Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ordít a gyereke, ha...

Másnak is ordít a gyereke, ha bementek az udvarról?

Figyelt kérdés

Most, hogy kijött a jó idő egyszerűen nem tudok vele bejönni, egész nap kint futkos. 18 hónapos a fiam, de még enni se hajlandó főtt kaját és alapban is csak pár falatot eszik mindig. Mit tudok vele csinálni? Hogyan szoktassam hozzá az ízekhez??


Nem tudok kialakítani nála egy napirendet, mert minden nap máskor alszik el délután, sőt van hogy el se tudom altatni. Persze másé mindig ugyanakkor alszik el délután. Este is nagyon későn alszik el nagyon nehezen, még ciciztetek és azzal csak. Reggel van hogy fél 10-ig alszik éjszaka felkel párszor. Keltsem fel? De akkor meg nyűgös. :( Van ezzel más is így???? El vagyok keseredve, tiszta ideg vagyok miden etetésnél, kenyeret eszik.


2013. ápr. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Probálgasd neki az uj izeket. Én meg probálnám a helyedben azt hogy délben kiviszed a teraszra az etető széket és ott eteted meg. Nálunk is ez meg 2 éves koráig kenyeret evet kenyérrel volt hogy vajas vagy lekváros vagy éppen zsiros kenyeret evett de mindig más volt a kenyéren. Most juniusban lesz 3 éves és majdnem mindent meg eszik és én sem tudom berángatni kintről, ja és mi sajna a játszotér melett lakunk és reggel ha elkezdünk fel öltözni már az az első kérdés hogy na megyünk a jáccira? És onnantól kezdve egésznap kint van az udvaron.
2013. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kivittem a teraszra, de ellökte aztán ment a dolgára. Kínomban már almát adok neki h azért egyen vmit, menés közben elrág belőle egy keveset.
2013. ápr. 18. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, látszik, hogy nálatok a gyerek irányít mindenben.

Igen, felkeltem reggel, legkésőbb 7 kor. Azért is, mert megyünk a naggyal az oviba, oda kell érni időben. Meg azért is, hogy délre álmos legyen.

Legkésőbb 1 kor alvás, mert 3 kor indulunk a nagyért az oviba, és addig ki kell aludnia magát, hogy délután tudjunk egy nagyot játszani.

Evés. hát azt is szigorúbban kellene venni, és mindkettőt az ő érdekében. És ne adj kenyeret. adj egészséges kaját.

2013. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az én fiam is kint élne a kertben, de valami tuti dologgal szoktam becsalogatni, pl. a kedvenc traktorával...
2013. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de nem eszik meg semmi főtt kaját :( hiába rakom elé :(
2013. ápr. 18. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Muszáj megnevelni, még most, időben. Olyan nincs, hogy ordít, ha bementek. Illetve nem kellene, hogy legyen. Az első ilyen után megfogni a két kezét, szemébe nézni és nyomatékos hangon megmondani neki, hogy hisztizni tilos. Ha folytatja, rá lehet kiabálni, semmi baja nem lesz tőle. Legközelebb előre lehet mondani neki, hogy hisztizni tilos, hátha meg sem próbálja. Nálunk nagyon jól bevált az ilyen nevelés, két éves lesz lassan és ilyenből sosincs cirkusz. Az evésnél próbálkozik sajnos, hogy nem eszi meg, de kezeljük a helyzetet. Azt nem csinálnám, hogy kenyeret etetek vele, meg max. almát, hanem rendes főtt ételt, utána persze jöhet az alma is uzsonnára. Ha kiabálni kell vele, akkor azt kell. Pár hét alatt rend lesz és egy értelmes életvitelű gyerek lesz.

(Azért, hogy ellöki az udvarra kitett székét, pofon is vágnám a helyedben, ne haragudj, de nagyon el van kényeztetve jelenleg a babád. Később reménytelen lesz, ha most ráhagyod.)

Lehet lepontozni, de igenis létezik gyereknevelés, ami működik, ma is.

2013. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha Anyukának nem tetszik a válaszom, nem lepontozgatni kell, hanem elgondolkozni...

Nem nekem van szükségem ilyen kérdés feltevésére.

2013. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sose szoktam pontozni.
2013. ápr. 18. 22:43
 9/9 A kérdező kommentje:
te egy határozott ember vagy sajnos én nem. de holnaptól megpróbálom, először is kezdem a reggeli keltéssel, biztos nyűgös lesz tőle, de pár nap alatt remélem átáll magától
2013. ápr. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!