Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Ti is tapaszt...

Kisfiús anyukák! Ti is tapasztaltatok ilyet (kipirosodott a fütyije hegye), mitől lehet és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Tegnap mikor tisztába tettem 4 hónapos kisfiam, akkor vettem észre, hogy a kukija legvége ki van pirosodva.

Minden evéskor szépen tisztába van téve (pisi, kaki letörölve), nem áll fél napokig a popsiján a használt mosható pelenka.

Mosószert nem váltottam, öblítőt nem is használok hozzá és a popsitörlő is már régóta ez a fajta. Máshol semmi kipirosodás.


2013. ápr. 18. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt nekünk is ilyen de ha bekentem este sudokrémmel, akkor reggelre már nem volt semmi baja.
2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoktad a futyijet belul takaritani? Nekunk pont 4 honapos kora korul lehetett picit mar lehuzni (addig nem nyultunk hozza) es lattuk h tele van feher valadekkal. Azota furdesnel kicsit lehuzzuk es vizes vattaval kitakaritjuk. Nezd meg hatha felgyulemlett. En megkerdeztem a dokim mondta h feleslegesen ne huzogassam de takaritani kell, annyira fel kell.
2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sebészeten nekem azt mondták, hogy minimálisan meg kell mozdítani nem hátra húzni, de egy 2 mm-t kb hogy a begyült koszt, pelenkaszöszt meg ilyeneket kimoss (nekem úgy mondta a doki hogy ha nem nyúlnánk hozzá erre a "2mm" erejéig, olyan, mintha a kislány lábaközt sose érné víz... Ahogy ezt a max 2mm részt kicsit meghúzod vizzel lötyköld le és kész.

A sudocream és a betadin (csepp, krém) nagyon jó ilyen kipirosodásos bajokra... Megelőzheted a gyulladást.

2013. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfiánál is pont a napokban jött ki! :( Frezyderm popsikrémet vittem nekik, szépen rendbe is tette neki, elmúlt a pirosság.
2013. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De lehet neki kenni krémmel? Sudokrémünk van ill. Neogranorman is.

Első baba, és nagymaminak csak lányai vannak. Nővéremnek mikor a kisfiát pelenkáztam akkor úgy tanított, hogy a fütyiét ne kenjem be krémmel.

Amúgy szoktam neki húzogatni, amennyire engedi (dokija azt mondta minden fürdéskor csináljam) és akkor ki is takarítom.

2013. máj. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!