Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit iszik másfél év körüli...

Mit iszik másfél év körüli gyereketek este, lefekvés előtt? Előtte mennyivel és mekkora mennyiséget vacsorázik?

Figyelt kérdés
Attól tartok, elég jól vacsizik a kisfiam és olyankor nem tudom, megterhelem-e még a pociját tápszeres-tejjel, amit persze nem utasít vissza.
2010. szept. 5. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

20 hónapos

Este 8-kor: felvágott 2-3 szelet, 1 db virsli, paprika kb negyed darab, ketchup, sajt 4-5 kis kockára vágott, kenyér kb fél szelet.

Tegnap ezt ette.


Néha: kis tányérnyi főzelék hússal.


De volt példa, hogy csak 2 banán volt a vacsorája, mást nem kért.


9körül 210-250ml tejital/tápszer


Reggel 8-ig meg sem mozdul, jóízűen alszik.

2010. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyjából nálunk is ez a helyzet, kivéve, hogy nem alussza még mindig végig az éjszakát. Nagyon rossz alvó sajnos, bár ezzel már azt hiszem nem tudok mit kezdeni, csak gondoltam, pont nem az e a gond, hogy túl etetem, azért nem alszik jól.
2010. szept. 5. 15:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mennyire soknak számít.

Igaz, kisfiam köztünk alszik úgy, hogy fog minket vagy valamelyikünk keze alá bekucorodik. Hogy ezért alussza át az éjszakát, nem tudom, olyan 16 hónapos korától alszik jól, csak ha a foga jött, ébredt visítva-sikítva a fájdalomtól.

2010. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. voltam, a 2. válaszban is.
2010. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem másfél évesen vacsorára csak tápszert evett a lányom, 210 ml. Most két éves és néha vacsorázik, olyankor van, hogy csak 90 ml tápszert eszik már. Igazából ilyenkor már csak megszokásból issza, próbáltuk elhagyni és mással helyettesíteni, de ragaszkodik még hozzá, az esti rutin része.

Ha úgy látod, hogy nem zavarja az alvásban akkor szerintem nyugodtan maradhatsz a bevált dolognál, vagy megpróbálod csökkenteni és meglátod hogyan reagál rá.

2010. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! 17 hónapos kisfiú.

Vacsora főzelék kb egy üvegnyi/kistálnyi vagy szendvics kb fél kifli maximum. Lefekvés előtt 180 ml tápszer (Junior ital), de van, hogy sir, akkor kap még 60 ml-t.

2010. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyatejet(fürdés uán)

Fürdés előtt vacsorázik. amit mi eszünk és hozzá iszik teét vagy gyümölcsét ma pl virsli volt a vacsi.

Tejet még nem kap, ha reggel iszik kakót vagy "tejet" a reggelihez, akkor az babatejből kapjaa, amúgy reggel, ébredés után is cicizik

1,5 éves

2010. szept. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!