Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napos lázra kapott antibioti...

3 napos lázra kapott antibiotikumot a babátok? Honnan tudja a gyerekorvos a láz 2-3. napján, hogy kell a gyógyszer vagy nem, mert 3 napos lázra gyanakszik.

Figyelt kérdés
14 hónapos lányomnak átlag 39 fokos láza volt szombattól, a gyerekorvos hétfőn erős antibiotikumot írt fel neki. Kedden már nem volt láza, mára csupa kiütés, szóval lehet, hogy mégis 3 napos láz volt.
2009. szept. 23. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

nálunk hasonló volt. Belázasodott nagyon, kihívtuk az ügyeletet (karácsony) és éppen piros is volt kicsit a torka, ezért írtak neki egyből antibiotikumot.Másnap is rettentő magas volt a láza, aztán utána valamikor hirtelen eltűnt, tiszta kiütés lett. Akkor végre elértem a gyerekorvosunkat telefonon, mondtam, hogy mi a helyzet és, hogy a gyerek annyira utálja az antibiotikumot, sugárban hány tőle.Akkor válaszolta, hogy akkor hagyjam is csak abba, mert ez a herpesz vírus. Szóval szerintem már Neked sem kell adni.

2009. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elkezdted az antibiotikumot ne hagyd abba. Ártasz vele. Egy kúrát mindenképpen be kell szednie, ha elkezdi. Bocs az offért csak az 1. válaszra reagáltam.
2009. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hós volt a babám amikor nem akart napokig enni semmit, már kikészültem, végül belázasodott, azonnal elvittem az orvoshoz és írt antibiotikumot. Másnap már nem volt baja, de kiütéses lett.Egy hét múlva az étvágya is helyrejött. HA adsz neki antibiotikumot, akkor vegyél hozzá Normafort, nekünk az nagyon jó volt.
2009. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja persze, ha rosszul van tőle, az más kérdés, de nem írtad, hogy kihányná, vagy más komoly mellékhatása lenne. (2.)
2009. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia!Most esett át a fiam a 3napos lázon. Én csak lázcsillapítót adtam neki, 4 .napon tiszta kiütés volt, meg másnap is, azóta semmi baja. Ha nem muszály ne adj neki.
2009. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!