Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának mit lehet...

8 hónapos babának mit lehet még adni enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 hónapos a kislányom, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, mert nem volt anyatej. Eszünk mindent szerencsére, zöldségekből: burgonya, sárgarépa, fehérrépa, sütőtök, cékla, cukkini, saláta, brokkoli, kelbimbó, zöldborsó, tök, padlizsán, karfiol, spenót. Gyümölcsökből: alma, meggy, szilva, körte, mandarin, narancs, banán. Csirkemellet is esszük. Mit lehetne neki még adni? Pl. sertéshúst, marhahúst? Már az ebédet és az uzsit kiváltottuk. Tejpépeket próbáltuk, de kiütéses lesz tőle, ezért a doktornőnk azt mondta 1 évig ne adjam neki, mert tejérzékeny lesz. A védőnő ajánlotta hogy próbáljuk meg a natúr joghurtot. Tápszerből is HA-t kap. Rizstejet adtam neki, attól nincs baja.


2013. ápr. 10. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tejtermékeket abszolult nem vezettél még be neki?Sajtot,joghurtot,túrót vagy kefirt?Ha nem vált ki problémát akkor nyugodtan adj neki.Rizstejből én is szoktam grizt csinálni fiamnak.Pulykahúst is adhatsz már neki,de szerintem sertést is.

2013. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, mert 5 hónaposan megpróbáltuk a Milupának a tejpépjét, ami rögtön kiütötte, aztán 6 hónaposan a Nestlének a túrós desszertjét, az is rögtön kiütötte. Akkor mondta a doktornő hogy akkor ne adjam, mert tejérzékeny lesz. Natúr joghurtot ajánlott a védőnő, azt még nem próbáltuk. Csirke és pulyka husit és halat eszi.
2013. ápr. 10. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:
8hónaposan én már adtam kenyeret,kiflit is neki.Mi tegnap voltunk védőnőnél,rákérdeztem a sertéshúsra,azt mondta,hogy 1éves koráig ne adjak neki.Marhahúst illetve pulykahúst is adhatsz.Már adhatsz neki csirke combjából is egy kicsit,nem muszáj hogy mellehúsa legyen.Persze ne legyen zsiros.
2013. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

gluténnal hogy áltok: rízs, zab, búza, rozs, köles, kukorica, árpa..? ezekkel jól lehet dúsitani a zöldségeket.

de kiflivéget, kenyérhéjat is rágcsálhat felügyelet mellett.

milyen fűszereket ismertettél már meg vele? azok is új alapanyagoknak számítanak :)

a natúr joghurtot is adhatod már a kislányodnak

húsfélékből pedig a csirke- és pulykamájat és borjú- vagy marhahúst.

2013. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rizst és búzát is evett, sőt múltkor vettem neki a Milumil 7 gabonás pelyhet és azt is ette. Petrezselyemmel, kaporral, zellerlevéllel szoktam ízesíteni és egy pici sóval.
2013. ápr. 10. 18:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Tésztát adhatok neki?
2013. ápr. 10. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

tojásos tésztát még ne, csak durumtésztát

tojássárgáját 10 hónapos kortól, a fehérjét 1 éves kor után ajánlják

2013. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Off: mi úgyan így jártun ugyanezzel a tejpéppel és ugyanezzel a túrós babajoghurttal és mindkettő kiütötte.Én adtam neki sima natúr joghurtot,sajtot is(amitől soha nem volt probléma).Most már tejalapú tápszert iszik és nincs probléma vele.Szóval szerintem inkább az összetevőkben lehet valami,amit nem bírnak a babák. Próbálj meg más fajtát adni neki,hátha. :)
2013. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!