Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az örökbeadásnak vannak...

Az örökbeadásnak vannak következményei?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, és nem szeretném elvetetni a babát. Az örökbeadáson gondolkozom, de vannak kételyeim. Van egy 5 hónapos kisöcsém, édesanyám 43 éves. Igaz az, hogy ha bármi történik édesanyámmal, én nem lehetnék akkor a gyámja a kisöcsémnek, ha kiderülne, hogy a saját gyermekemet örökbeadtam? Anyagi okok miatt mi nem tudnánk felnevelni, sajnos :(
2013. ápr. 12. 21:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy te örökbe adod a gyerekedet, még adott esetben felnevelheted a testvéredet, a kettönek semmi köze egymáshoz.

De nem túl valószinü, hogy erre bármikor is sor kerül, egy 43 éves nö csak ritkán hal meg.

2013. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%

Biztosan képes leszel kihordani és örökbe adni a babát?

:( Szerintem vagy neveld fel te, vagy vetesd el.


Hány éves vagy? Kérdésedre válaszolva: nem igaz.

2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Hogy gyám lehetnél-e azt nem tudom.

De az örökbe adást nagyon meggondolnám a helyedben. Sokkal jobban megviselne lelkileg, mint az abortusz. Azon pár hónap után túl lennél, de az örökbe adáson soha.

Most még csak egy sejt, amihez semmilyen emlék nem fűz.

De a terhesség alatt sok emléked, érzésed alakul ki a babával szemben. Ha megszülöd és meg hallod sírni, akkor ez erősebb lesz.

Ha örökbe adod, akkor soha többet nem tudsz róla semmit. Nem tudod, kik lesznek a szülei, szeretik-e, egészséges-e, mi lesz belőle felnőtt korára, egyáltalán megéri-e a felnőtt korát. Ha 18 éves lesz, akkor ha felkeres és megkérdi, hogy miért dobtad el, mit mondasz neki?

Ezen a fórumon is szinte hetente kérdezi valaki, hogyan találhatná meg a szülőanyját?

Egy rokonom pszichiáter főorvos. Több olyan betege is volt, aki örökbe adta a gyerekét, és emitt lettek lelki problémái.

De volt olyan fiatal betege is, aki azért nem mer gyereket vállalni, mert nem tudja, hogy milyen rossz tulajdonságot vagy betegséget örökölt az anyjától. Ezt pedig nem akarja tovább örökíteni.

A döntés természetesen a tied.

2013. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
4 ember is azt állította, amit a kérdésben írtam, ezért nem vagyok benne biztos. Nem tudom, melyik lenne a jobb egyébként... Ha megöletném a kisbabát, bűntudatom lenne. Ha örökbe adnám, szintén.. Nem tudom, tanácstalan vagyok.. Hétfőn megyek elsőnek a családvédelemhez vetetés ügyben, de nem vagyok biztos benne, hogy az lesz a vége
2013. ápr. 12. 22:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, akkor a kérdésed hozzáértőbbeknek tedd fel. Ingyenes online jogi tanácsadás:

[link]


Lehet, hogy mégis igaz. :( Ezt inkább jogásztól kérdezd meg.


Ezt találtam:

Gyám lehet minden nagykorú személy, akivel szemben kizáró körülmény nem áll fenn. Kizáró körülmény, hogy gyámságot nem viselhet az, ki gondnokság alatt áll, aki a szülői felügyeletet megszüntető vagy a közügyektől eltiltó jogerős ítélet hatálya alatt áll, akit a szülői felügyelet gyakorlására jogosult szülő a gyámságból közokiratban vagy végrendeletben kizárt, akinek szülői felügyeleti joga azért szünetel, mert gyermekét a gyámhivatal átmeneti vagy tartós nevelésbe vette, vagy akinek a gyermekét örökbefogadhatónak nyilvánították.

2013. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Sejtettem :( Most még tehetetlenebbnek érzem magam :((
2013. ápr. 12. 22:12
 7/25 anonim ***** válasza:

Azért ez kettős dolog. Ezért kéne jogász.

A mondat így hangzik:

vagy akinek a gyermekét örökbefogadhatónak nyilvánították.


Ha nyilt örökbeadással örökbe adod, akkor gyermeked már nem örökbefogadható, hanem örökbefogadott. De ehhez nem értek, így tanácsot sem szeretnék adni, mert nem akarlak félrevezetni. Jogi fórumon vagy gyámhatóságnál (lehet, inkább utóbbi) kérdezz utána.


A nyilt örökbefogadás előnye, hogy te választhatod ki azt, akinek örökbe fogod adni a gyereket. Így már újszülöttként családba kerülne.


Ez csak a te döntésed, ez iszonyat nehéz döntés.

Biztosan nem tudod megtartani?

Szabad kérdeznem, hogy anyukád beteg-e, vagy anyagi okok miatt döntenél így? Édesanyáddal megbeszélted, lehet, hogy segítene.

2013. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

" gyermekét a gyámhivatal átmeneti vagy tartós nevelésbe vette, vagy akinek a gyermekét örökbefogadhatónak nyilvánították."


EZT feltétlen jogásztól kérdezd meg, hogy mit jelent, mert az én értlemezésemben NEM önkéntes örökbeadásról van szó ebben a megfogalmazásban.


De az elözö által belinkelt oldalon kérdezd meg, mert ott jogászok adnak választ, és ök tudják, hogy ez a fogalmazás pontosan hogyan értendö.

2013. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem állunk úgy párommal anyagilag, hogy bevállaljuk. 21 leszek, tavaly érettségiztem, azóta munkanélküli vagyok. Párommal és az ő szüleivel élünk, tehát nem is saját lakásban. Ráadásul most készülünk költözni is olyan helyre, hol lenne munkalehetőség számomra.

Édesanyám azt sem tudja, hogy terhes vagyok. Ha elvetetem, nem is kell megtudnia. Ha örökbe adom, az más kérdés..

Édesanyám felöli nagyszüleim 55 éves koruk körül haltak meg. Ezért fél ő is attól, egyedül marad-e a kistesóm..

2013. ápr. 12. 22:23
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért beszéld át pároddal, párod szüleivel, anyukáddal. Lehet, hogy van más lehetőség.
2013. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!