Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöld szemű anyuka, barna...

Zöld szemű anyuka, barna szemű apuka, kék szemű baba (kisfiú), akiknél ilyen a felállás, maradt a baba szeme kék, vagy változott a színe? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Kisfiam abszolút rám hasonlít, világos bőr, szőkés haj, kék szem (az enyém is nagyon sokáig kék volt, mostmár zöld), férjem viszont barna hajú, barna szemű. Kisfiunk szeme most kék, egész világos, nem sötétkék. Csak kíváncsi lennék, hogy akiknél szintén ez a felállás, változott-e a baba szemszíne a későbbiekben? Tudom, hogy van egy kevés esélye, hogy megmarad ilyennek, igazából mindegy is, csak kíváncsi lennék. :)
2013. ápr. 15. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen idős?? Csak mert minden baba szeme kék az első pár hónapban. Egyébként meglehet, hogy marad, de ezt még nagyon nem lehet megmondani. (nálunk is ez volt a helyzet a kislányomnál, 2 éves kora körül bezöldült neki)
2013. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom szeme fél éves koráig volt kék, most zöld, de nem olyan ,mint az enyém,hanem sötétebb, lehet bebarnul majd, mert az apja szeme barna.Most 1,5 éves
2013. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk apuka zöld szemű, én barna, és a lányomnak égszínkék szeme van. Igaz, nálunk anyunak is kék a szeme, szóval 3 nagyszülőtől is jöhetett.

Keress rá a neten van szemszín kalkulátor. Nálunk az jött ki, hogy kb. 33 % esélye van a kék szemre. A második gyermekemnek persze már barna a szeme. De már születéskor is láttam rajta, hogy másmilyen a szeme, mert sokkal sötétebb volt, azonnal tudtuk, hogy neki be fog barnulni .

2013. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kék maradt.
2013. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

anya zöld,anyai nagymama zöld, anyai nagypapa szürkéskék.

apa és családja sötétbarna

kislány szürkéskék, 2 éves múlt

bátyja 4 éves, 6hós korától zöldesbarna

kisöccsük jelenleg kék szemű, 4 hós.

2013. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az én kisfiam még csak 2.5 hónapos múlt, tehát még bármi lehet. Tudom, hogy változhat, írtam is, most csak arra voltam kíváncsi, hogy ahol hasonló a felállás, hogy alakult a későbbiekben :) Persze sokmindentől függhet, a nagyszülők szemszínétől is...

Tudom, hogy sok csecsemőnek kék a szeme, de az általában inkább az a sötétebb kék szokott lenni, ami majdnem minden csecsemőnek van. Azért a kisfiamé annál sokkal világosabb.

2013. ápr. 16. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!