Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem elég a tejem, vagy az...

Nem elég a tejem, vagy az állandó mozgás miatt hízott keveset a babám?

Figyelt kérdés
Fél éves,eddig minden hónapban 1-1.5 kg-t,aztán 4-ről -5 hónapos korára 500,majd most 5-ről 6 hónapos korára mindössze 200 g-t hízott. 8.5 kg,szóval nem egy vékony baba.
2013. ápr. 16. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyre lassaban kell gyarapodniuk, ha minden hónapban nőnének 1 kg-ot, akkor 15-16 kilós óriások lennének 1 évesen :) 5-6 hónapos kor körül az a normális ha lassul a súlynövekedés, sőt 1-2 hónapig akár meg is állhat. A hosszuk sem nő már olyan gyorsan. A fiam már 2 hónapja 8200g, 69cm, most 10 hós. És nem sovány ő sem!
2013. ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az orvos kérdezte,hogy 200g,csak? Mit/mennyit eszik? Ebédre főzeléket kap,uzsonnára gyümölcsöket tejpéppel,emellett 3-4x szopizik is és 1 deci vizet iszik az étkezések után. Úgy megijesztett,hogy ez kevés. De hozzátette,hogy jól néz ki,nem úgy,mint aki éhezik... Csak hát mégis,azért aggódom :-) de persze,ne hízzon kilókat,meg nőjön 5 centiket,mert az kissé durva lenne. Olvastam,hogy 500g az ideális. Na mindegy,köszi a válaszod!
2013. ápr. 16. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nyugi nálunk is volt ilyen,hogy csak 200gr hízott,nálunk azt hiszem 4-5 hónapos kor között volt ez.Én is megijedtem,de a doktornő,és a védőnő is azt mondta nem gond mert az elején híznak sokat.pl: a kisfiam 6 hét alatt hízott 2kg az elején.
2013. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nyugodt, jokedelyu baba, szopi utan nem keres meg akkor nem keves neki. Az en lanyom egy evesen volt 8,2kg, es o se ehezett. Ha ehes maradna akkor majd jelez. 6 honapos kor korul latvanyosan szokott lassulni az addig jol hizo babak hizasa.
2013. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!