Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszióval...

Szülés utáni depresszióval pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulni? De ugye nem fektetnek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Azt hiszem viszonylag súlyos depim van.Segítségre van szükségem mindenképpen csak félek az orvosoktól.Nem tudom mi a menete.

4,5 hónapja szültem császárral,ezt is nehéz volt megemésztenem mikor már a szülés is elindult.Utána csúnyán begyulladt a seb,szét is nyílt,nem varrták össze magától forrt be 3,5 hónap alatt.Eléggé magam alatt voltam,ekkor már elkezdődött.A babát hibáztattam mindenért.De ahogy már tudtam menni segítség nélkül is járni vagy bármit csinálni,jobban kezdtem magam érezni lelkileg is.A babát is megszerettem.Kb 1,5 hónap után.De most megint előjött.

Nem tudok éjszaka aludni,idegesít a baba,utálom ha meghallom sírni,nem alszik napközben nem tudom elaltatni ez is kiborít.Pedig látom rajta hogy tiszta fáradt mégsem megy.Reggel felkelek de már alig várom hogy este legyen hogy végre lefektessem aludni.Ha éjszaka felkel másfél óráig ordít mert nem tudom visszaaltatni,elkezdek vele ordibálni,sírógörcsöt kapok.Gyűlölök anya lenni,sosem kellett volna gyereket vállalnom.Vissza akarom kapni a régi életemet.Örökbe szeretném adni,volt hogy már meg is ráztam stb.

És ehhez hasonló dolgok.A férjem adta a tudtomra hogy depressziós vagyok.Sztem magamtól rá sem jöttem volna lehet.Még szoptatok ezzel is voltak nehézségeim sajnos.Rettegek a hozzátáplálástól is hogy majd e miatt kevesebb lesz a tejem ennél is.

Segítségem nincsen.A rokonaim nem itt laknak anyóssal meg nagyon nem vagyunk jóban.Ha átjön a vérnyomásom a 200-at veri.

Van e olyan gyógyszer amit lehet szedni szoptatás mellett is?Itt sima pszichoterápia nem lenne elég azt érzem.Muszáj rendbe jönnöm mert szeretem a családomat.És ugye ha kapok majd gyógyszert nem kell feltétlenül bemennem a kórházba nem hagyom egy percre sem magéra a babát.Nincs szükségem most bunkó beszólásokra.


2013. ápr. 7. 05:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű pszichiátriai gondozásra van szükséged.
2013. ápr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha gyogyszert akarsz meg orvosi kezelest akkor pszichiater. a pszichologus nem orvos, UGY TUDOM, lehet nincs igazam hogy gyogyszert nem is irhat fel.
2013. ápr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tanácsot a háziorvosodtól. Becsülöm, hogy magadtól kérsz segítséget. Hidd el túl leszel rajta. Kitartás!
2013. ápr. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első és szerintem az egyik legfontosabb lépés, hogy rájöttél, hogy segítségre van szükséged és meg szeretnél gyógyulni.

Mindenképpen háziorvossal kellene beszélni először (remélem rendes és megértő fajta), gondolom ő tud beutalót adni a továbbiakhoz.

Egyébként még távolról sem biztos, hogy gyógyszeres kezelésre van szükséged, mert azért az a leírásodból is kitűnik, hogy igenis kötődsz a babádhoz (nem akarsz kórházba menni, nem akarod magára hagyni, szoptatni szeretnéd), ami tök jó. Elképzelhető, hogy beszélgetések alatt tisztázódhat, hogy az átélt nehézségeket miért nem sikerült feldolgozni. Nagy valószínűséggel ez lesz a háttérben.

Valószínűleg a pici is érzi, hogy nagyon feszült vagy, ezért is alszik el extra nehezen (egyébként nekem szerencsére nincs ilyen problémám, a lányom mégsem valami jó alvó, van ilyen...:D). Ha látod, hogy fáradt a pici, menjetek el sétálni, a levegő el fogja álmosítani és alszik a babakocsiban. Az sem baj, ha délelőtt is és délután is kimentek. Neked is jót tenne a sok séta szerintem. :) Ezen kívül, ha esetleg van valami hordozótok (mi pl. Hunbaba mei tai-t használunk nagyjából 4 hónapos kora óta), akkor azt használva még több helyre el tudtok menni. Én pl. utálok bezárva lenni a lakásba, ezért mindig megragadom a lehetőséget, ha postán van elintézni való, a férjemnek kell valami szakkönyv, önkormányzatnál el kell intézni valamit, boltba kell menni, stb....ezzel egyrészt úgy érzem, hogy valami hasznosat csinálok, másrészt mehetünk erre-arra a babával. Otthon is "kisajátítottam" pl. az online banki utalások intézését, hivatalos papírok "gondozását". Ezeket csak azért írtam le, hogy hátha Neked is ötletet ad, hogy egy kicsit kizökkenj a taposómalomból. :) A hozzátáplálástól is természetes, hogy tartasz szerintem. Persze vannak "szuperanyák", akiknek minden flottul megy, de a legtöbb elsőgyerekes anyuka (mint pl. én is) bizonytalan....milyen sorrendben, mennyit, hogyan, stb....ezer kérdés. Amikor majd elkezded a hozzátáplálást, arra figyelj, hogy szoptatás után kínáld a babát, amikor pedig már többet eszik zöldséget, vagy gyümölcsöt, akkor fejd le a maradék tejet. Én sem szeretném, hogy csökkenjen a tej mennyisége még jobban, de a lányomnak 1 étkezést már kiváltottunk (ő egyébként most 6 és fél hós, 5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást), ezért annál az étkezésnél mindig lefejem a mellem....van amikor csak 100 ml-t sikerül, van amikor 170 ml-t, mikor hogy.

Bocsánat, hogy hosszú voltam, de remélem tudtam valami hasznosat is mondani! :) Egyébként pedig fel a fejjel, sok kitartást, rendben leszel, majd meglátod! :D

2013. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet felIrnak egy enyhe kedélyjavItót, a barátnőmnek is szednie kell télen és ősszel, de ő viszont emiatt nem szoptathat.
2013. ápr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig amig nem mész el orvoshoz,addig ajánlom a citromfű teát és a Sedatif pc-t.Mindkettőt lehet szoptatás alatt.A teát én is ittam,iszom nekem nagyon jó,a másikról sajnos nem tudok neked tapasztalatot irni,de sok embernek bevált.Mindenképpen menj el a babával sokat sétálni,már csak azért is mert téged is kikapcsol.Találkozz barátnőkkel,esetleg járj el valami baba klubba,mindenképpen ajánlatos felnőtt ember társasága ilyenkor.Nálam is hasonló volt a helyzet,védőnő is aggódott,orvosnál is voltam,de gyógyszert nem kaptam,de tanácsokat annál többet amiket megfogadtam és próbáltam magamnak is segiteni a gondolataimmal.Már jobb a helyzet.Kivánom,hogy te is hamar túl legyél ezen az időszakon:)
2013. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor elsőnek megpróbálom a szedatif pc-t utána ha nincs hatás elmegyek az orvoshoz,nagyon nem szeretem az orvosokat.:)

Holnap meg sétálunk 1kor a babával egy jót mikor aludnia kéne,most a babakocsiban fog.:) remélem most már jön a jó idő is hogy el tudjunk menni minden nap.

2013. ápr. 7. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérlek, olvass utána az Omega 3 hatásainak. Kifejezetten szülés utáni depire is jó. Az Omega hiány, a depi egy Hiánybetegség, amire a nők sokkal fogékonyabbak, érzékenyebbek, mint a férfiak. Az idegek közötti komunikációt segíti, és javítja a vér oxigén ellátását, ami ugye az agyadat is felfrissíti. Sajnálom, h rossz tapasztalataid vannak a császárról, nekem is az volt, és szerencsére nem volt bajom a sebemmel, bár most is érzékeny (2.5 év). Én Magne B6-ot is szedtem, mert teljesen idegen volt a kedélyem, a viselkedésem a normálistól és ahelyett, h örültem volna a picimnek, csak sírni tudtam volna. És ami még sokat segít, az a mozgás adta endorfin. Menj el futni, 2 percet futsz, 2-t sétálsz, vagy biciklizz, ahogy jólesik. Hidd el, hogy benned legbelül béke van, csak most a hormonok és a körülmények próbálnak kifogni rajtad. Te valójában ugyanaz a kedves nő vagy, aki voltál, itt van melletted a párod, aki segít, és szeret. És jó anyuka vagy, ez biztos, mert tudod, hogy mi lenne a jó a kicsidnek, és ő is nagyon szeret téged. Meg fogja mutatni, mi kell neki, mit tegyél.

Később se feledkezz el a szükségleteidről. Lehet, most a te igényeid az utolsó helyre kerültek pár hónapig, de a kicsi segít beosztani az idődet, és eltervezheted, hogy mikor mit valósíthatsz meg. Tényleg időbeosztás és pihenés kérdése. Amikor elkezdődik a hozzátáplálás, tápira váltatok, az egy kis veszteség, mert más lesz az etetés módja, nem olyen bensőséges. De a pici biztosan jóllakik, ha kér még, tudsz adni neki, talán kevesebbet kel fel éjjel, mert jóllakottabb. És te is szabadabb leszel, nem kell a cicidnek "teljesíteni". Az azért egy nagy próbatétel az anyukának, folyton produkálni a szükséges "hozamot":)

Kérlek, ne skatulyázd be magad depressziósnak, mert nem vagy az, egyszerűen hiányzik néhány támogató ásványi anyag a szervezetedből,amit pótolni tudsz. A dokikat hagyd a betegekre :)!

2013. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Hogy vagy?:)

2013. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!