos...

Hogyan tanítsam meg 11 hónapos kislányomat egyedül elaludni?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanítani az egyedül alvásra, de nem szeretném ha ezt sírva tanulná meg. Már kipróbáltuk egy hétig azt a módszert, hogy ébren ágyba tesszük, majd pár percenként bemenni hozzá. Nem járt sikerrel...

Most rosszabb a helyzet mint volt..ringatva aluszik el, vagy néha mellé fekszem, de akkor is felébred.


2013. ápr. 5. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet, hogy még ragaszkodik hozzád? Vagy fél elaludni? Ha még nem akar egyedül aludni, akkor feküdj oda mellé, és aludjatok úgy. Egy idő után magától fog menni a dolog. A kislányom 2.5éves, cicin aludt el mindig, velünk egy ágyban. Most már külön alszik az ágyában, a szobájában. Fokozatosan haladj a tempójában. Ha még kell neki a közelséged az alváshoz, akkor ne akard megvonni tőle. Marad ott mellette, bújjatok össze. Nálunk ez bevált, igaz nem gyors módszer, de sírás nélkül ment.
2013. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Osztom az elsőt, a gyereknek, a lelkének jó az ha veletek alszik hidd el!Szegényke szeparál is.. Jobb így, mint töréseket okozva neki, csak mert manapság az a trendi, ha már 2 hónaposan átalussza az éjszakát teljes némaságban...Hát pont nem érdekelt ez sosem..A miénk 1 éves, most már szépen alszik a saját ágyában, megvártuk...

Ha mindenképp át akarod szoktatni próbáld meg, hogy először bemész 2 perc után ha sír, másnap 5, aztán 10, majd 15, és így tovább...DE sztem ez sérülés nélkül nem igen fog menni...:(

2013. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretném megkérdezni,h eddig milyen volt az alvás,ha lehetséges...
2013. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azt a módszert már próbáltuk,hogy ébren ágyába tenni, és 3,5 majd 7 percenként bemenni hozzá. de nagyon sírt, szóval rettenetes volt. már nagyon bánom h kipróbáltuk. de már annyira kimerült voltam, hogy se az ágyában, se mellettem nem alszik hosszan, és nem tudom magam kipihenni, h kipróbáltuk. és csak remélhetem h nem okoztam ezzel neki traumát..

általában 6 alkalommal ébred fel éjjel.

most 2napja mellettem alszik. úgy néz ki nyugodtabb így és hamarabb vissza is tudom altatni ha megébredne.. végül is ha át tudná aludni mellettem az éjszakát, akkor akár maradhat is így a helyzet, aztán majd átszoktatjuk a kiságyba.

2013. ápr. 7. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!