Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek el merjek indulni...

Szerintetek el merjek indulni 4,5 hónapos babával hordozókendővel busszal egy 15 km-es távra?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem tetszene neki,sírna,megfeszítené magát vagy ilyesmi.
2013. ápr. 16. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A helyedben nem tenném, a 15 km rengeteg idö egy ilyen pici babának. Ha meg nincs hozzászokva, hogy órákig igy hordozod, akkor végképp nem jó ötlet.
2013. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem figyeltem, hogy busszal - ha már többször volt valameddig a kendöben, akkor lehet, hogy megpróbálnám, elvégre igy nem olyan hosszú idö
2013. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit szoktatom addig.Nem vagyok olyan elvetemült,hogy gyalog elinduljak:)
2013. ápr. 16. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

ha szoktatok máskor is kendőzni akkor igen ha nem, vagy ritkán akkor nem, mert nagyon rossz ha sírni kezd meg szenved benne és nem tudod levenni ha meg leveszed a buszon, hogy kötöd vissza szóval irtó macerás.

Nekem a második gyerekem utálta a hordozókendőt meg ezt a csatos hordit is én megkíséreltem vele 2x buszozni ( a nagyért mentünk az oviba) 10 kmre van de visszafelé is várni kell a buszra odafelé visszafelé is jó 10-15 percet gyalogolni stb. Amíg gyalogoltam vele nem is volt baj de aztán iszonyúan nyűglődni kezdett, látszott hogy nem szokta. Hazafelé kézben kellett hoznom (pontosabban csípőn hordozásban felkötöttem 5 hós volt,de úgy is tartanom kellett a súlyát azért majd leszakadt a karom plusz a nagyobb gyerek is ott volt ugye, na akkor megfogadtam hogy soha többet.

A másik dolog hogy én akárhány babát látok ebben a hordozókendőben egyszerűen csuklik nyaklik mindenfelé pláne ha elaludt. Elhiszem hogy ha kicsi korától ehhez van szokva egy baba akkor megszokta már és elalszik de rossz nézni néha ahogy lóg a kis fejük testük.

A harmadik babám irtó hasfájós volt neki ezt a slinget vettem abban hurcoltam nappal a lakásban jókat aludt benne a mozgástól de érdekes módon így hosszabb időre (mint hogy 15 km buszozás) ő is ordított benne...

2013. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak mert készülünk be a nagyszülőkhöz a közeli városba..falun élünk,Apa nélkül mennénk,így a kocsi kizárva,mer nincs jogsim,sportkocsiba még nem tehetem,mivel nem ül a baba még, a mély meg olyan macerásnak tűnik.Akkor mivel menjünk?:) jó lenne már kimozdulni
2013. ápr. 16. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki kell próbálni, és a 6 hóssal 3,5 órát simán utaztam, nem sírt. (persze amikor elkezdett jobban mozogni akkor már nehezebb lett az utazás). Lehet hogy még élvezné is. Sőt, amikor 2 hónapos volt, másfél órát utaztam vele egyszer (vonat+metró+busz) ott sem volt gond.
2013. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Elég kemény így utazni, amíg nem ült a fiam, kenguruban vittem, és a babahordozót cipeltem kézben (abba tettem a buszon/vonaton), a hátamon hátizsák... De 15km busszal szerintem nagyon laza. A szüleim 160 km-re laknak tőlünk, 5 óra az út vonattal (Pesten át kell szállni, plusz tömegközlekedni), ott is jártunk párszor. Próbáld ki, legyen nálad innivaló a babának, és ha sír akkor utazzon a kezedben. Biztos nem lesz gond.
2013. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A buszon beletehetem a hordozóba is?Biztonságos így?
2013. ápr. 16. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is, ha szoktatok kendőzni, akkor bátran elindulhatsz vele. Távolsági busszal 15km kb fél óra lehet, biztos nem több.

Az előkészületek elég fontosak azonban. Ha esetleg tudsz olyan járatot nézni, ami éppen alvásidőben menne, akkor elég valószínű, hogy evés után a bébi elalszik a buszon, és észre sem fogja venni, hogy utaztok.

A sírás előfordulhat akkor is, ha nem kendőben viszed. Ha ilyen van, akkor ne ess pánikba, minden gyerek sír szokatlan szituációban. Carjál mindenkire, csak ringasd kicsit, vigasztald, és ne törődj a csúnyán néző nénikkel! ;-) Gyerekem is néha sírt a kendőben is, mert éhes volt, vagy álmos, vagy akármibármi. Hát, ilyen megesik a legjobb családban is :-D

2013. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!