Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darázscsípésre felkészülni...

Darázscsípésre felkészülni sétánál?

Figyelt kérdés

Eléggé félek a darazsaktól.. Most attól félek a babámat megcsípi. Feltudok valamivel készülni, hogy útközben kezeljem? Szóval nem ecetes borogatás vagy ilyesmi, hanem valami, amivel séta közben tudok mit kezdeni.


Valahogy le kellene küzdenem a félelmem, mert ő is félni fog, ha látja mit balhézok ha meglátok egyet... De nem tudom hogy... - Ez más kérdés.


2013. ápr. 17. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz tenni. Nekem gyerekkoromban fagyinyalás közben csípte meg a szám szélét, ezért kirándulásokkor általában vizet viszünk (osztálykirándulásra is mindig azt kapnak), ha vattacukrot vagy fagyit kapnak, akkor közben figyelek, utána meg megmosakodnak. Többet nem hiszem, hogy tudnék tenni....
2013. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ilyent hordasz magaddal [link]


és nem pánikolsz a gyerek előtt

2013. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel még nem tudud allergiás-e a baba ezért mindenképp legyen nálad calciumusc. Az én pelenkázótáskámba van alufóliába raktam, hogy nehogy melege legyen :) Ha bármi megcsípné és látod, hogy dagad add neki!
2013. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is a Calcimuscot javaslom, ha nincs, irasd fel a dokival.

Én is félek a darázscsípéstől, főleg hogy anyósoméknál sok van, mivel szőlőlugasuk van, de egyszer sem csípte meg a gyerekeimet darázs.

Ha bármilyen allergiás reakció lép fel, akkor gyorsan orvoshoz kell vinni, jobb esetben, ha van a közelben patika mikor megcsípi, akkor bemenni és kérni rá valamit.

2013. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egy munkahelyi elsősegély tanfolyamon kérdeztem meg a mentőorvost aki tartotta, hogy ilyen esetekben - amúgy nálam is van mindig Calcimusc, csipesz, kullancskiszedő csipesz, fertőtlenítő törlőkendő - atomháborúra is fel vagyok készülve :-D) tényleg használ-e a Calcimusc. Főleg az aggaszt, ha a gyerek száját-nyelvét csípi meg. Elfojtotta a mosolyát, mondta, hogy persze, legyen nálam, de igazából ha nagy a gáz (a gyerek fuldoklik) azzal megmenteni nem fogom az életét... szóval nagy csodát ne várjak tőle, de a panaszokat picit enyhítheti.
2013. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
három éves kisfiam hozta rám a frászt nyáron, mikor kicsit eltűnt az udvaron (csendben játszott), aztán érkezett és közölte: játszottam Zümivel, aranyos volt .... szóval nem kell egyből arra gondolni, hogy jaj egy darázs, megcsípi
2013. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mond! Nálam jobban szerintem senki nem fél a darazsaktól. Tavaly volt,hogy a babakocsival futottam,mert nem hagyott békén egy darázs. :)
2013. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7 es vagyok. Ha esetleg ne adj Isten rászáll a babámra a darázs,akkor mit tegyek? várjam meg míg elrepül vagy mi a legjobb ilyenkor? Tudja valaki? Szerintem ez a kérdezőt is érdekli. :)
2013. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! És igen érdekelne az utolsó kérdés :)
2013. ápr. 17. 12:15
 10/14 anonim ***** válasza:
azért ne várj, mert lehet, hogy a baba odakap, akkor meg már késő ... le kell löknöd róla (nem tudom másképp megfogalmazni), tehát úgy, hogy nehogy a ruhájába essen, és elég gyorsan, hogy a támadás miatt ne akarjon szúrni
2013. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!