Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a tápszer tényleg az...

Ez a tápszer tényleg az allergiás babáknak írják fel?

Figyelt kérdés

Milumil 1-es 0hó+ Optima


Ma hallottam hogy ezt azok a babák kapják akik allergiásak ez nem olyan tápláló mint a többi...


a fiam 6 hónapos születése óta ezt kapja de nem allergiás



2013. ápr. 17. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Tökéletesen ugyanolyan tápláló, csak hidrolizált formában tartalmazza a tejet. Allergia prevencióra használják, allergiás gyerek Peptit, Allernovát, Neocatet, akármit kap.
2013. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

az optima nem allergiásoknak van hanem a HA jelzésű az azt hiszem...de bocs ha rosszul írom ...nekem a milumil optimát kapja a lányom...először nekünk is a hipoallergéneset akarta a gyerekorvos felírni persze több mint 2x annyiba kerül mint a sima. Mivel nem allergiás a gyerekem nem tudom miért kellett erőltetni aztán csak felírta a simát és totál semmi baja tőle. Biztos azok után több jutalékot kapnak azért erőltetik annyira. Ha allergiás lenne a babád a simára már az első etetésnél kiderülne egyébként.

Am meg sógornőmnek a fiának HA-s volt a tápszere és 1 héten 1x tudott kakálni és egy csomót visszahányt belőle. Mióta simát kap semmi baja nincsen. És nem is allergiás.

2013. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A dobozon nem látok HA jelzést.

de akkor nem baj ha ezt kapja a fiam?

2013. ápr. 17. 13:01
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Az sem lenne baj, ha HA jelzésűt kapna, sőt, az sem, ha allergiásoknak valót kapna. Gondolod adná neki az orvos, ha nem lenne neki jó?
2013. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként semmilyen jutalékot nem kap utána, pusztán kisebb eséllyel lesz a HA tápszertől tejérzékeny, mint a simától. Ennyi. Az én lányom sem allergiásan született, optimát akartak neki adni, a férjem erőltette volna a HA tápszert (ő orvos), de nem adták neki, 6 hetesen olyan brutál véres hasmenéssel jött ki rajta a tejallergia, amilyet senki gyerekének nem kívánok. Szóval örülni kell, ha a te babád nem lett allergiás a simától, de bőven előfordul, hogy árt a nem HA táp. Ezért ajánlják általában azt.
2013. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0+ HA Start Optimát kap a lányom 5 hónapja, pedig nem allergiás. Csak hát ez az egyik legdrágább, a dokinak ezt kell ajánlania, pedig van olcsóbb is.
2013. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi is úgy jártunk, mint az 5-ös.

2 éves a fiam, de még nem nőtte ki az allergiát (bár úgy néz ki, ki fogja, már kevesebb a tünete).

2013. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Semmi baja nem lesz a babádnak tőle. Ha már 6 hónapja kapja és fejlődik szépen és allergiás tüneteket sem mutat (gondolom h nem mert azt észrevetted volna) így semmi gond nincs vele. Nyugodtan adhatod neki. Az a jó ha nincs allergiája. :) Sajnos mint más is írta volt akinek előfordult, hogy a simától baj lett. De ezért találták ki ha meg nem allergiás a gyermek totál felesleges adni neki. Ha simát adsz neki attól még nem veszélyezteted a gyerekedet semmivel és nem kell azért átváltani rá csakh hipoallegéneset egyen. Az a rosszabbik eset ha szükség van rá mert akkor van baj a kicsivel úgymond. De manapság már mindennapinak számít ha vki allergiás vmire. Ugyanúgy adjad neki továbbra is szerintem. :)
2013. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és igenis jutalékokat kapnak azért van az h egy terméket erőltetnek mindenkire!!! Ezt mindenki tudja!
2013. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért igen, ezt valóban mindenki tudja, én is tudom, a férjem is kap ilyenért adott esetben pénzt, de azért kapják hogy MILUMIL terméket írjon fel, nem azért, hogy hipoallergént, vagy normált... Az Optima és a HA is Milumil, ilyen szempontból a juttatás halálosan mindegy.
2013. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!