Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babánk a nyelvfelcsí...

Egy hetes babánk a nyelvfelcsípés óta alig alszik napközben. Előtte nappal is és éjszaka is végig aludta a 3 órákat, de azóta napközben csak akkor alszik, ha cicin van, vagy apa ölében. Tegnap éjszaka már éjjel is csak köztünk aludt. Fog ez változni?

Figyelt kérdés
Félek, hogy így kapatjuk el. Ti mit tennétek?cumit kiköpi egy idő után és jobban sír utána. éhesnek nem éhes,pelenka tiszta,büfi volt, puki van rendesen, igaz kaki nincs minden nap (legnagyobb részben tápszeres). a zenét imádja,de ugye ezen a téren is véges a "tekintgetős" szakasz. van alami jó altatási módszer? hagyjuk kifáradni,ne vagyük ölbe? de akkor sír... nem tudom... HELP!

2013. ápr. 11. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
1 hetes babátol mégis mi vársz? nemrég szűletett meg másra nem vágyik mint a te kőzelségedet! Ember
2013. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fog változni:).

Nem, nem kapatjátok el.

Eddig valószínűleg pihente a születés fáradalmait, azért aludt sokat, azóta viszont már nem annyira fáradt, tehát "érzékenyebb" lehet alvás közben is arra, hogy a biztonságot jelentő anyukája a közelében van- e:). Ezen kívül bár azt állítják nem fáj a nyelvfék felvágása, egészen biztos vagyok benne, hogy teljesen nyomtalanul ilyen rövid idő alatt nem múlik el a "hatása".

Én semmiképp nem ríkatnám:), hiszen teljesen természetes igénye a testközelség, biztonságérzet:).

2013. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a nyelv felvágásához. Ha nem csinálták volna pont most meg ez akkor is így lett volna. Az első pár napban szinte egész nap alszanak, utána viszont egy ideig nem sokat. Nem lehet elkapatni még ilyenkor, testközelségre vágyik.
2013. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :) mi is érezzük,hogy vágyik ránk,ezért is ösztönösen altatjuk magunkon gyakran,sokat van cicin,még ha nem is szopizik,mert tejem sajnos nem sok van.. persze a védőnő ágáll minden ellen, hogy hagyjuk sírni, nem kell annyit ölben lenni...stb. sajnos nem tudom hol az a határ,ahol már elkapatjuk a sok ölben léttel, cicin alvással, vagy éppen még szüksége van ránk ily mértékben...
2013. ápr. 11. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen mértékben szüksége van rátok:)! Gondolj bele, eddig benned volt, minden ismeretlen számára, természetes, hogy most is a lehető leginkább veled, veletek szeretne lenni.(nem mellesleg az embergyerek evolúciós értelemben a hordozott utódok közé tartozik, egy csomó tulajdonsága erre determinálja, pl.: önállótlan, helyváltoztatásra= menekülésre képtelen; az újszülöttkori ölelő reflex; figyelemfelhvás ha veszélyes távolságra kerül a szülőjétől...)

Hogy hol a határ? Nehéz kérdés, és nálatok még nem is nagyon aktuális szerintem:). Én ha kell, ott húznám meg ezt a határt, hogy ha a baba jelzi, hogy szüksége van a szülőjére, azt ki "kell" elégíteni, de ha épp jól érzi magát egyedül, akkor békén kell hagyni:).

2013. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!