Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anyának vagyok ilyenkor?

Rossz anyának vagyok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Férjem reggeltől estig dolgozik,egésznap és éjjel én gondozom ha dolgozik ha itthon van akkor segít. Jó baba a lányom 8 hónapos. Nappal nagy örömmel csinálok mindent körülötte, de ha éjjel felkell és nyügizik akkor már nem olyan nagy öröm.Minnél eöbb vissza akarom altatni,néha nem akar,többször is megébred egymás után és olyankor elég nehezen vagyok kedves vele.Úgy szeretnék éjszaka meg hajnalban is örömmel kellmi hozzá! Ti ejszaka is ugyan olyan szívesen keltek?
2013. ápr. 7. 11:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi rossz vagyok anyának.
2013. ápr. 7. 11:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kelek szívesen.Nem hiszem bárki szívesen kelne fel éjszaka,akkor nem iparkodnánk azon,hogy minél hamarabb végig aludja az éjszakát.Nem lehet az ember mindig maximálisan toleráns,ilyenkor nálam is betelik a pohár,és magamban káromkodok egyet.Ettől még nem tartom magam rossz anyának.
2013. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mutass nekem egy olyan embert,aki éjjel-nappal,a nap 24 órájában talpon van,friss és vidám.Szerintem ilyen nincs...Természetes,hogy éjjel fáradt vagy.Ki az aki szeret 3-szor 4-szer mély álmából felkelni?Senki...Viszont azt ne felejtsd el,hogy ha türelmes vagy a babád megérzi és hamarabb visszaalszik.Most én rossz anya vagyok,mert csattanok ki a boldogságtól,amikor éjjel felváltva sétálunk a férjemmel,és 3 hetes próbáljuk altatni (akinek persze esze ágában sincs aludni)?
2013. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan volt olyan időszak, hogy gyomorideggel feküdtem le este, rettegtem, mikor ébred, mi baja lesz. Morcos voltam, minél előbb vissza akartam menni aludni. A mai napig van ilyen, bár már ritkább azért, mert nagy a lányom. De múlt éjjel pl hajnali 3/4 1-től fent voltuk fél 4-ig. A végén már nem mondanám, hogy kedves voltam fele. Na de szerintem ettől még nem lesz valaki rossz anya. A nem alvás elég rossz hatással van az emberre, lássuk be. :)
2013. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hahah...na biztos, hogy lesz olyan anyuka ITT aki majd lekap a 10 körmödről amiért nem ébredsz vidáman, énekelve a gyerekhez.

Én speciel nem ébredtem vidáman, sem jókedvűen, sőt kifejezetten káromkodva ébredtem amikor annyi idős volt mint a tiéd most. Ma már 22 hónapos, van hogy ébred a fogai miatt, mára belejöttem, rutinos ébredő lettem, ha ő nem is ébred fel éjjel én biztos, hogy ébredek egyszer legalább. Fülelek, aztán alszom is vissza.

Nehéz korszak ez amiben most vagy, én nem cserélnék veled az fix.

Kitartás.

Dünnyögj, morogj, ugyis fel kell kelned hozzá:-) Ne direkt csinálja, ne legyél rá mérges:-) Még egy darabig ez fog menni.

És nem, nem vagy rossz anya, a rossz anya nem ettől rossz anya, hogy szeretne mééég egy kicsit, csak 1 percet aludni:-)

2013. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem kel fel szívesen ;)

Amúgy éjszaka nem is szabad babusgatni maximum akkor ha látható fájdalma van (pl fogfájás , has görcs) De akkor se úgy mint nappal.


Nekem csak 6,5 hónapos a babám, de már 10 hetesen leszoktattam az éjszakai evésről, utána egy kb 2-3napig nyűgi volt, kiültem vele a nappaliba egy fotelbe és amig meg nem nyugodott a vállamon addig tartottam és simiztem a hátát, susogtam neki...


Nálunk ez a módszer, megtanulta hogy ettől kell megnyugodnia, soha nem csináltam mást, akkor sem ha 40 percig nyügizett és akkor sem ha 15ször kellett egymás után felkelni hozzá...(persze ha pisis volt vagy bekakilt azt kicseréltem de semmi játék és csak sötétben)


Egy idő után kb 1 hét rájött hogy ettől, a közelségemtől meg kell tanulnia megnyugodnia, meg cumit is kapott...


Azóta 98%ban elég oda mennem és teljes csendben vissza adom a cumiját és alszik tovább..


A maradék 2 %ban esetleg elkezd sírni akkor kiveszem és leülök vele szokás szerint... kb rendszerint 2-5 perc alatt megnyugszik visszateszem megkapja a cumit és alszik tovább... de erre álltalában csak akkor kerül sor ha fáj a foga, amúgy átalussza szépen az éjszakát eset 8tól reggel 8ig...


Szóval nem vagy rossza anya - a többség engem tart túl szigorúnak és kegyetlennek, pedig a babám tökéletesen boldog pihent és kiegyensúlyozott :)


Én mindig azt látom problémának, hogy a babák teljesen összezavarodnak mert egyszer így egyszer úgy próbálják őket megnyugtatni, pl, séta dajkálás éneklés ringatás simogatás paskolgatás stb,

Szerintem lényegében mindegy hogy mit választ a szülő, ha következetesen kitart mellette működni fog. :)

2013. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is utáltam, hogy olyan sokszor kelett kelni. Most betöltötte az egy évet és mint akit kicseréltek. De komolyan. Egyszer sem kel fel, ha ébred is megkeresi magának a cumit és alszik tovább. Leszokott a ciciröl is. El sem hiszem, hogy végig aludhatom az éjszakát. Nagyon sokat kelett nekem is kelni. De egyszer ennek is vége!!!
2013. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!