Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 11 hónapos babátok?

Miket tud 11 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Mozgás, beszéd, evés (miket tud megenni a főzelékeken kívül), ivás (tud pohárból inni?)... Ilyenekre lennék kíváncsi!
2013. ápr. 6. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:

16.-án lesz 1hónapos,és kislány


Mozgás:ül,mászik,felál,a butorok melllet tud menni,van járás segítő babakocsija,amit egyedül tol a lakásban mindenhol,ha le esik valami azért letud gugolni,tapsol,integet,puszit ad és simogat!


Beszéd: rengeteget gagyog,mondja hogy nem-meme,baba,vau,pá,anya-ama,apa


Evés:mindent megeszik amit elé rakok,nem válogatós baba


Ivás: sajnos még pohárból nem tud inni,de csőrős poharból most kezdjük majd tanulgatni!


És a tiéd? :)

2013. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kislányom 14-én lesz 11 hónapos, tud ülni, mászni, felállni és kapaszkodás nélkül megállni pár másodpercig. Tud még tapsolni, integetni és puszit "dobni". Ezen kívül sokat gagyog.

Jó étvágyú,nem válogatós, bármit megeszik amit adok neki.

2013. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az enyém is kislány, ő 2.-án töltötte be a 11 hónapot. Rengeteget mászik, feláll, bútorok körül kapaszkodva sétál, kapaszkodás nélkül már sokáig meg tud állni, és lépegetni is sikerül neki 8-10 lépést. Ő is rengeteget gagyog, kutyáknak mondja, hogy dádá, integet és pápá, babáinak, hogy baba, a napokban kezdte el, hogy ad valamit, akár csak egy kis szöszt a szőnyegről, és mondja, hogy "tették" (tessék), ha olyan kedve van, néha mondja azt is hogy "kött" (köszönöm), ha én adok neki valamit.

A cumit ő is még sokkal jobban szereti, ha kér inni, odahúzza a szájához, bekapja, de nekem kell megdöntenem, hogy inni is tudjon belőle.

Ő is mindent megeszik. Mondjuk az evéssel kapcsolatban arra gondoltam, hogy mennyire tudja a darabosat megenni. Mert az én kislányomnak például teljesen át kell még mindig passzírozni a főzeléket, mert különben nem eszi meg, viszont reggelente a kis kenyér és sonka, sajt "katonákat" megeszi. A kukorica pufit is pillanatok alatt egyedül megeszi.

2013. ápr. 6. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj,hogy irok,mert a fiam még 'csak' 10 hónapos:)

Mozgás:ül,mászik(bár már nem nagyon csinálja)mert már elindult önállóan és stabilan.

Evés:megeszi a darabosat,inkább előnyben részesiti azt,de inkább úgy szeretné ha ő ehehetné kézzel mindig,ezt nem mindig tudom kivitelezni,főleg főzelékeknél vagy mondjuk rizses húsnál:)pukit ő is szereti,imádja inkább:D

Ivás:Pohárból úgy iszik,hogy mellé megy sűrűn,persze nem önállóan hanem én tartom neki.Itatópohárból nem megy neki,mert inkább rágja.

Beszéd:sokat magyaráz a saját nyelvén,mama meg ilyenek mondja,de ezek nem igazi szavak.A de,nem anya,egér,ezek mennek de nem tudatosan.Felismer már dolgokat,mint a kutya,de nem mondja.Kicsit aggódom a beszéde miatt,mert kicsit nekem úgy tűnik,hogy le van maradva.Legalábbis amiket itt olvasok azokhoz a babákhoz biztos le van.

2013. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 8-án lesz 11 hónapos. Mászik, feláll bú

torok mellett lépked, pár másodpercig áll egyedül, utána fenékre huppan, integet, tapsol, ha kérek tőle valamit, hogy adja ide akkor beleteszi a kezembe, imádja ha szól a zene, akkor táncol. (előre- hátra dülöngél a zenére. Mondja, hogy baba, mama, tata, apa, aja(anya), és persze gagyog egész nap az ő kis nyelvén. Szopik még elég sokszor, a főzelékeket nem nagyon szereti, a gyümölcsöket imádja. Van amikor a darabostól öklöndözik. Nem cumizik, nincs cumisüvege, pohárból iszik.

2013. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor 11 hónapos volt a fiam már egyedül járt stabilan,felállt kapaszkodás nélkül,fel le mászott a bútorokról,egyedül vetett de evőeszközzel ügyetlen volt,a mászás,felállás az 6 hónapos korától ment a bútorok mellett,és a stabil ülés kb 7 hónapos korától.Szavakat mondott elég sokat: hinta,talinta,cica,autó,mama,anya,apa lámpa,vau,nem ,de ott,ide,oda,már azt ette amit mi pár dolgon kívül pl tojásfehérje,méz,kolbász,szalonna.Imádott velem törölgetni teregetni,porszívózni,eljátszott magában is.Ölelt,tapsolt,integetett,puszit küldött,pohárból még nem tudott inni csak tanuló pohárból.
2013. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, kislányom önállóan jár, persze még szokott fenékre esni, főleg, ha nagyon akar sietni, integet, tapsol, táncol (rúgózik állva), kéremre általában odaadja, ami nála van, puszit ad, simit, ölel. Nagyon sokat gagyog, de szerintem még nem tudatosan használja a szavakat, mondja apa, aja (szerintem ez én vagyok), mama, baba. Segít az öltözésben, meg mostanában próbálgat vetkőzni. Csőrös pohárból iszik, de van, hogy csak szívja, aztán kifolyatja a száján. Darabosat mikor milyenje van eszi, a kukit szereti ő is.
2013. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11 hós babóm, ül, mászik, áll, kapaszkodva lépeget, olykor már csak 1 kézzel..Integet egy és két kézzel is, táncol rugózva, rázza hozzá a fejét:)) Ha nem kér valamit akkor is rázza, mondja, hogy námnám, mama, baba,neknek any(ez én vagyok)meg a saját kis nyelvén beszélget! Megkínál a kekszéből, nyújtja felém...Ő 6 hós kora óta nem fogadja el a cumisüveget, így gyorsan megtanult pohárból inni, DE csőrösből iszik csak önállóan döntött helyzetben, ülve még nem tudja felemelni rendesen, segítek..Egyre darabosabban étkezik, sűrűbb, darabosabb főziket elfogad, nem köpi már ki, kivéve ha fogzik!!Darabos ételt pl babakeksz, kölesgolyó régóta önállóan eszik! Tapsolás csak félig megy, puszi neki , hogy kinyitja a száját és odateszi az arcunkhoz:)) ő a nyelvét ölti, ásítást, köhögést utánoz, és szinte mindenen nevet, főleg ha hülyéskedünk neki:))) Játékból harapdál!!Ezen nagyokat nevet, mert mi sikítunk:))És ma szerintem megjegyezte a kutyaugatást, mert itthon azt is utánozta:))
2013. ápr. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes, hogy a babák sokszor mennyire egyforma dolgokat produkálnak. Pl. az én kislányom is utánoz sok mindent: ásítást, köhögést, ha meghall valami zenét, rögtön elkezd "táncolni" (ha áll, rázza magát, ha ül, dülöngél és tapsol), pedig senki sem mutatta meg neki, valahogy magától ráérez. El kezdem neki mondani, hogy süti süti, már magától elkezd tapsolni, csipcsip csókánál egymásra teszi a két kezét, és több mondókát felismer. Ja, és hol az okos fejed?-nél megfogja a fejét.
2013. ápr. 7. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!