Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő a szülést feldolgozni?

Mennyi idő a szülést feldolgozni?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, nagyon boldog vagyok de még mindíg nagyon a hatása alatt vagyok az eseményeknek, állandóan a szülésen gondolkodom, és hogy azóta mik történtek, pedig nem történt semmi rossz, mégis úgy érzem fel kell dolgoznom az eseményeket, más is érez így? Mennyi idő?
2009. szept. 21. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó, egyénenként eltérhet. Egyáltalán nem probléma, hogy a szüléseden gondolkodsz, hiszen szerencsére, egy pozitív élményről van szó. Igazából a hirtelen jött felelősséget kell feldolgoznod, hogy ettől kezdve anya vagy, valakiért felelsz.

Semmi probléma nincs ezzel, az ember sokszor gondol vissza különösen jó vagy különösen rossz emlékekre vissza.

Amíg úgymond "magadban rendezed a dolgokat", az kb. 1-2 hét még, de ez persze sok mindentől függ. Pl. hogy van-e olyasvalaki, akivel tudsz beszélgetni a szülésről.

Tapasztalataim alapján az újdonsült anyukák szeretnek beszélgetni a szülésről, van, aki a szülés után 1-1,5 hónappal is minden témából a szülést hozzák ki. :)

Szóval, nyugi. Beszélgess bátran mindenkivel, oszt meg az élményed a világgal! :) Ha van lehetőséged megosztani másokkal az örömöd, akkor hamarabb csillapodni fog ez a számodra fura érzés. :)

Egyébként gratulálok és sok boldogságot Nektek!


Egy pszichológus

2009. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Először is gratulálok a babádhoz.Nekem fel kelett dolgoznom,pedig komplikáció mentesen gyorsan és egy hang nélkül hoztam világra 22 fiamat.mégis azt mondtam és mondom most is,hogy nem szülök több gyereket.nekem nagyon nehéz volt ezt megélni és eltelt szerintem jó pár hónap amig ugy tudtam a szülésemre gondolni,hogy ne rázzon ki a hideg.de túl lesz rajta az ember.az idő megoldja,velem nem felejtette el,de már nem gondolok rá olyan vészesen.sok sikert ehez,próbáld meg minden pillanatodat megélni a babáddal,és hamar begyógyulnak a sebek.boldog babázást neketek.
2009. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon pozitív élmény volt a szülés, mégis fel kellett dolgoznom. Általában nem szeretem 100x elmesélni ugyanazt a dolgot, a szülésemet mégis boldog-boldogtalannak meséltem :)) Jó volt újra átélni minden meséléssel. Cikként is kiírtam, ezen a honlapon: www.hoxa.hu

Itt mások szüléstörténetét is elolvashatod, és a Tiédet is leírhatod. Szerintem ez is segít. Nekem kb 3 hónap kellett mire egy szép emlékké vált és már nem egy olyan élmény, ami még mindig felkavar (bár pozitív értelemben).

(Az én történetemet -ha érdekel- itt olvashatod:

[link] )

2009. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem sajnos nagyon rossz élmény volt a szülésem,sajnos a mai napig nem tudtam feldolgozni :(

Ez 8 hónapja volt!

2009. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem rossz emlék a szülés (egész napos vajúdás után műtét) , nagyon nehezen dolgoztam fel, kb 1 év volt.

Most 14 hós gyerkőc és most érzem úgy, hogy nem számít a szülés és nagyon szeretnék egy 2. babát.

Valahogy az egész szülés eseménye, történései, érzései, fájdalmai eltörpülnek egy ekkora gyerek mellett. Nagyon szépek az első hónapok is, de amikor majd elkezd mászni, járni, "beszélni", szilárdat enni, homokozni stb, akkor a szülés egy viszonylag lényegtelen momentum lesz a közös életetekben.

Én reménykedem benne, hogy a 2. szülés könnyebb lesz és szebb emlék marad, de ha mégsem, akkor úgy is jó :)

2009. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz szülésem volt. Életemben nem éreztem még ekkora fizikai fájdalmat és fáradtságot. Utána napokig ülni sem tudtam, a pisilés is nehéz volt. Senki nem tartotta tiszteletben a 6 hét gyermekágyas időszakot, mindig volt új látogató, keveset pihentem. Pedig a férjem itthon volt két hétig segíteni, akkor ki tudtam volna pihenni magam... de a látogatók... na mindegy.

szóval engem bárki kérdezett, az első 4 hétben mialatt meséltem a szülésről, sírtam. Mert újra "átéltem" a fájdalmakat. Meg persze kaptam a jó tanácsokat: ne így tartsd, ne altasd hason, ne ringasd, ne altasd magad mellett, ne vedd fel, hagyd sírni..... Teljesen kiborultam, depressziós lettem, utáltam szoptatni néha, mert megfájdult a hátam és a méh összehúzódások a szülésre emlékeztettek.....

Ez ma már a múlt. 3,5 hónapos a kisfiam, nyoma sincs fájó emléknek. Csak azt bánom, hogy a szülésben annyira kimerítettem magam (ordítva szültem), hogy miután meglett kábulatba estem, szinte elaludtam vagy nem is tudom milyen állapot volt az!

Szóval örülj a csemetédnek és ne félj, el fognak múlni a rossz érzések! Boldog babázást!

2009. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem is rossz szülésem volt. 16 óra vajúdás után császár. Nem gondoltam, hogy ennyire fájhat valami, arra emlékszem, hogy azt hittem meghalok. Borzalmas volt de egyszerűen nem tudom már felidézni úgy igazán. Csak arra emlékszem, hogy iszonyatos volt. Sajnos nem tudom már, hogy mióta nem tudom felidézni de úgy rémlik, hogy olyan 3 hónapos kora óta.

7 hós anyuka

2009. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem komplikációmentes volt a szülésem, kb. 2-3 hétig nekem is e körül forogtak a gondolataim. Ha pihentem és lehunytam a szemem, máris a szülőágyon találtam magam :-)

Ami érdekes, hogy sokáig stresszes lettem, amikor eszembe jutott a szülés. Aztán ez lecsengett, nemrég viszont a férjemmel beszélgetés közben ismét felidéztük az eseményeket, és amint jobban belemélyedtünk az emlékekbe, ismét rámjött valami szorongás-féle. Ki érti ezt...

7,5 hónapja szültem.

2009. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem rettenetes, komplikált szülésem volt, 3 hónapja. Kb. addig "zavart" a dolog, amíg Törpe először rám mosolygott...azaz kb 6-7 hétig. Persze ehhez az is kellett, hogy fizikailag rendbe jöjjek.

Ma már tárgyilagosan kezelem a dolgot. :-)

2009. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Erdekes ez hogy feldolgozni.Mindig ugy fogok ra gondoloni hogy Ur Isten ilyen szornyu es egyben csodas napot el sem lehet kepzelni.Nagyon nagy megprobaltatas iszonyu fajdalom,szenvedes.En 8-9orat szenvedtem,szornyu volt de megis buszke vagyok h ilyen tunderi kisfiut szultem:) aki mar azota 13hos,de a szules gondoltatol is a hideg raz:) Majd egyhul a friss elmeny de sosem fogsz ra szivessen emlekezni
2009. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!