Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól alakult ki vmiféle...

Mikortól alakult ki vmiféle napirendetek?

Figyelt kérdés

2 hetes múlt a Lányom, de a doktornő már múlt héten azzal stresszelt, hogy igenis kell napirend! Én próbálom is tartani, de ma délelőtt pl. semmit nem aludt, mert úton voltunk és most alszik már 3 órája. 5-kor mindenképpen felébresztem, csak közben egyben van a gyomrom, hogy akkor most ezt baromira elrontottam?? Várom válaszaitokat!

Egy nagyon kezdő anyuka...


2009. szept. 23. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

kb. 3 hónaposan.

óraszerinti menetrendet nem tudsz kialakítani. Én arra figyeltem, hogy ismétlődjenek a dolgok, az időtartamra nem.

ébredés, játék, alvás, evés, játék, alvás, evés, játék....

kb. 3 órás periódusok voltak. Volt hogy 2,5 óra, volt, hogy 4.

2009. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A napirend szerintem nem ilyen szigorú! 2 hetes a babád, nagyon sokat kell még aludnia, fel ne keltsd! amikor éhes, jelzi úgyis, merthogy amúgy is lehet, hogy magától felkel emiatt. A napirendet elég később2-3 hónaposan elkezdeni!

2009. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj. neked mikor volt utoljára egymást követően 3 tök ugyanolyan napod, amikor ugyanakkor keltél, ugyanakkor reggeliztél, ebédeltél, vacsoráztál, ledőltél kicsit pihenni, stb...? szerintem, ha 3 hónapos korára kialakul az esti fürdés-alvás és reggel a felkelés ideje, akkor teljesen jó vagy. a napközbeni beosztás szinte mindig fog változni, mert a babás táplálkozása, aktivitása folyamatosan változik. most 6 hós a kisfiam és éppen a 3. féle napirendünk szerint élünk, szerintem még kb 2 hétig, mert akkor elkezdjük kiváltani az uszonnáját gyümölcsre és úgyis borul minden. stresszeljen a védőnő.
2009. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálom lazábban felfogni, de akkor tutira történik vmi olyasmi, amitől borul minden... Csak lenne már kicsit nagyobb!!!
2009. szept. 23. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is kb 3 hónaposan alakult ki egy véglegesnek mondható napirend. Tőlem is kérdezte mindig a védőnő hogy meg van az ennyi meg annyi evés. Én mindig azt mondtam neki hogy igen így békén hagyott. Persze valójában volt hogy 2 órát aludt volt hogy 4-et. Volt olyan hogy nem akart elaludni. Szerintem ezen ne stresszelj.

Nekem azt is mondták hogy agyak neki kevesebbet enni mert több mint egy kg-ot hízott 1 hónap alatt. ennek 1 nap alatt az lett az eredménye hogy 2 óránként kaját kért. Úgyhogy adtam neki kaját és kész. ezzel csak azt akarom mondani hogy hallgasd meg a tanácsokat , bólogass, aztán csinálj mindent úgy ahogy a babádnak és neked jó.

11 hós kislány anyukája

2009. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanezt éreztem 9 és fél hónapja:)

Hidd el hamarosan jobb lesz! Most hogy már átéltem az egészet, tudom hogy kár volt annyira stresszelni magam! A második kicsivel ezért lesz könnyebb. Szóval próbálj lazítani. Ne törődj (és halgass) senki véleményével, ha éhes a babád etesd meg, ha álmos akkor altasdd el, ha kakis akkor tedd rendbe stb. Nem kell semmit ráerőszakolni se rá, se magadra. Nagyon picike még, majd 7-8 hetes kora körül kezd alakulni a napirendje, ami mindíg válltozik ahogy növöget!

Sok boldogságot nektek!

2009. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat nektek is! Igazából mindenki ezt mondja, hogy ne stresszeljek és próbálkozom is, csak nehéz...
2009. szept. 24. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!