Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes,9 hónap körüli...

Anyatejes,9 hónap körüli babátok szopik még hajnalban? Milyen egy napi étkezése? Mikor, miből, mennyit eszik?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 13. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A hajnali (4-5 körüli) szopizásról 2-3 hete leszoktattam. Reggel 7 körül kel, szopizik. Tízóraira 220 ml gyümölcsöt kap. Ebédre 220 ml főzeléket eszik. Uzsonnára 220 ml gyümölcs + joghurt/kefir/túró. Vacsira most kezdtem el adni egy pici tejpépet, jelenleg 50 ml-t kap, utána cici. A tejpépet lassan megemelem majd 100 ml-ig, de utána fog még maradni a cici. Az anyatejem már nem elég tápláló (stagnált a súlya), ezért kap tejpépet vacsira, és ezért van már kiváltva a 3 étkezés, újra elkezdett gyarapodni :)

Neked hogy eszik a babád, kedves kérdező?

2013. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10 hónapos de múlt hónapban is igy evett.:

Éjjel 2 körül cicizik, majd a következő az reggel 7 körül.

Reggelire: sajtos kenyér vagy tejpép, vagy brios.

T:kis üveg gyümölcs de van hogy nem kéri.

Ebéd: párolt zöldség, v tészta +hús ha kéri.

U:joghurt v gyümölcs

V: hasonló az ebédhez.

Amugy bármit meg eszik, van hogy repetàzik. Cici bármikor van ha kéri. Kb 10/15 * de ebbe benne van hogy cicivel alszik el.

V:

2013. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves Első válaszoló, hogyan szoktattad le a hajnali szopiról? Víz/tea helyette?


Az én lányom így eszik:


4 körül cici

8-fél9 körül kb 150 ml tejpép, aztán kb fél órával később még megkínálom cicivel (ezt lehet már nem igényelni, mert nem szopik sokat)

Ebédre 200 ml körüli főzelék, hússal aztán alvás előtt cici még

uzsonna 200 ml körüli gyümölcs joghurttal/túróval

vacsi 190 ml jó éjt papi

elalvás előtt cici


Ő hízik szépen, csak erre a hajnali szopizásra szerintem már nincs szüksége, csak szokás. Védőnőm is egyetért, mivel van, hogy néha teljesen átalussza és csak 7 után ébred, akkor cicivel kezd.

2013. ápr. 14. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Úgy szoktattam le, h az első héten csak hajnali 4 után kapott cicit, és csak kb 5 percet hagytam cicin. Ha felkelt korábban, akkor kapott vizet (csak vizet iszik), ringattam... A következő héten fél5 után kapott csak cicit, ha felkelt, és csak 4 percet hagytam cicin. Mikor kivettem a cicit a szájából, rögtön adtam neki cumit, így nem ébredt fel. A következő héten 5 után, de ekkor nem tetszett, h 3 perc után elvettem a cicit, így volt rajta negyed órát :) A lényeg, h már az első héten is volt vagy 2 éjszaka, h nem evett hajnalban. A harmadik hét végétől nem is eszik hajnalban. Azóta ritkán kel fel éjszaka, inkább csak felsír. Szerintem már csak megszokás volt neki.

2013. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok.

Azt megkérdezhetem, h mennyi joghurtot, túrót adtok a gyümölcshöz?

2013. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsánat, hogy csak most válaszolok!!!

Köszi, hogy megírtad a technikádat, kipróbálom!

Én kb 1/3-ad 2/3-ad arányban adom hozzá már, de az elején persze ezt is csak fokozatosan adtam a gyümölcshöz.

2013. ápr. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!