Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt az első pár hónap a...

Hogy telt az első pár hónap a babával? Mire kell felkészülni?

Figyelt kérdés

Első babásoktól kérdezem,ahol nincs nagyobb tesó.Mindent leírhatott az etetéstől az alvásig.Játék,mivel kötitek le a figyelmét, stb stb

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


2012. júl. 12. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon függ a baba természetétől. Szerencsés esetben az első hetekben csak eszik-alszik, aztán ahogy egyre többet van fent, sokat nézeget is. Ha nyugis a baba ennyi idősen még nincs sok teendő vele, egyrészt még sokat alszik, másrészt meg a maradék időt eltölti nézelődéssel a kiságyában, Te pedig játszol vele, amikor épp ráérsz. A kislányom ilyen.

Nyűgösebb babánál nem ilyen egyszerű. Ha ilyen érkezik a családba, akkor már az első napokban is sok sírásra kell felkészülni, és az ilyen baba később is nehezen foglalja el magát egyedül. Fontos, ne próbálj meg a pici babát leszoktatni a sírásról, hanem mindig vedd ölbe, illetve nagyon jó szolgálatot tehet a hordozókendő, amiben magadra kötöd és tudod végezni a teendőidet. Ismerem ezt a típust, ilyen a kisfiam. :)

A szoptatás nem mindig indul egyszerűen, ne ragaszkodj az óra szerinti etetéshez, helyezd mellre a babát, amikor csak látod, hogy cuppog. Így nagyobb az esély a sikerre, de ha mégis tápszerezés lesz belőle, az sem tragédia. Éjjel is szoptass!

Beletelik pár hétbe, amíg a baba megtanulja a különbséget éjjel és nappal között, ez az időszak elég fárasztó tud lenni. Aludj nappal, amikor ő is alszik, a porcicák kergetése nyugodtan várhat.

Szerintem felesleges egy ilyen picinél napirendet erőltetni, először próbáld meg a fürdést és a sétákat nagyjából ugyanakkorra időzíteni, stabilan úgyis csak 1 éves kora körül beállni.

Sok boldogságot, jó babázást kívánok!

2012. júl. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Na erről regényt lehetne írni. Ráadásul minden baba más tehát az itt kapott válaszoktól tuti eltérő lesz a te babád. :) Az első 2 hónapban kisfiam szinte csak enni kelt fel viszont minden szopi 1órág tartott. 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát de előtte is csak 1x kelt fel szopizni. Az altatás nálunk annyi volt,hogy cicin elaludt aztán beraktam a kiságyba. Most úgy zajlik,hogy a cumisüvegen szinte kómába esik és ha végzett az evéssel berakom a kiságyba. Babakocsiban 7hónapos korág nem tudott elaludni, mellettem sosem aludt mert csak a kiságyában tudott elaludni. Ha ébren volt nem kellett szórakoztatni mert nagyon jól lefoglalta magát a játszó szőnyegén. A mai napig is (11hónapos) szépen eljátszik magában. Mire vagy még kíváncsi?
2012. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kerria ***** válasza:
100%

Amit az első hozzászóló leírt maximálisan egyetértek.


Na, én azt hittem felkészültem babából, rengeteg könyvet elolvastam, és úgy éreztem kész vagyok... megszületett, és hazahoztuk. Kb a második héttől kezdett hasfájós lenni, az egy külön procedúra volt, el sem mesélem, mert jó pár történetet olvashatsz a neten. Ami megdöbbentett, és ez a mai napig bennem él, hogy a könyvek szerint 18-20 órát alszanak a babák, na az én pici lányom 13-15 órákat aludt, és ezzel nagyon nem tudtam mit tenni, mert ez időben még nagyon nem lehet velük játszani. Nagyon szerette nézegetni a forgóját (nekünk halacskás van) de ennyi. Az étkezések nálunk 2 óránként zajlottak, pedig tápszeres volt (4 óránként kellett volna ennie)

Nekem most lassan 8 hónapos, amire én nem készültem fel, vagy én rosszabbul viselem az alvatlanság... mit nem adnék 8 óra egyhuzamban alvásért... most már átalussza az éjszakát, de minden neszezésére felébredek :)

2012. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem,hogy nálunk 3 napig tartott a hasfájás de az a pokol volt. És persze attól függetlenül,hogy átalussza az éjszakát én minden szusszanására és mocorgására felébredek pedig külön szobában van és kb 3x megyek át betakargatni...
2012. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mire?

Nos arra, hogy ezentúl nem Te osztod be az idődet, hanem egy pöttöm kis csomag.

Nem akkor eszel-alszol-pisilsz, amikor szeretnél, hanem amikor időd lesz rá. Ez akkor is így van, ha időre született, jól szopó és jól alvó, egészséges kisbabád van.

Nem hülyeség hogy próbálj előtte annyit pihenni, amnnyit csak tudsz!

És nem szégyen segítséget sem elfogadni, a legtöbb család nőtagjai nagyon lelkesen segítenek, fontos, hogy neked ne teher, hanem valódi segítség legyen.

Életem egyik legnagyobb hibája, hogy elhittem, a kicsinek az ágyban a helye, a babusgatással kézben tartással elrontom. EZ HÜLYESÉG!

A baba 9 hónapig szimbiózisban élt veled, az első hetekben nincs másra szüksége táplálékon, álladó hőmérsékleten és minél több bőrkontaktuson kívül!

Fogalkoztani nemigen kell 3 hónapos koráig, elég ha 1-1 dal elénekelsz neki, beülsz vele egy karoszékbe és együtt 'hintáztok', vagy pl. 1-1 etetés után más szobában, más helyzetben rakod le, hadd fedezze fel az új világot maga körül.

Boldog babavárást, gondtalan szülést és gyermekágyat kívánok!

2012. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Az első 6 hét totál zűrzavaros, dögfárasztó volt, megszokni az új életformát, hogy többé nem vagy a magad ura. Az előzőekhez hozzátenném. Készülj fel a kezdeti 1-2 hónappan az esti nyűgös időszakra. Este fél 6 és 8 között a babák nyűgösek és sírnak. Nem attól, hogy kevés a tej, esetleg a hasuk fáj, vagy már nagyon elfáradtak. Erre készülj fel, garantálat az 1-2 órás sírás. Nemigan tahatsz mást, minthogy ringatod, és ha megnyugodott, akkor próbálod ciciztetni. Aztán egyszercsak elalszik.
2012. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint itt elég jó babák vannak. Nekem mind a kettővel az első 3 hónapban azt hittem megőrülök. Állandó éjszakázás, este 8tól reggel 6ig üvöltés, hasfájás, rosszul cicizés...nekem rossz volt, nem kezdeném újra.
2012. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindhárom babó nyugis volt (illetve a harmadik még csak négyhetes, tehát róla jelen időben kell írnom) de mivel itt az első babó a kérdés: nos, én néha már alig vártam, hogy felébredjen és csinálhassak vele valamit. Evett, aludt, ha ébren volt, nézelődött. Olykor az első pár hónapban bekavart a hasfájás, de nekem nagyon bevált rá a foreveres Aloe Activator, szinte azonnal hat, szóval gyorsan el lehetett felejteni ezt a hasfájásdolgot.

Ha volt rosszabb napunk (ritkán) akkor az vált be, hogy levetkőztem én is, a babát is pelusra vetkőztettem, a mellkasomra fektettem és bebújtunk együtt egy takaró alá. Ettől mindig megnyugodott.

Amúgy ami nálunk alap volt, az az együttalvás, így én soha nem voltam kialvatlan, mert ha megnyikkant, cici a szájába és már aludtunk is tovább. Egyébként a kisbabák eleve nyugodtabban is alszanak és kevesebbet ébrednek, ha érzik maguk mellett anyukájuk testét, szívverését, hiszen ehhez szoktak pocakban is. Attól nem kell félni, hogy ezzel elrontódik a gyerek - nekem már két gyerekem csinálta meg másfél évesen, hogy magától átszokott a saját ágyába és gond nélkül alszik ott. Semmiféle leszoktató procedúra nem kellett, csak megvártam, amíg megérnek rá.

Szóval hogy mire kell felkészülni? Hát nekem arra kellett, hogy 1. legyen itthon elég kiolvasandó könyv, mert soha életemben nem értem rá annyira, mint az első baba mellett 2. legyen egy jó barátnő, lehetőség szerint kisbabás, akivel lehet órákig csatangolni babakocsival levegőzés gyanánt és akivel közben istenieket lehet dumcsizni, vagy menet közben beülni egy kávéra valahová :-)) Életem aranykora volt, amikor egy babám volt.

Mondjuk most sem panaszkodhatom, a két nagyobb (4 és 2 évesek) nem túl problémás, persze vannak nyafogások, hisztik nálunk is, de jól kezelhető, a pici meg eszik-alszik, kivéve délelőtt, mert akkor le se lehet kézből tenni, ez az aktív időszaka, ilyenkor folyamatos ölbenlétet kíván. Sevész, erre ott van isteni megoldásnak a hordozókendő, ami szerintem a világ legjobb találmánya! :-)

2012. júl. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 6 hét katasztrófa volt a fiammal, folyton üvöltött, szerintem így utólag éhes volt, nem szopott rendesen, lefejt tejet kapott az emg egyre kevesebb lett, kellett a pótlás akkor a hasa fájt, miután teljesen tápszeres lett lenyugodott, 3 hós kora óta átaludja az éjszakát, most 11 hós és világ nagy alvó, az első 6-7 hónapban nem is tudtam vele mit játszani, teljesen jól elvolt, ölbe se nagyon szeretett lenni, mindig fészkelődött h tegyük le. Inkább én igényeltem, csikiztem, puszilgattam, kacagtattam. Azóta is kis önálló, látnia kell h ott vagyok de amúgy tojik a fejemre. Sosem aludt velem / velünk, kb 2 hós kora óta külön szobában is van mert zavartuk (igen mi őt:)) Nekem HATALMAS segítség volt, az egyetlen dolog amit megvettem és azóta vyg 1000x hálát adtam érte az az adamo bébihinta. Amikor pár hónapos volt imádta, mert olyan a formája mintha ölben lenne, rugózhat is picit, gyakorlatilag bármi baja volt abban azonnal bepilledt. Imádta ő is és mi is. Mikor nagyobb lett akkor meg élvezte h tud vele ugrálni.
2012. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kiki01 ***** válasza:
100%

Az enyém amolyan szabványbaba, se a hasa nem fájt soha (na, jó, egyszer, mikor hazajöttünk a kórházból és a párom kisebb fajta lakodalmat csapott, én meg a 3 napos kórházi éhezés után jól bezabáltam, és pont akkorra lett tejem)se extra nyűgös nem volt, de azért igenis meg kell szokni hogy már nem akkor csinálod a takarítást, főzést, alvást, zuhanyzást, evést, WC-zést amikor eddig, hanem amikor a babádtól van rá időd. Ezt én eleinte nehezen tudtam lekezelni, de aztán mikor a babámra rájött egy igazi nyűgös nap amikor egész nap szoptatni kellett, akkor ez felnyitotta a szemem és azóta nem stresszelek, egyszer úgyis elalszik és akkor lesz időd mindenre. Ha nem ma, hát holnap:)

Ja, és még attól voltam ki hogy fű-fa az első héten jött megnézni a babát. Emiatt nem tudtam se éjjel, se nappal aludni mert egyfolytában takarítani meg főzni kellett, meg még jópofizni is nekik, hát ez azért sok volt.

Játszani már 1 hónapos babával is lehet, én pl. zoknival báboztam neki. Később elkezdtem énekelgetni, azóta is minden héten kinézek egy új gyerekdalt a netről egyeszer egy magyart, egyszer egy angolt és megtanulom, ez nekem is móka. Múlt héten elkezdtünk babauszira járni, ez is tetszik neki. Futok is mellette, kiviszem a közeli sportpályára. Amíg pár hetes volt addig végigaludta azt a pár kört amivel elkezdtem, de most hogy nagyobb én is többet birok, szóval babakocsistól futunk (csak tükörsima terepen, rekortánon ajánlom) ha épp nem tudja közben lefoglalni magát. Vagy nem futok, csak aerobokozok a babakocsi előtt, ez őt mindig mosolyra fakasztja.

2012. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!