Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párommal szeretnénk még ebben...

Nenike24 kérdése:

Párommal szeretnénk még ebben az éveben babát. Milyen járulékok illetnek meg engem mit kap ebben az esetben egy anya. Van munkahelyem bruttó:150. 000ft-ra vagyok bejelentve ilyenkor mennyi jár egy anyának és mennyi idő után?

Figyelt kérdés
Tehát minden féle kifizetésre kíváncsi lennék ami egy anyát illet. Még soha nem volt gyerekem 24éves vagyok ezért annyira nem vagyok tisztába az ilyen dolgokkal. Várom a válaszokat.
2011. jan. 25. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Belinkelem neked, hogy mikor mit tudsz igénybe venni.


[link]


[link]


[link]


Tehát.

Kapsz egyszeri anyasági támogatást. Először kapod a Terhességi Gyermekágyi Segélyt (TGYÁS), Családi pótlék. Ha a terhességi gyermekágyi lejár, akkor jön a GYED, aztán a GYES.

Mindenről tudsz tájékozódni az államkincstár honlapján, és a szükséges igénylőlapokat is ott le tudod tölteni.


Nem tudom, mennyit segítettem.

2011. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ... abba még tudsz nekem segíteni hogy a fizetésem az befolyásolja majd táppénzt amikor elmegyek úgy értem h annyit kapnék mintha egy betegség miatt nem tudnék menni vagy a nettónak v bruttónak fizetik a 70%-át vagy ez hogy van?
2011. jan. 25. 17:37
 3/11 anonim ***** válasza:
a bruttód 60%a a táppénz. Mióta van mh-ed?
2011. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem járulék, hanem járandóság. Tehát:

- szülési szabadság 168 napig, átlagkereset 70 %-a

- anyasági segély, minimálbér 225 %-a, ikreknél 300 %

- GYED, a szülési szabadság lejártát követően a gyermek 2 éves koráig, átlagkereset 70 %-a

- családi pótlék már a születés hónapjában is, 12.200 Ft/hó

- apát megillető gyermek utáni szabadság 5 munkanap (szüléstől 2 hónapon belül igénybe kell venni)

- munkahelytől szülési segély

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni.

r

- gyermek utáni adókedvezmény, 10.000 Ft/hó

2011. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
19éves korom óta dolgozom de volt a egy fél év amikor munkanélkülin voltam
2011. jan. 25. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket ezek eddig mind nagyon hasznosak voltak..még annyit szeretnék kérdezni h amikor mondjuk olyan 7hónaposan el megyek dolgozni akkor csak a táppénz jár??
2011. jan. 25. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
mi??? ha dolgozol akkor nem táppénz jár....
2011. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és gyes már nincsen??
2011. jan. 25. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
arra értettem a táppénzt ha már nem birok be menni dolgozni gy tervezem h addig amíg bírom dolgozom de utána jár a táppénz nem?? ha már nem tudok menni dolgozni?? mert úgye nem mondok fel meg nem rúgnak hanem max 3éves korára már szeretnék vissza menni dolgozni
2011. jan. 25. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Ha a terhességed 7. hónapjában akarsz elmenni pihenni, akkor még táppénzre vesznek. Én a 12. hét óta vagyok itthon táppénzen, mert elég sok gondom volt a terhesség alatt. Ha megszületik a baba, akkor van a terhességi gyermekágyi. Ha lejár, jön a Gyed, aztán a GYES. Ha a GYES-ed is lejár, akkor mész vissza dolgozni, mert a gyermeked 3 éves lesz.

A terhesség kezdetétől nem rúghatnak a ki, mert védett vagy.

2011. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!