Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem el a dokihoz az öt és...

Vigyem el a dokihoz az öt és fél hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tegnap reggelre bedugult a lánykám orra. Azóta szívom neki a szokásos módon (sterimar+orrsziporszi+nasivin baby). Alig jön egy kevés váladék, és már nincs is teljesen eldugulva, de azért még hallani szopi közben, hogy nem úgy "szelel" a nózija, mint normálisan. Ma ilyen sárgás-zöldes lett a váladék, védőnő szerint vigyem el a dokihoz, ír fel antibiotikumos orrcseppet. Láza nincs, étvágya rendben, jókedvű,amennyire a fogzás engedi neki. Ti elvinnétek a helyemben? Félek, hogy valami komolyabb kórságot szedünk össze, míg várunk.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 3. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem vidd. nálunk is ez van kb. kicsit köhög, taknyos. az orrát nem igazán tudom kiszívni. nem bágyadt, nem lázas, de az elhúzódó nátha is okozhat komolyabb bajt. én amiatt aggódok, hogy amit nem tudok kiszívni, nehogy a fülére menjen
2013. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a dokit hívnám fel és tőle kérdezném meg, hogy mi legyen. Mondd el neki a tüneteket és majd ő eldönti, hogy be kell-e vinni.
2013. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz!

A sárgás-zöldes orrváladék bakteriális fertőzésre utal, kell neki az antibiotikum!

Amúgy nátha idején megduzzad az orrnyálkahártya, amitől szintén nem kapnak rendesen levegőt a gyerekek és nem feltétlenül az orrváladék miatt. Ilyen esetben nagyon jó a Fenistil csepp, az erre való.

2013. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok, mindenkinek ment a zöld pacsi!:-)

Közben felhívtam a dokinkat, kiderült, hogy szabin van, vihetem helyetteshez!:-\ Ráadásul mostanra teljesen kitisztult az orra, remélem nem néznek hülyének ha így odaviszem...

2013. ápr. 3. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
hátha nem kap antibiotikumot
2013. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na leírom a fejleményeket. Tegnap telefonon elhajtottak azzal, hogy mit akarok egy kis orrdugulással, ne vigyem oda, majd pénteken ha addig nem javul menjünk a saját dokinkhoz! Nem is volt délután gond, már csak fehéres-átlátszó cuccot szívtam ki neki. De estére elkezdett szárazon köhögni, alig aludtunk valamit az éjjel!:-/ Ma megint teszek egy próbát a helyettesítésen, szurkoljatok légyszi, hogy fogadjanak, nem szeretnék még egy ilyen éjszakát vagy kórházat!:-( Úgy sajnálom szegényt!:-(
2013. ápr. 4. 06:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Megmondom neked őszintén, hogy mi lehet ebből a baj.

Nekünk mindig akkor ad antibiotikumot a gyerekorvosunk, ha a fiúnk lázas vagy ha zöldes-sárgás az orrváladék, ugyanis ezek már igencsak bakteriális fertőzésre utalnak.

És ha ilyen baktériummal teli váladék akár az orrüregben, akár a tüdőn van, abból ha nincs kikezelve a gyerek, akkor sajnos szövődményként lehet egy arcüreg, homloküreg vagy tüdőgyulladás. Az idei influenza vírus pl. ha baktériummal találkozott az emberek szervezetében, akkor ha nem voltak vagy nem voltak rendesen kikezelve, akkor fellépett a tüdőgyulladás.

Szerintem akkor, amikor ilyen volt a lányod orrváladéka, akkor vissza kellett volna vinni. Sőt, szerintem most is igazán meg lehetne hallgatni a tüdejét, hisz köhög. És ha netán le van neki a tüdejére rakódva a váladék, akkor mi van? Nem is értem, hogy miért vannak ilyen felelőtlen orvosok?

És persze lehet, hogy a lányod szervezete már úgy ahogy legyőzte a betegséget és nem lesz semmi gond, de én biztos fognám ilyen esetben a gyerekemet és nem hívogatnék egy ilyen orvost, hanem megvizsgáltatnám. Mert inkább menjek el a semmiért, mint utána meg egy súlyosabb betegség legyen belőle.

2013. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ kedves utolsó! Most jöttünk meg a dokitól, kiderült, hogy semmi baja a lányomnak!:-) Tüdeje tiszta, torka nem piros, viszont azt mondta a gyerekdoki, hogy bármelyik pillanatban áttörhet az első fogacskája. Valószínűleg ez okozza az orrdugulást, amitől a száján veszi a levegőt, ettől kiszárad a torka és köhög. Azért írt fel antibiotikumos orrcseppet és calcimuscot. És c-vitamint, mucoprontot kell adjak neki. Remélem hamar kibújik most már a fogacska és rendbe jövünk!

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!:-)

2013. ápr. 4. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!