Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sovány a lányom?

Szerintetek sovány a lányom?

Figyelt kérdés

4 hónapos, a védőnő és az orvos szerint tápszereznem kellene, mert nem hízik eleget.

5400grammos, nem dundi, de egészséges, mozgékony baba, van elég tejem, eszem ágában sincs tápszerezni, de azért kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.


[link]


2013. ápr. 11. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem, gyönyörű baba.
2013. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha szerinted jól fejlődik akkor ne térj át a tápszerre. Lassan úgy is majd jön a hozzátáplálás is. Szerintem nem vékony, de nem is kövér.
2013. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem sovány. Viszont kilóra tényleg nem sok, de ez nem feltétlenül baj. Amugy nem értem sok anyuka miért látja a tápszert egy ördögi tápláléknak. Bizony van, hogy az anyukának hiába van elég teje, de nem elég tápláló...
2013. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem sok kilora :) De így elég kis uszogumis :) Ne aggodj!
2013. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

EGyáltalán nem, szép kis formás baba.


A védőnők hajlamosak túldramatizálni a dolgokat.

Minket anno 1 évesen küldött kivizsgálásra (vérvétel, gasztroenterológia) mert csak 10 kg volt a kislányom az 1 éves státuszvizsgálaton, szerencsére minden lelete negatív lett, teljesen egészséges, ilyen alkat.


Most 4,5 éves és pont 15 kg.

2013. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3 kilósan született.


Kérdeztem szoptatási tanácsadót és ő mondta nekem, mennyire dühíti, hogy még a képzett védőnők is ilyen marhaságokkal tömik az anyukák fejét, hogy nem elég tápláló a tej, mert ilyen nincs.


Nem ördögi étel a tápszer, de ha van elég tej, nem látom okát annak, hogy adjam.

Sajnos a védőnő, doki ezt nem így látja, pedig szerintem a szoptatás fontosságát kellene hangsúlyozniuk.

2013. ápr. 11. 20:44
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Velem is eljátszotta a védőnő, gyerekorvos ugyanezt.az első alkalommal bepánikoltam, , és próbáltam bele eröszakolni azt a r@hadt tápszert.3 napig birtam, majd visszatértem a kizárólagos szoptatáshoz. A következő 2 alkalommal amikor azt mondták; nem hizott eleget adj tápszert nekinèl mosolyogva bólogattam és nem adtam neki . Érdekes az egészben hogy a következő mérèsnèl már jo volt a súlya. Most 10 hónapos és még mimdig a cici a ledvenc .
2013. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*kedvenc
2013. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem sovány, hiszen hurkái vannak. Fiam is ennyi volt 4 hónaposan és a doki azt mondta tökéletes, pedig elég hosszú gyerek.
2013. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Tökéletes! De gondolom ezt tudod :-)

Szerintem rendben van. Így nem hangzik dundinak, de a lábai husisak :-) Ne aggódj! :-)

2013. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!