Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig tartott a főzelék...

Mennyi ideig tartott a főzelék, gyümölcs bevezetése?

Figyelt kérdés
6 hónaposak elmúltunk és már szeretném ha megenne mást is mint az anyatej. De mindenre csak fujjog, sőt öklendezik. Látom, hogy nem kell neki, mert nem éhes. Elég még neki az anyatej. Meddig "húzhatjuk"? Ha éhes lenne akkor gondolom megenné. Nagyon jó súlyban van. 75 cm és 9300 gr. Akkor ne erőltessem?
2009. szept. 24. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

minél tovább húzod, annál nehezebb lesz.

én babám 3 és fél hónapos volt, amikor elkezdtük a hozzátáplálst, ő is anyatejes baba (bár ő csak fél éves koráig), és már kezdett fogyni a tejem.

most odáig jutottunk, hogy szinte az összes korának megfelelő gyümölcsöt szívesen megeszi, tejpépeket eszik, zöldségek közül minden korának megfelelőt, a brokkolit kivéve. húst is bevezettem már, csirkét, pulykát, marhát, borjút evett már. glutént is, durumtésztát, babakekszet szívesen eszik. tejtermékek közül a natúr joghurtot, kicsi gyümölccsel összekeverve. most már én a zsírszegény túrót fogom neki bevezetni. fél éves.

nagyon szép súlyban van a babád, de lassan muszáj leszel elkezdeni. ha rám hallgatsz, sütőtökkel kezded.

az egyik szoptatást pedig ha ki szeretnéd váltani gyorsan, arra a tejpép lesz a legjobb megoldás, mondjuk a milupa tejbedarapép igazi vaníliával. ezt nagyon szeretik. remélem picit tudtam segíteni. szerintem, ha beindul, és ráérez a babád, akkor gyorsan ti is el fogtok jutni idáig. sok sikert kívánok! bár pont mondtam a páromnak, hogy rendesen ki lennék készülve, ha még csak most kezdenénk, igazi ficánka az enyém is, nem igazán kötné le a kajálás, inkább minden más. de ő meg meglátja a kanalat, és nyitja is a száját. sőt, ami elsőre nem ízlik neki, ad neki újabb és újabb esélyt. kitartást kívánok!

2009. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 6,5 hónapos, napi egyszer eszik vagy gyümölcsöt, vagy pépet anyatejből.

De még nem váltott ki egy szoptatást sem, én sem nagyon erőltetem.

Ő eddig mindent megevet, amit kapott, de amellet cicizik ezerrel.

2009. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez babafüggő, igy nehéz megmondani. Nekünk 3 hétbe telt 3 étkezést teljesen kiváltani, változatosan, többféle gyümölccsel, zöldséggel. De imádja a kisfiam az izeket.
2009. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És a pépet milyet adtok neki? Lehet keverni gyümölcspéppel?

Mikor tudtatok egy egész étkezést kiváltani vele?

A tejmennyiségetekekkor csökkent? Elég volt később?

2009. szept. 28. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 4 hónaposan kezdet el sinlac-ot enni estére, mert kevés volt a tejem. Innentől kezdte elkeztük a hozzátáplálást. Először az alma, barack, banán.. később már a főzelékek. Hozzávetőleg egy-két nap alatt hozzászokott és most már kizárólag este, hajnalban és reggel 7-kor cicizik. Egész nap gyümölcsöt, főzeléket és husit eszik. Most lesz hatodikán hét hónapos. :)
2009. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20:55-ös

Én szoktam csinálni anyatejből és sinlacból, vagy tejmentes pépből (Humana, Hipp) tejpépet.

Ma pl alig evett a gyümölcsből délben, nem erőltetem.

2009. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, mert egy életre megutálhatja az evést.

Várd meg, amíg jó éhes nem lesz, teljen el a legutolsó szopizás után legalább 3 óra, és akkor próbáld az új ízeket! Nekünk így sikerült kiváltani a szopikat rendes ételre! És csak akkor, ha ébredés után van a babám, álmosan nem hajlandó kanalazni! (10 hónapos)

2009. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia Mi 7 es fel honaposak vagyunk es ugyanez a hejzet,igaz a gyumolcsot megeszi es mindig az ebedet almaval keverem es igy mintha jobban enne.Anyatejesek vagyunk es ha valamit nemszeret nem eroltetem.Ma kiprobaltam a sutotokot es nagyon ette.
2009. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 4,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást szintén anyatejes kisfiamnak, aki ugyanúgy öklendezett, eltartott fél órát, mire 3 kanalat elfogadott az almapépből, amit csináltam neki... Megpróbáltam a Milupa frupapa-jából a körte-alma kombinációt, amikor már napok óta feleslegesen reszelgettem az almát, vagy bármi mást... hát azt imádta! Egy ideig azzal próbálkoztam, aztán megint megpróbáltam a saját készítésüt, nem kellett... megint maradtak a különböző konzervek, s egy idő után már elfogadta azt is, amit én csináltam, ma már imádja! Nekem azt mondta a védőnő, ha egy 200 grammos konzervet megeszik, ne adjak neki tejet, akkor már kiválthatom a szoptatást... Amikor először megevett egy akkorát (kb. 2 hónap után), azért mellre tettem, mert kíváncsi is voltam, meg kegyetlennek éreztem volna magam, ha nem adom meg az esélyt, hogy ha még éhes, szopizzon... De magától elfordult és játszani kezdett, nem kellett neki a cici... Most 8 hónapos és már csak reggel meg este szopizik, napközben gyümölcs és ebédre meg vacsira főzelékek husival, mert a vaníliás tejbedarát nem szereti :) Egyébként meleg ételnek továbbra is csak a konzervet eszi meg, de ez az én főztömet minősíti :), te biztosan ügyesebb leszel! Szóval én azt mondom, próbálkozz türelemmel, előbb-utóbb ráharap majd valamire :) Próbáld ki ezt a Milupás frupapa-t, nekünk bevált első kajcinak :) Sok sikert!
2009. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!