Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sovány a lányom?

Szerintetek sovány a lányom?

Figyelt kérdés

4 hónapos, a védőnő és az orvos szerint tápszereznem kellene, mert nem hízik eleget.

5400grammos, nem dundi, de egészséges, mozgékony baba, van elég tejem, eszem ágában sincs tápszerezni, de azért kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.


[link]


2013. ápr. 11. 20:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
Sem a kép alapján, sem a súlya alapján nem sovány. 6 hónapos korára kell megduplázni a születési súlyát, szerintem az simán meglesz. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy a tápszertől többet hízna. A lányom is kb. így nézett ki, a születési és a 4 hónapos súlya is szinte pontosan ennyi volt pedig tápszeres.
2013. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat!

Persze, nekem tökéletes, de én elfogult vagyok, hisz a lányom.

Csak a védőnő már többször mondta a tápszert, a héten a doki is, így kicsit elbizonytalanodtam, mert nem akarok neki rosszat, ugyanis a védőnő azzal ijesztgetett, hogy mivel ilyen vékony, nem fog megfelelően fejlődni az agya és a mozgása ( mondta ezt annak ellenére, hogy már a hasáról átfordul a hátára).

De akkor nem aggódok tovább.

2013. ápr. 11. 21:16
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
Jaj, de tökéletes!! Én nem értem miért kellene úgy felhizlalni szegényt, semmi baj nincs vele. Miket ki nem találnak. Jó, hogy manapság szinte megy a licitálás, hogy kinek milyen hatalmas a babája, de a tiéddel sincs semmi baj.
2013. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém ilyen idősen 5250g volt, és engem is a mai napig szekálnak, most 10 hónapos.

Amelyik gyerek nem kövér, annak a szüleit folyamatosan b@szogatják.

Pedig az én lányom már mindent eszik, és nem is keveset.

Én örülök,hogy nem kövér.


Én is azt látom, hogy pont elég, ami a te babádon van, egyáltalán nem sovány.

2013. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Végképp nem sovány baba. Olyan jó kis fodros combjai vannak. Őszintén szólva egy idióta a védőnőd. Mi az h nem fejlődik rendesen??? Elmebeteg már ne is haragudj. Isten őrizz tápszerre váltani ha elég a tejed. Én tápszert adok a babámnak szóval nem vagyok ellene, de ha nincs rá szükség akkor miért kellene a jó anyatejtől megvonni? 6 hónapos korára kell megduplázni a súlyát. Majdnem 5 és fél kiló 4 hónaposan szóval 6ra simán meg lesz a 6kg. Legközelebb ha ezzel jön vágd hozzá ezt. Amúgy meg ne is foglalkozz a hülyeségével hiszen ilyen gyönyörű formás kisbabát miért kellene felfújni? Kislány amúgy is nem lehet egy vasgyúró mint a fiúk. És komolyan az ilyen elmeháborodottak adnak tanácsot anyukáknak és hányan meg is fogadják azt amit mondanak. Csak nem tudom h lehet egy ekkora beteg elme ilyen beosztással???!!!!
2013. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát akkor nem tudom mit szólhattak az enyémeimhez mert egy darab hurkájuk se volt sehol. A te babádnak sok sok hurkácska van a lábán eleve nem lehet sovány:)) nem tudom hány centi, az is számít azért.

Én fiam egyik 3400 grammal született 6 kiló volt 4 hónaposan és 64 cm. A másik 4200 al született és 4 hónaposan 6100 gramm volt (amiből látszik hogy havonta az 500 akat se mindig hízta meg) és csak anyatejesek.

Neki se volt soha egy pici hurkája se sehol. Mindig hosszú vékony babák voltak, ma is olyanok.

Senki se riogatott hogy vékonyak soványak lennének ráadásul csak anyatejesek voltak és olyasmit se mondtak hogy tápszerezzek mellé mert nem híznak eléggé.

2013. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
42%

Cuki hurkás combjai vannak, egyáltalán nem sovány! :)

Esetleg próbáld gyakrabban cicire tenni, hogy meglegyen a kívánt súlygyarapodás.

2013. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!