Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy lehet ez feldolg...

Anyukák, hogy lehet ez feldolgozni? Valaki hasonló helyzetbe.

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves babám.Fél éve hagyott el minket az apuka.Le lépett egy másik nőhöz.Ha a gyerekmre nézek megszakad a szívem mert őt látom benne.Ugy érzem én már sosem leszek boldog.Nem tudom mi lesz velünk,gyerekem a mindenem,akit szeretek nagyon.Miért ilyen kegyetlen az élet.
2010. nov. 26. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Hát ez nagyon szomorú. Nagyon sajnálom. Tényleg kegyetlen. Én csak annyit tudok Neked írni, hogy ha egy férfi ott tudott hagyni egy 1 éves babát egy Anyával, akkor az jobb is, hogy elment. Az nem apa. Éljen az ember inkább egyedül, mintsem egy megbízhatatlan emberrel.Teljesen át tudom érezni, hogy őt látod a Piciben, de ha valaki erre képes volt, akkor az később is megtette volna, amikor még rosszabb az akkorra már nagyobb csemetédnek, mert jobban érti a helyzetet. Aki menni akar, menjen.Szerintem fog ő még "vezekelni" ezért így vagy úgy. Mert mi mást érdemelne? Nagyon nagy értéket hagyott ott. És azt a nőt, aki miatt elment, is ott fogja hagyni előbb-utóbb, meglátod. Annyi ilyet láttam már. A felelősségvállalás már alapjában nem volt meg. Miért lenne másképp egy másik nőnél? Tudom, könnyen beszélek innen a távolból, ismeretlenül. De tudom, milyen pocsék érzés, ha elhagynak (első férjem egy másik nő miatt lépett le, szerencsére baba még nem volt, azóta újra férjhez mentem és van egy 1 éves babánk és egy 17 éves kamaszunk férjem előző házasságából, akit 5 éves kora óta nevelünk együtt és hát össze se lehet hasonlítani a két házasságot - legfőképp a felelősségvállalás mértékének különbözősége érezhető, az de nagyon.Ég és föld.) Úgyhogy én azt mondom Neked, leszel Te még nagyon boldog! És egy olyan férfi mellett, aki őszintén megbecsül és képes felvállalni Benneteket minden örömmel és problémával együtt. Most ez lehet, hogy nem reális, amiket írok. Megértelek nagyon. Nekem sem volt az, amikor ott bőgtem, hogy én ebbe belehalok és enni alig bírtam. Aztán sokkal, de sokkal jobb lett minden, el se hittem. Egy Anya egy ártatlan csöppséggel sok mindent megérdemel, de leginkább egy támogató, szerető, megbízható társat, aki mindenben támogatja. Fel a fejjel, ne csüggedj! Tudom, nehéz, de a babád most a legfontosabb és még ha óriási is a csalódás és a szomorúság benned, próbálj meg minél több vidámságot sugározni babád felé. Kívánom, hogy nagyon gyorsan igaz társra találjatok!
2010. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy ez történt veletek!

Hasonló helyzetben még nem kerültem,de talán annyit tudok tanácsolni,hogy próbálj most leginkább a gyerkőcödre összpontosítani.Nem olyan kegyetlen az életed,mert a mindened,a gyereked veled van,egészséges,és ez a legnagyobb ajándék az élettől.Ezt valamiért így akarta a sors,nem biztos hogy ha hazugságban éltetek volna tovább,boldogabb lennél.Az is lehet,hogy később jön majd rá,hogy hiba volt amit tett.Lehet hogy helyre jönnek a dolgok.Gondolom,hogy nagyon-nagyon nehéz,és rossz lehet.De ez kihat a babádra is.Úgyhogy kitartás!!!

A legnagyobb vesztes nem te,hanem a párod szerintem.Mert neked ott van a gyereked,és előtted is ugyanúgy ott áll még az élet!

2010. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló! Te milyen jófej vagy! :-)
2010. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hasonló helyzetben, szerencsére.

De szeretnélek megnyugtatni, biztos vagyok benne, hogy fel fogod tudni dolgozni és átvészelitek ezt a nehéz időszakot. Gondolj csak a babádra, ez az az életkor, amikor igazán kifejlődik, kibontakozik a személyisége. Ne az apukáját keresd benne, hanem az önálló kis lényt. Nagyon-nagyon sokat fejlődik ebben az évben szellemileg, foglalkozz vele sokat, leld örömöd benne. A többi meg idővel rendbejön, meglásd!

2010. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó, köszi szépen!:) Elfelejtettem megírni, előző férjem azóta már elfogyasztott 3 (akikről tudok) további nőcit, szóval tényleg jobb volt, hogy lelépett. Hát vannak ilyenek, akik nem tudnak nyugodni, pedig az új utódnak megvolt a nagy mellek, hosszú fekete haj (mert állítólag ezek hiánya volt az elhagyás oka, aztán mégis lapátra került az is. Azóta nekem megnőtt a hajam, szép hosszú fekete és mióta szoptatok, ciciben sincs hiány. :)
2010. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Közben lett még egy válasz, az utolsó előttinek válaszoltam.
2010. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
helló.Hát igen,az az ember aki 1 éves gyerekkel le lép egy nővel nem érdemel ennyi könnyet.fel a fejjel.Valamikor én is betettem az életem egy férfi kezébe.úgy éreztem nagyon jol élünk,más más is ezt látta,aztán 7 év után egyszer csak minden fontossá vált neki mint a család.csak a haverok csak a pénz és csak ő volt fontos.adtam neki 3 teljes évet amit én végig szenvedtem.még ő egedül nyaralt 2 hétig tunéziába,görögbe és még sorolhatnám.közben nőzött meg minden más.szóval azt mondtam ennyi volt,rengeteg más hülyesége is volt,de azt nem írogatom le.válaszút elé állítottam,vagy a család,vagy a mostani élete,ő az utóbbit választotta.évekig a 10 éves fia felé se nézett.én meg sírtam minden éjjel,hogyan leszek én jó szülője a fiamnak,hogyan fogom igy boldogan felnevelni,hogyan leszek igy ujra boldog???pfúú csak úgy repedtek a kérdések,és milyen jó,hogy ilyenkor van család és vannak igaz barátok akik azt mondják igenis tudsz egyedül is létezni,tudsz egyedül is boldog lenni,tudsz te örömöt is adni mint eddig mindig tetted.igy berendeztem az életem hogy egyedül is boldog legyek.És lám mi történt rögtön??megjelent egy férfi,ő már a sokadik volt aki megpróbálta elhitetni hogy nem minden férfi ennyire önző és utálatos,és bunkó.kitartó volt,és imádott ennek már 6 éve.6 boldog éve,még ma is kapok tőle virgoncot csak úgy,még ma is minden nap felhív 6szor hogy szeret.és lesi minden kívánságom.Van egy 2 éves fiunk,és igazi jó apja.szóval ahol bezárul egy ajtó,ott kinyílik egy másik.Ne add fel,és engedd magadnak a boldogságot is.
2010. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Legy eros, amit a kicsid benned lat nap mint nap, azt issza magaba. Ha latja, hogy elhagyod magad es szomoru vagy, akkor szomoru lesz a babad, meg nem tudja elmondani, de mindent megfigyel, azt is toled latja, hogyan csavarod vissza a muanyagflakon kupakjat, hogy hogyan jarsz, hogy miket mondasz, nagyon figyel, osszpontosit es raktaroz, beszall minden a tudatalattijaba, ezert nem lehet, hogy magaddal torodj most, hanem vele. Tudom, hogy majdnem kibirhatatlan, engem 5 hetes terhesen hagytak ott azota nem lattam, a kicsit nem latta, nem kuld penzt, kozben elveszitettuk a hazunkat es a babam betegen szuletett. Megis, reggel mosolyog, mindennap ott vagyok vele, jatszunk, fejlodik, kizarolag az apukajara hasonlit, segitsegem csak a nagymama, es at kell ertekelni ezt, tudatositd, hogy toled fugg milyen erzelmi embert nevelsz, egesz pinduri korban jonnek a berogzulesek, nezi a reakcioidat, nem erti, de fogja mint a radar.
2010. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Brigitta04 ***** válasza:

Szia,

Hasonló cipöben járok én is nálunk a kenyértörésre még a baba születése elött került sor.Igaz nálunk ugy ,hogy engem mondott el mindennek mégpedig:Én nemtudom semmit megcsinálni elintézni,szavaibol az jött le tulajdonképpen egy semminek senkinek tart.Jó igaz mi 5 év alatt voltunk külön is de akkor sem ezt érdemeltem.Hetekig rágodtam azon én tényleg ilyan sz@r vagyok,nem érek semmit,teljessen depis voltam!Aztán minden figyelmem a baba iránt fordult,Megszületett juni 8-án,lassan fél éves és egy gyönyörü kisfiú.Az apja látogatja és ő a mindene.

Én meg gyülölöm azért amit és ahogyan tett.

Nagyon nehéz de muszály felálni a gyerek az első,neki csak a nevetés és boldogság jár.Probálom magamat is rendbehozni lekileg POKOLI NEHÉZ.Mikor nem lát senki és a manó is alszik néha kibukok,igaz egyre ritkábban.De azt mondogatom magamnak erösnek kell legyél mert ha most nem rendezem magamban a dolgokat késöbb még nehezebb lesz!A gyerek elöbb utobb kérdezgetni fog az apjárol és akkor már indulatok nélkül kell beszéljek róla.

Neked is azt javaslom probálj meg lassan tovább lépni.tudom nehéz de muszály!

2010. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Monicka válasza:

Áttudom érezni a bánatodat és nekem is fáj!


Bánt hogy az a MÁSIK NŐ ilyen kegyetlen hogy elveszi a párotokat és a kicsik apját csak mert neki viszket odalenn.Más dolga nincs.


Első Férjemmel, nálunk is jelentkezett a másik nő amikor 1 hós volt a kisbabánk. Valószínű a szexhiánya miatt.

Visszahódítottam,mindent megtettem,hogy velünk maradjon.

Tovább éltünk boldogan 10 évet amikor én elhagytam :-(


Második férjemmel is ugyanígy jártam,amikor pár hetes volt a kisfiunk jelentkezett egy "másik nő" aki a 14 éves

távoli unokahugom volt.Férjem 30 éves.De a lányka provokálta,járt utána a férjem is észrevette és szólt nekem is és a lányka anyjának is!

De nekem nagyon rossz volt mert összejártunk a szüleivel és bennem volt a félsz és az ideg.

Még ez is sok nehézséget okozott.De nem engedtem el a férjem.

2010. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!