Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos műlt a fiam, csak...

4 hónapos műlt a fiam, csak tápszert kapott. Mivel kezdjem a hozzátáplálást? Illetve mit és milyen időközönként adjak neki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én barackal kezdtem. Először úgy kb. tízóraira pár kanállal hogy mit szól hozzá. Úgy láttam ízlett, így másnap többet kapott. Ugyanígy csináltam a rizses tejpéppel, meg néhány ilyen üveges kajával ami már 4 hó-tól adható. Minden nap mást kap pluszba a tápszer mellé. Jöhet alma, répa, tök, krumpli. Csak mindig pár kanállal adj neki hogy mit szól hozzá. Ne ijedj meg ha kiköpi, megpórbálod másnap. Nekem is volt hogy a répapüré nem ízlet elsőre, de másodjára csak úgy falta.
2009. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja először 1 nap 1 étkezés váltható ki.
2009. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit?

Két irány van: gyümölcsöt vagy zöldséget.

Én zöldségpárti vagyok, ebben a sorrend: krumpli, sárgarépa, majd szép lassan a többi.

Ha gyümölcsözni akarsz, almával kezdj.

A gyümölcsösök azt mondják az édes ízeket minden baba szereti, könnyebb vele kezdeni.

Szerintem a burgonya jobb, semlegesebb ízű és később minden főzelék, húsos menü alapja.


Mikor?

Először a 10 körüli étkezést váltsd ki. Majd kb. leghamarabb 3-4 nap egy hét múlva úgy 3-4 óra tájban, majd a főétkezést, végül a reggelit, aztán a vacsorát vezesd be. De ebben is sok véleménykülönbség van.


Mindenképp figyelj a babád jelzéseire. Új dolgot csak délelőtt adj neki, ha rosszul reagálna, orvoshoz is kell menni, bár ez azért nem általános.

Van egy jó oldal arról táblázatban szedve védőnői ajánlással mit mikor szabad bevezetni. Ha más nem találná, elküldöm neked.

2009. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd 2 hónap mulva először alma levével, 2 napig, majd almavelővel , minden nap egyre többet, azonos időben .
2009. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2009. szept. 22. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!