Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól "elvárható"...

Mennyi idős kortól "elvárható" a lépcsőzés?

Figyelt kérdés
Emeletes házban lakunk, a 1,5 éves lányom felfelé szépen megy (kézenfogva), de lefelé nem akar. Nem erőltettem, csak kíváncsi vagyok.
2013. ápr. 13. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvárható csak 2 éves kor felett szerintem, de leginkább 3 évesen már mindenképpen kell tudnia egyedül lépcsöznie.


1,5 évesen pont jó ahogy csinálja.


nekem nagylányom 11 hósan kezdett el menni és innetöl a lépcsö egy kedvenc hely lett. Ha lépcsöt látott akkor megállás nálkül le-fel, ordítva tudtam csak elhozni egy lépcsötöl. 15 hós volt a karácsonyi müsoron ahol a szinpad lépcsö mellett álltam és megállásnélkül egyedül ment le-fel kapaszkodás nélkül.

2013. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 21 hós, mi 2. emeleten lakunk, most az a legújabb őrülete, hogy egyedül akar lemenni kapaszkodás nélkül...Ha fogom a kezét jön le, de váltott lábbal.
2013. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányom 20hónapos és mostanában a korlátot fogva egyedül megy le a lépcsőn,felfelé általában a kezemet fogja.

De múltkor ment a szomszéd kisfiú után és akkor le/fel egyedül,korlátot fogva "rohangáltak" a lépcsőházban :)

2013. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!