Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is volt olyan mikor a...

Nálatok is volt olyan mikor a babád megtanult felállni, hogy elesett és koppant a buksija?

Figyelt kérdés
Nem lett semmi baja?
2013. ápr. 15. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze,szerintem minden gyereknél ez van.


Annyit koppant a feje,erősen gondolkodtam,hogy bentre is adok rá valami szivacsos sapkát:):)

2013. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizony hogy volt. Nem is egyszer. Elcsúszás, koppanás, egy másodperc riasztó csend, majd a szívet tépő sírás... majd' a szívem állt meg minden alkalommal. Én nagyon paráztam, hogy nem lesz-e baj ebből, de nem tudtam mindig megvédeni. Semmi gond nem volt, mindig néztem a fejecskéjét, nem látszik-e valami, illetve, hogy nem hányt-e, ilyesmi, nem kapott-e agyrázkódást. Szerintem ez elkerülhetetlen, de a babák tényleg nagyon strapabírók. És hamar megtanult óvatos lenni. Ezen mindenki átesik, próbáld ezt a szemed előtt tartani.
2013. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak volt egy időszaka, hogy naponta legalább tíz alkalommal vágódott el úgy, hogy koppant. Sírdogált egy kicsit, aztán próbálkozott újra, semmi baja nem lett.
2013. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hohóóóóó, de még mennyiszer! Jajjj Istenem, hányszor, és mekkorát!!!!! Rengeteget. Kezdetben csak felállni tud, és leülni nem, addig ott kell állni mindig a háta mögött. Nekem ez volt a legnehezebb, a legtöbb figyelmet igénylő hónap. A szakemberek azt mondják, a babák feje többet kibír arányaiban, mint egy felnőtt emberé, és hogy meg kell tanulniuk esni, többet ártunk vele, ha állandóan a nyakán lógunk, és nem tudja elsajátítani az esés tudományát. Ha hatul koppan, nem számít annyira, ha elöl, akkor 5 percig hideg kanál. Nekem ebben az időszakban rendszeresítve voltak a kanalak a hűtőben :). Egy puff, egy kanál, még egy puff, még egy kanál. :). így megy ez a gyerekeknél.
2013. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezt a kanalas módszert nem ismerem, miért is jó?:)
2013. ápr. 15. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Rengeteget esett fejre. Akkora púpjai volta, hogy hihetetlen. Mondtam is az orvosnál, hogy biztos azt hiszi mindenki, hogy verem a gyereket. Már kinéztem neten egy babáknak készült bukósisakot is :) Nagyon sokat aggódtunk miatta, egy-egy nagyobb koppanás után éjszaka mindig figyeltem, hogy okés-e minden. De soha nem volt olyan, hogy elájult volna.
2013. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja :). Hogy a kanál. Arra jó a hideg kanál, hogy jóóóóóó erősen rászorítsuk az ütődés helyére, hogy ne, vagy minél kevésbé púposodjon fel. Istenem, hogy utáltam gyerekkoromban :)!!!!!!
2013. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!