Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok/gyereketek hánykor...

Babátok/gyereketek hánykor alszik este? Szerintetek is este 8kor ágyban a helye?

Figyelt kérdés

Kislányom 11hónapos és múltkor egy ismerősünk faggatott a napirendünkről! amikor ahhoz a részhez értünk, hogy mi van este, teljesen "kiakadt" hogy 9-10 között alszik el a lányom, ugyanis kategórikusan kijelentette, hogy márpedig 8kor ágyban a helye!!! én ezek után nem kezdtem el magyarázni neki, hogy 4hónapig hasfájós volt a lányom és este 11-éjfél között aludt csak el mert addig üvöltött...és télen sikerült csak "átállítanunk" ezt 9 utánra! én is örülnék ha mondjuk fél 9-9között elaludna, de elfogtam már így :) amúgy ha 8kor aludna, akkor 6kor kelne és az nekem korai :)

Úgy gondolom majd ha ovis-sulis lesz akkor majd áttérhetünk a fél8-8közti alvásra! vagy én gondolom rosszul??


2013. ápr. 9. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Szerintem ez butaság! A saját igényitekhez igazodj, ne ahhoz, hogy más mit mond! Nálunk este 8-kor van fürdés, én kislányom is 9-fél 10 körül alszik el. 8 hónapos
2013. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki úgy csinálja ahogy akarja/tudja vagy ahogy épp neki jó. Ne akadj ki rajta. hányszor és mikor alszik a baba? lehet későn ébred a délutáni alvásból és azért alszik el olyankor vagy már tényleg megszokta hogy olyankor alszik. de ha így nektek jó ne törődj mással.
2013. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Képzeld, az én kislányom is 11 hónapos, és ő van, hogy 10 után alszik el csak. De általában, mint a tiéd. Egész egyszerűen, mert olyan napirendet alakított ki magának, hogy ebéd előtt alszik és uzsonna után. Hiába próbálom ebéd után altatni, mit csináljak, ha nem alszik el? Ha előbb próbálom megetetni, akkor meg még nem éhes, így nem eszik.
2013. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

ha reggel 7-ig alszik így, és Nektek ez a napirend bevállt, akkor ne változtassatok rajta! ez amúgy se könnyű. annak kell örülni, ha végigalussza az éjszakát :)

nálunk fél8-8kor van fürdés, utána vacsora. az óraátállítás óta fél 10-kor még a fejemen ugrál a 10 hónaposom, de legalább kifárad, és utána kidől, mint a krumpliszsák.

2013. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk 8-kor már alvás, ha minden rendben megy, és általában rendben megy. Egy éves a gyerek és este 8-tól reggel 8-ig alszik. Én alakítottam így és neki is ez vált be. Nekem szükségem van arra az 1-2 órára este, amit a férjemmel tölthetek. Ha másnak úgy jó, hogy 10-kor vagy 11-kor alszik a gyerek, az az Ő dolga. Én így találom helyesnek. És én is azt mondom, hogy gyereknek 8-kor ágyban van a helye. Barátnőm nem így csinálja, de sosem hurrogtam le, hogy hogy képzeli, mert úgy neveli a saját gyerekét, ahogy akarja.
2013. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Este 8-tól reggel 6-ig alszik a 8 hónapos lányom már elég régóta. Én is azt vallom, hogy 8-kor ágyban a helye egy gyereknek, de ha nem aludna el nem hiszem, hogy különösebben tudnék mit csinálni. Az más kérdés, hogy ha reggel sokáig alszik, akkor ne is várd, hogy este korán lefeküdjön. Ha nektek így jó, csináld így. Én örülök neki, hogy így állt be, mert én úgyis felkelek fél 6-kor és legalább nem akkor kell majd kínlódni, amikor bölcsibe megy. (Az első 3-4 hónapos időszak azért még nem a kialakult napirendről szól. Az teljesen más kérdés, hogy akkor még későn aludt el.)
2013. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

A nagy 6 éves, még ovis. Van egy kedvenc műsora (Discovery Science-en), annak fél 9-kor van vége, azt megnézheti, utána irány a szobája, olvasok neki mesét, aztán alvás. Az esetek nagy részében 9-kor már alszik. Reggel szinte mindig magától kel fél 7 körül. Mi vele egyébként rengeteget szívtunk a sokáig fennmaradással, nehéz volt átszoktatni, de azóta sokkal kipihentebb és nyugodtabb ő is, mi is.

A kicsi 4 hónapos, vele most úgy vagyunk, hogy amikor a nagy elaludt, akkor etetem utoljára, ez 9-9:30 közötti időre esik.Legkésőbb 10-kor már ő is alszik, és reggel 6 körül kel legközelebb enni. Nekünk ez így teljesen meg is felel egyenlőre. De azt tudom, hogy igyekszem majd a picit is rászoktatni, hogy 9 óra körül ő is aludjon el.

Nem mondom, hogy 8-kor márpedig ágyban a helye, de én a helyedben törekednék arra, hogy kicsit korábban aludjon el, még ha nem is kelsz szívesen mondjuk reggel 7 körül, mert nagyon nehéz lesz aztán az ovikezdés, ha hozzá van szokva a későig alváshoz. Nem bántásból mondom, csak tapasztalatból beszélek. Mi is végigcsináltuk a naggyal, és eszméletlen fáradtak voltunk folyton, épp ezért ingerültek is... szóval érted, ördögi kör.

2013. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi negyed 9 körül fürdetjük.

Apja ekkor már biztosan itthon van, mert így alakult ki nálunk, hogy ez az egyetlen biztos közös programjuk, ezért ezt nem fogom megvonni tőlük, csak azért, hogy 8kor ágyban legyen. De így is 9-re alszik, az biztos.

És reggel fél8 körül kel.

Ha majd az ovi miatt korábban kell kelni, akkor biztos fáradtabb lesz este, így majd korábban kell letenni.

De addigra gondolom nem ez lesz az egyetlen közös programjuk :)

Ne törődj vele, hogy más mit károg, én utálom az ilyet, és nem is tűröm el, hogy beleszóljanak a dolgaimba.

Amíg egészséges, és boldog a gyerekem, addig ne pofázzanak, ennyi.

(mondjuk eddig nem is sokszor firtattak dolgokat, de mindig leszögezem az álláspontomat. Pl anyám mindig vaníliáscukorral akarja etetni a 10 hónaposomat, képtelen felfogni, hogy nem kell a házi gyümölcsös krémtúrójába, de mindig bepróbálkozik :D , mert szerinte úgy finomabb...jesszus mennyi cukrot zabálhattam anno, nem hiába vagyok kettes tipusú CB )

2013. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk újszülött kora óta fél8-kor a fürdetés, utána pedig alvás. Három hónapos koráig ő is elég hasfájós volt, de próbáltam tudatosan úgy alakítani, hogy 8-kor már le legyen fektetve. Nekünk sikerült, de nyilván minden gyerek ritmusa más. Régebben nagyon rossz alvó volt, sokáig ringattuk meg ilyenek, de 13 hónapos kora óta már teljesen egyedül alszik. Igaz, reggel már fél7-kor fent van (hétvégén is), de amúgy is kelni kéne neki, mert megyünk a bölcsibe. Én is úgy vagyok, ahogy az előttem szóló írta, hogy este szükségem van a férjemmel 1-2 nyugodt órára, másrészt jónak tartom a 8 órai lefekvést. Nekem nagyon furcsa, amikor valaki meséli, hogy 10-11-ig fent van a gyereke. Szerintem később még nehezebb lesz átszoktatni, pl. ha korán reggel oviba kell már mennie. De majd kiderül, lehet, hogy nálatok minden simán fog menni! :)
2013. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 krisztivan ***** válasza:
54%
Fiam sose szeretett aludni.Most 2.5 éves ha este 9-kor alszik akkor már korán sikerült.Fél hétkor magától ébred.Plusz még éjszaka néha 2 néha 12 ébredéssel tarkítja az életemet:-( Nagyon szeretném ha 8-kor ágyban lenne,de már próbáltuk vagy este 10-ig szórakozik vagy reggel 5.kor kialudta magát:-))
2013. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!