Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt vkinek a babáján szemölcs...

Volt vkinek a babáján szemölcs? Hogyan veszik le?

Figyelt kérdés
A kislányomnak a fülénél van egy szemölcs születéstől ott van, most 5 hetes. Le lehet vetetni? Félek, hogy nagyobb korába beakad vmibe és leszakad.
2013. ápr. 18. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fagyasztják, de nem biztos. Amúgy a szemölcsök nem szoktak leszakadni, és csupán esztétikai szempontból ne vetesd le, akár el is fertőződhet.
2013. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak 3-4 éves kora között jött ki egy az ujjára, egy ideig nézegettük, elkezdett nőni, olyan volt mint egy kemény bőrkinövés. A gyerekorvos írt rá egy ecsetelőt, néhány használat után elmúlt neki. Egy évvel később visszajött ugyanoda, ugyanúgy növekedett (lassan) akkor megint le ecseteltem neki, és most nincs. Én úgy tudom a szemölcsöt vírus okozza.
2013. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 4 hónaposan lett vírusos szemölcse ,kanalas szikével szedték le a Heim Pálban. Aztán lett még és időpontot akartak adni, hogy majd 2 hónap múlva tart a doktornő bódításban leszedést, kérjek rá időpontot, kérdeztem, hogy minek kell elbódítani 5 db szemölcsért ,amit fejenként 1 másodperc alatt szednek le? Azt mondták azért ,mert a gyerek nem engedné már mert ismeri ! Hát én meg nem kértem időpontot 5 másodpercért ne kábítsák el, annyira nem fáj az, meg amúgy sem !Elvittem magán bőrgyógyászhoz, ő azonnal leszedte, kapott antibiotikumot, írt fel Betadin szappant fürdetni, és azóta nem volt szemölcse.
2013. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gyönyörűséges ***** válasza:
Az én 11 hónapos lányomnak is van egy szemölcse a hüvelyk ujján, járunk fagyasztani, de nem igazán alakul, most itthon vérehulló fecskefűvel ecsetelem neki. Ha nem fog változni, viszem magán dokihoz és leszedetem. Ez egy vírus szemölcs neki.
2013. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk is volt még pici korában vírusos szemölcse a kislányomnak. Elvittem bőrgyógyászatra, ahol először leszedték neki, ömlött belőle a vér (tokáján volt 3) és ordított. Aztán visszajött. Megint leszedték, ugyanaz a mizéria. Aztán úja visszajött. Harmadszorra kaptunk ecsetelőt (Azt hiszem Verramed a neve), ami meg annyira csípte neki, hogy miközben ecseteltem, véresre kaparta magát szegény. Na akkor azt mondtam hogy lesz ami lesz, a szemölcs marad egyenlőre. Nem telt egy pár hónap és magától leestek. Azóta sem jöttek vissza...
2013. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kinézetre milyen a vírusos szemölcs, bőrszínű, vagy barnább? Lehet hülyeséget kérdek?
2013. ápr. 22. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk rózsaszín volt, szinte bőrszínű.
2013. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk bőrszínű volt.
2013. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 23. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!