Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám ilyen kenguruba...

3 hetes babám ilyen kenguruba bele tehetem?

Figyelt kérdés
Természetesen a másik irányba gondoltam.Ez nem merev kenguru.Hordozókendőm sajnos nincs.

2013. ápr. 14. 07:26
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 14. 07:27
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen picit fekve lehetne hordozni, ez majd olyan 3 hónaposan lesz jó neki
2013. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
az ilyen kengurukkal alapvetően az a baj, hogy a lába rossz tartásban van. A jó hordozóeszköz (lehet az akár kenguru is) terpeszben tartja a lábát, a combja alaatt támasztja és nem az ágyékánál, és a gerince oldalirányban nem görbül, valamint a fejét is jól megtámasztja. Szóval én egy három hónapost sem tennék bele. Nekem házi hordozókendőm van, sokféleképp lehet használni (molinoból készült, azaz szövött lenvászonból), akár függőlegesen is lehet benne a baba újszülött kortól.
2013. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Isten ments h belerakd, ebbe a sz**ba még nagyobb gyereket sem...

Nincs megfelelő terpesze, az egészségének ártasz vele.

Vegyél kendőt vagy hibrid hordozót.

2013. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
rendben
2013. ápr. 14. 10:47
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk hasonló kengurunk volt, bár nem ez a márka, de nagyjából ugyanilyen kialakítású. Én használtam újszülött kortól.

Szerintem inkább egy hozzáértőt kérdezz meg, elég sok pánikkeltő sztori terjeng a fórumokon a kengurukról (én sokkal borzalmasabb dolgokat tudnék mesélni a hordozókendőről, de mindegy), és nem biztos, hogy itt objektív és korrekt tényeket olvashatsz.

Én ezt tettem, megkérdeztem egy ortopédorvost a kengurunkról, azt mondta, hogy nem okozhat gondot, ha nem ebben van egész nap a baba. Tehát ha csak séták alkalmával használjuk, akkor egészséges babának egyáltalán nem káros.

2013. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Alapvetően nem a kenguruval van a baj, hanem az ilyen láblogatos kengurukkal.

Annak az orvosnak meg gratula aki azt mondta h nem baj.

2013. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Pedig hiába "gratulálsz" neki, igaza lett, a kisfiam azóta már jár, semmi baja.

Ellenben egy ismerősünk babája meghalt egy hordozókendős balesetben :(

2013. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

:DDD,

Mert béna volt biztos. Kiesni sm tud a kendőből, de nem baj...

Amugy meg mindenki azzal teszi tönkre a gyerekét amivel akarja.

A problémák meg majd csak idősebb korban lesznek.

Ja arról meg nemis beszélve hogy kényelmetlen...

2013. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem állandóan van benne, akkor semmi gond nem lehet. Úgysem órákra teszed bele. Én 4 hónapos korától kezdve használok kengurut, ugyanis gyűlöli a kocsit az első perctől kezdbe (fogalmam sincs miért), ha beleraktam 3 perc és üvöltött. Mi is csak 20-30 perces sétákra megyünk, nekem Pierre Cardinom van, elég nagy terpeszt csinál. Egyébként ha kényelmetlen lenne neki, úgyis "szólna" érte.

Le lehet hurrogni ezért, mert én így hordozom, az utcán is néznek rám furán néhányan de nem fogom hagyni hogy kiordítsa szegényke a tüdejét.

2013. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!