Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok mindennap...

1 éves babátok mindennap eszik húst?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom és mostmár szinte teljesen azt eszi amit mi. Kivétel ha babot, lencsét vagy ilyesmit főzök, vagy kicsit fűszeresebb, zsírosabb ételt (mondjuk ez ritka)! Mindennap mi sem eszünk húst, így a lányom sem kap. Anyósom egyik nap pont itt volt ebédnél, és borsó leves volt, meg krumplis tészta, így azt ette a kicsi is. Erre rám szólt, hogy a kislány miért nem kap olyan ételt ami valami húst is tartalmaz. Szerinte mindennap kellene húst kapnia valamilyen formában. A másik dolog meg az étel mennyisége. Ő azt képzeli hogy annyit megeszik az 1 éves gyerek mint ő. Fel volt háborodva hogy csak olyan "kis" adagot evett a gyerek!
2013. ápr. 9. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Én nem vagyok táplálkozásszakértő, de én is adok a gyerekeknek minden nap vmilyen állati eredetű fehérjét. Hús, tojás, túró.
2013. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Mindennap eszik húst,talán 2 hetente van,hogy egy nap nem kap.
2013. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen valóban minden nap kéne hús, nyilván ha egyszer egyszer nincs az nem gond.
2013. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Amióta bevezettük a húst minden nap kap.
2013. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Általában kap valamilyen húst. De ha néha előfordul, hogy nem, szerintem az sem baj.
2013. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Például ha valami főzelék van ahhoz is szoktam párolt husit csinálni neki. De nem hiszem hogy akkora gond lenne ha van olyan nap mikor nem kap húst, hiszen szinte mindent eszik már.
2013. ápr. 9. 12:52
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem, miért kéne mindennap húst enni? Semmi baj nem lesz, ha 1-1 nap kimarad. A lényeg, hogy tápláló ételeket kapjon.
2013. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Golan Trevize ***** válasza:

Majdnem minden nap kaptak (és kapnak még ma is) húst.


Az, meg hogy mennyit eszik, az teljesen gyerekfüggő.

Ha jóllakott, és fejlődik is, akkor eleget eszik.

2013. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Köszvényesítés kezdőknek? ... nem kell minden nap húst adni, sőt!

A kedves nagyi meg ne akarja vágáséretté hizlalni a gyereket.

2013. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nálunk pl. a védőnő azt mondta az 1 éves státuszvizsgálaton, hogy nem kell minden nap húst ennie!
2013. ápr. 9. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!