Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok mindennap...

1 éves babátok mindennap eszik húst?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom és mostmár szinte teljesen azt eszi amit mi. Kivétel ha babot, lencsét vagy ilyesmit főzök, vagy kicsit fűszeresebb, zsírosabb ételt (mondjuk ez ritka)! Mindennap mi sem eszünk húst, így a lányom sem kap. Anyósom egyik nap pont itt volt ebédnél, és borsó leves volt, meg krumplis tészta, így azt ette a kicsi is. Erre rám szólt, hogy a kislány miért nem kap olyan ételt ami valami húst is tartalmaz. Szerinte mindennap kellene húst kapnia valamilyen formában. A másik dolog meg az étel mennyisége. Ő azt képzeli hogy annyit megeszik az 1 éves gyerek mint ő. Fel volt háborodva hogy csak olyan "kis" adagot evett a gyerek!
2013. ápr. 9. 12:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A hús a fehérje, és a vastartalma miatt kell, azért mondják, hogy adjunk neki minden nap.

Vas másban is van, pl a tejberizspépben, ha esetleg olyat adsz neki, fehérje is bőven van másban.

Én is arra figyelek, hogy minden nap kapjon ezekből, de hogy milyen formában, az változó.

Pl csinálok neki gyümölcsös kekszes túrót, akkor nem biztos, hogy aznap teszek a főzelékébe.

Minek annyi hús? Én sem értem, csak leterheli a bélrendszerüket.

2013. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém másfél éves, de nem eszik minden nap húst. Mondjuk még szopik is, nem tudom ez mennyire számít. Akkor eszik húst, amikor mi is. Kb. heti 1-2 alkalommal mi sem eszünk.

Viszont hetente kap májat a vas miatt, vagy céklát, spenótot, ilyesmit.

2013. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én ha akarnám se enne a lányom minden nap húst! Nem igazán eszi a húsokat.


Fehérjét én pici szalonnával pótolom, mert azt megeszi (sertést egyáltalán nem eszik pl).


Minden gyereknek meg van a maga igénye, úgy ahogy nekünk is! Én se tudnék minden nap húst enni!


19 hós lányka anyukája

2013. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fehèrjèt kap minden nap. Vagy hùst vagy halat vagy tojàst vagy sajtot, tùròt.
2013. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azon kell elgondolkodni hogy régen jó volt ha a vasárnap volt rántott hús az asztalon, ma meg az a csoda ha van egy nap mikor nem eszik az ember.
2013. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!