Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ilyen a lányom? (bővebbe...

Mitől ilyen a lányom? (bővebben l. )

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek! Az lenne a gondom, hogy a 20 hónapos lányom nevelésénél nagyon elronthattunk valamit..kérdés: mit??

Előre bocsátanám: bölcsödés, már 3 kis gyereket vert meg eddig, és félve megyek érte, hogy mit mondanak megint, vagy melyik szülő 'támad' majd rám. Ilyet itthon nem lát, egy hangos szó nincs közöttünk. Az elmúlt 2 nap egyenesen pokol volt, olyan fél órás hisztiket csap, hogy hihetetlen, legyen az utca, bolt vagy más hely, hátra dobja magát, keze lába jár és üvölt, könnyek jönnek, nem akar felkelni. Próbáltam megnyugtatni, nem ment, mégjobban behisztizte magát, próbáltam ráhagyni, akkor sem változott a helyzet. Tudnátok tanácsot adni? Mit rontottam el?

Alapjáraton meg szoktuk beszélni, hogy mit miért és mit nem szabad, tudja, érti, de ha csak egy valami nem úgy van, ahogy ő szeretné (pl.mai: bokáig járt a sárban) és rászólok, hogy még egyszer nem megyünk bele, kezdődik az orbitális hiszti. Nagyon el vagyok keseredve, mert ha most nem birok vele, mi lesz később?!


2013. ápr. 6. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt kezdődik a dackorszak, ami bármilyen rémes, kikerülhetetlen időszak minden kisgyerek életében. Másrészt próbálj meg egy kicsit az ő fejével gondolkodni. A bölcsi, bármilyen jó, és szeretetteljes is, nagyon megterhelő egy 20 hónapos kisgyereknek. Valószínűleg elég okos ahhoz, hogy tudja; ott "viselkedni" kell, mert nem a mamival áll szemben, hanem idegenekkel. Amikor elfárad, akkor valahogy ki kell engednie a gőzt, emiatt verekszik. (már ha ok nélkül tette, és őt nem bántották)

Ha meg tudjátok oldani, engedjétek egy kicsit otthon "rosszalkodni", hogy levezesse az egész napi feszültséget. Ezt nem úgy értem, hogy az alapvető dolgokban (evés, alvás ) a hiszti érvényesüljön. Inkább a nagymozgásos, ugrálós, dobálós, akár a játékaival verekedős "levezetéseket" engedjétek, vagy teremtsetek rá lehetőséget. Én még a sárban tapicskolást sem tiltanám, egy gumicsizmát 2 perc alatt le lehet mosni.:)

2013. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dackorszak.

Próbálkozik a saját akaratával, azzal, hogy mindent megtudjon tapasztalni és átélni. Ami ugye normális esetben a fejlődéshez a legjobb, de a szülő szemével borzasztó átélni.


A legtöbb gyerek próbálkozik azzal, hogy mégis meddig mehet el a szülőnél. Sokan és sokszor tanácsolják azt, hogy a szülő "ne vegye fel" e fajta viselkedéseket. Mondani könnyű, átélni nem. Hiszen a gondviselőnek az a dolga, hogy "életre" nevelje a gyermekét. Az eszközök pedig (legtöbb esetben sajnos) rájuk van bízva.

Vigyázni kell, mert ilyenkor alapozzuk meg a gyermek személyiségét.


Ha nem 20×, akkor 40× mondasz el neki mindent. Sajnos ez így van. És az is igaz, hogy mindent a saját kárán tanul meg.

Hisztis korszak ez.. nem is kicsit. Túl kell élni! Max. "szankciókat" bevezetni: játékok büntibe, édesség nincs, stb..


A bölcsődei viselkedés .. én megmondom őszintén, hogy ezen mi sosem estünk át. Mármint, amiket leírsz.

DE! Azt biztosra tudom, hogy a bölcsődei gondviselők feladata a napközbeni nevelés. Hiszen a szülő nincs a gyerekkel egész nap. Nyilván nem 2 gyerekre felügyelnek a gondozók, viszont ezeket a problémákat ők tudják a legjobban kiküszöbölni!

Meg kell ezt velük beszélni, hogy mégis mi legyen ilyen esetben.


A másik meg az, hogy sosem lehet tudni, kitől, melyik gyermektől látta ezt a bölcsibe!


Kitartást! :)

2013. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! :)
2013. ápr. 6. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első kettő tök jó dolgokat írt, én is így látom, ahogy ők.

Megnyugtatásul írom: lányom hasonlóképp volt, iszonyatos hisztiket nyomott le, és én is azt hittem eljött a világvége, és persze azt hittem én rontottam el.

Na, de tényleg dackorszak, át kell rajta esni, és igen sokszor elmagyarázni neki, hogy mi a jó és mi nem. Eredmény: most egy nagyon nyugodt gyerkőc, teli vidámsággal. Szóval nyugi, ne kend magadra a dolgot, mert ez egy ilyen időszak. Ha túl lesztek rajta, csak nézel majd, hogy milyen jó is tud lenni a gyereked. :)

Én csak azt ajánlom, hogy legyél következetes és türelmes! Fegyelmezni kell, de úgy hogy gondold végig mi járhat az ő kis fejében (mert ő is küzd önmagával és a világgal, ahogy te is vele)!

2013. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átlagos kétéves.


Nekem a nagyobb olyan volt ebben a korban, hogy más már ördögűzőt hívott volna olyan hisztiket produkált magából kifordulva, a kicsi nem volt hisztis, de amikor bekerült a bölcsibe, az addig angyalka kislány úgy verte szét a Mackó csoportot mint a szél. Holott otthon nálunk hangos szó sem volt, nemhogy balhé meg verekedés, ő ütött, odacsapott, amikor meg épp visszatartottam hogy ne menjen neki a másiknak az öltözőben, akkor jó zaftosan leköpte.


Kitartás, következetesség, a nem megfelelő viselkedésért ugyanaz a büntetés, és részedről sok-sok nyugalom kell. Nálunk kb 4 éves koruk után ért be a gyümölcse, az oviban már nem is verekedett. Most iskolásként meg teljesen normális mind a kettő, dicsérik is őket sokszor, hogy jól neveltek, udvariasak, a társaikkal is tudnak szépen együtt játszani.

2013. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi nem járunk még bölcsibe,de ettől függetlenül nagyon verekedős volt.Én is azt hittem,h esetleg a játszón tanulta el,de megkérdeztem a védőnőt,mondta,h ez bennük van,így fejezik ki a nemtetszésüket,stb.van aki jobban verekedős,van,aki kevésbé.Leírom,h nálunk mi vált be a verekedésre,elég szépen fejlődünk.Először is,ha elkezd fáradni,akkor egyből verekszik,ez mostanában teljesen nyilvánvalóvá vált,így ha ezért kezdi el,akkor indulás haza,ilyenkor nincs egyéb teendőm,csak elaltatni.Nálunk a bünti,meg a nagy fegyelmezések erre nem váltak be,csak az,hogy ezeregyedszerre is elmondom neki,ha megyünk társaságba,hogy verekedni nem szabad,csak simogatni,puszilgatni,szeretgetni,mert az nagyon csúny dolog és hogy együtt játszani sokkal jobb,mint egyedül.megkérdezem tóle,h mit nem szabad a játszón?mondja,"ütte=ütni",mit szabad : "simo=simogatni" megdícsérem,h tudja.És megdícsérem,ha odaadja a játékot,mert már eljutottunk idáig is. :-) és már odaszalad a gyerekekhez,vadidegenekhez,megöleli,megpuszilja ket.Ha látom,h esetleg kezdene kialakulni a helyzet egy durvaságra,azonnal lehajolok hozzá,határozottan elkapom a kezét és megbeszéljük,nem szabad ütni,inkább simogassa meg.Ha megbarátkozik bárhol is csak egy -két szóra egy gyerkőccel,mindig mondom neki,ölelje emg elköszönésképpen.Szóval nálunk ez ért célba,a hatalmas türelemmel való magyarázás,megmutatni neki,h kell szeretgetni és a dícséret,ha ügyesen csinálta,A játékbabával és plüssfigurákkal nagyon jól lehet ezeket a szerepjátékokat gyakorolni.JA!!!a sárban járkálásra :nekem eddig csodaszépen kikerülte a tócsákat,sarat,mígnem nem volt rajta a gumicsizmája,amivel véletlenül bele nem lépett egy hatalmasat,én meg mondtam neki,hogy ezzel beleléphet.nem mentünk sehová,csak úgy kint voltunk,gondoltam,hagy szórakozzon a gyerek.Persze,legközelebb a sima cipővel is ezt akarta játszani.Elmagyaráztam neki,h a csizmácskával lehet,de ez a cipő nem jó,mert vizes lesz a zoknija,stb.még egy picikét próbálkozott,de ezt minig elmondtam neki,aztán csak megértette.Azt azért hozzá kell tegyem,az én lányoom is elég akaratos,a védőnő megpróbálta visszafogottan jellemezni,temperamentumos.Mondjuk ilyen óriási fél órásokat azért nem szokott rendezni,mint neked,szóval én most itt nem azt észt akartam neked osztani,csak elmondani,hogy nálunk a nagy türelem és elmagyarázások tömmkelege vált b-(tudod,amikor nem százig számolsz el magadban,hanem ezerig:) nnnnnnnnnnnna,mégegyszer elolvastam ,amit írtál,van még egy ötletem:D nekem,ha elkezd valamiért hisztizni,iszonyatos erővel elkezdem pörögtetni az agyam,h mi az,ami még annál is sokkal érdekesebb ,mint amit ő akar,hogy eltereljem a figyelmét.Próbálkoztam én is mindeféllével,már hideg vízzel is leöntöttem,az sem vált be.csak ez a figyelemelterelés.AMÚGY MEG NEM RONTOTTÁL EL SEMMIT SEM A NEVELÉSÉBEN,CSAK MÉG NEM TALÁLTAD MEG A MEGFELELő MÓDSZERT MINDENRE!Ilyet soha ne is feltételezz magadról,és ne hagyd h bárki ilyet állítson rólad.Mindegy gyerekhez más mödszerek válnak be,hisz minden gyereknek más a személyisége,nem kutyák,akiket idomítani kell,maximum csak finomítani:)
2013. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nagyszülők azzal jönnek, hogy egyem meg, amit főztem, most már mindegy. Ezért okoltam magam. :)
2013. ápr. 7. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!