Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányomat kereszte...

5 hónapos kislányomat kereszteljük nemsokára. Mit illik hozni a rokonoknak?

Figyelt kérdés
Szüleim,nagyszüleim,keresztszülők,testvérek kérdezik tőlem,hogy mit vegyenek a picinek.Én meg nem tudok mit mondani,ez mindenkinek a pénztárcájától függ.Aranyfülbevaló és nyaklánc már meg van,egyik keresztszülőtől.Ruhát mondtam ne vegyenek,mert hamar kinövi.De akkor mit mondjak nekik mit vegyenek?
2008. jún. 13. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkormeg kell mondani,(nem sze´gyen)amennyit ajándékra szánnak,adják oda,e´s elteszitek a kicsinek,esetleg vesztek neki amire szügse´g van.
2008. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 hónapos és jövő hétvégén lesz a keresztelő. Én anyuáktól etetőszéket a férjem családjától bébihintát kértem, összedobják és nem kell senkinek töprengeni vagy hülyeséget venni. Az arany fülbevalót még születésekor megkapta.
2008. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

ez elég érdekes kérdés sok helye felteszik.

igazábol a szokás szerint a kereszt szülökön kívül másnak nem kellene semmit vinni. a családodnak kéne a kajálást megcsinálni. a keresztszülök ilyenkor azért szoktak értékesebb ajándékot adni mert: keresztszülönek lennei azt jelenti hogy vallásos neveltetésben ök is segítenek. akik támogatják lelkileg és akár anyagilag is a gyermeketeket.és ha veletek történik valami (ez szokás volt régen) akkor ök lehetnek azok akik a gyermeket felnevelik, gyámul is szolgált.

ugye a keresztszülö minden fontosabb eseményre a gyerek életében kitesz magáért, és pl az esküvöre a kereszt szülöket szokás tanunak hívni.


értelme kersztelöre játéknak, ruhának fogyó eszköznek nincsen. vagy is az én szemszögemböl. a keresztelöre olyat hozzanak ami érték marad. ezért 3 aranylánc is többet ér majd 18 év múlva mint ma egy játék.


volt másik forumon ahol az anyuka kijelentette hogy neki ékszert ne adjanak a gyereknek mert ö sem hord. adjanak inkább valami müanyag játékot. szóval ez igény kérdése.

mi porcelán és swarovski gyüjtök vagyunk annak is örülnénk, mert mindegyik értékes érték állo dolgo, akár egy értékes porcelán lehet stafirung is ami ha nem kell neki eladja és igen szép összeget kaphat érte 20 év múlva.


de ez abszolút igény függö.

2008. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Igazatok van,én is így gondolkodok.

Etetőszékünk,hintánk már van,meg egyéb ilyen kellékek.Az arany jó ötlet és érték marad sokáig.Csak már az is van.Az jó ötlet,hogy megmondjam az ajándékra szánt összeget adják nekünk,csak attól félek bunkónak tartanak majd(anyósék).

Még várok ötleteket!Köszi!

2008. jún. 13. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ajéndék utalványt kértem és így azt veszek rajta a manónak, amit hasznosnak gondolok.Mostmár mindenféle üzleteben lehet ilyet venni.:)
2008. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányának a keresztelőjén mi is tanácstalanok voltunk ajándék-ügyben, a szülők kérésére végül a barátokkal öszzedobtuk a pénzt, ugyanis védőoltást akartak beadatni neki(asszem rota-vírus ellen). Szerintem ez is hasznos dolog.
2008. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nálunk is úgy volt, hogy csak a keresztszülők vittek ajándékot, arany nyakláncot, arany ékszert. A nagyszülők fizették a keresztelő utáni ebédet/vacsorát. Nagynénik, nagybácsik is arany dolgokat hozhatnaktak, ami értékálló, örök emlék. Ruhát értelmetlen, kinövi, eladjátok, elszakad, és nincs emléke a babádnak.

Tőlem a kisfiú vékony aranyláncot kapott, és megbeszéltem a keresztapjával, hogy ő meg vegyen hozzá egy medált.


egy keresztanya

2008. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!