Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csípőszűrés nálatok hogy néz ki?

Csípőszűrés nálatok hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Háziorvos sokadszor is megvizsgálta, azt mondta, hogy ránézésre minden rendben, a térdei szépen lemennek ugyanúgy, kinyújtva a csík a lábán ugyanott van, minden nap tornázunk stb.

Adott beutalót ortopédiára csípő szűrésre. Kértem is időpontot. Amikor a védőnő elhozta a beutalót, akkor derült ki, hogy ez röntgenes vizsgálat!!!! Ez mindenhol így van??? Én ezt felháborítónak tartom és megtagadtam a vizsgálatot. Erre azt mondta, hogy ha gondolom, elvihetem magánrendelésre, ahol ultrahanggal vizsgálják meg 5-6000 ft-ért.


Mindenhol röntgenes a vizsgálat? Ti elvittétek a babátokat? Én nem fogom feleslegesen röntgen alá fektetni a 3 hónapos kisbabám!!! Azt is elég abszurdnak tartom, hogy a terhes kismamákat figyelmeztetik, hogy távolról kerüljék el a röntgent, mert károsítja a magzatot, aztán kibújik a baba és be akarják dugni alá? Nagyon ki vagyok akadva. Ha legalább valami jel mutatna arra, hogy ez szükséges...



2013. ápr. 6. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pont úgy néz ki, ahogy leírtad.
2013. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ezt nem tartjátok felháborítónak? Elvittétek a babátokat? Tényleg ha kell, ha nem káros sugaraknak kell kitenni egy komolyan fejlődésben levő szervezetet?
2013. ápr. 6. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sem vittem el az sztk rendelésre (mellesleg ezer év lett volna mire kapok időpontot), hanem elvittem magán ortopédiára, ahol teljes vizsgálatot végeztek nála ultrahanggal.
2013. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Felháborító szerintem is! Mi is magánrendelésre vittük. 4ezer volt a csípő UH vizsgálat. Sokmindenre elköltesz ennyit, a babánk egészsége az első úgy voltam vele. Ennyit az egészségpénztárról.
2013. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
:OO Ezt nekem nem mondta sem a doki sem a védőnő, én még azt gondoltam hogy ez ilyen. Nem is tudom mire gondoltam, de röntgenre semmiképp!! Így én biztos hogy nem viszem!!! Ki lehet váltani az uh-val, mert hasi és koponya uh-ra visszük, és akkor a csípőt is kérnénk hozzá!
2013. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, én is viszem magánrendelésre uh-ra, nem a pénz miatt akadtam ki. Persze, hogy a babám egészsége a legfontosabb. Magán az elven vagyok felháborodva, hogy az állam a befizetett pénzünkön károsítani akarja a babáinkat.


Örülök, hogy nem csak én gondolkozom így!

2013. ápr. 6. 17:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a kórházban csinálták ingyen, UH-os csípővizsgálat volt, nem röntgen, viszont 6 naposan!!! végeztek rajta egy függőtartásos röntgent. Na az kínzás volt, karjánál fogva lógatták és úgy fotózták le. Nem kívánom senkinek azt az érzést, amit akkor éreztem.
2013. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hú utolsó, ez nagyon brutálisan hangzik. Megkérdezhetem, hogy ez miért kellett ilyen kicsinél?
2013. ápr. 6. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a röntgen, amit írtak nagyon durva :(


Nálunk (Budapest, Péterfy) ultrahanggal nézik, és ingyenes!

2013. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jéééé nálunk uh volt sztk-n
2013. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!