Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik főleg nyáron voltatok...

Akik főleg nyáron voltatok kismamák! Hogy bírtátok? Természetes vizekben megmártóztatok? (Balaton) Mertetek messzebb menni nyaralni?

Figyelt kérdés

#ősz #kismama #téli babák anyukái
2013. ápr. 19. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én szeptember elején szültem. 1-2x strandra is mentünk, nem volt belőle semmi probléma. Természetes vizekbe minden további nélkül. Én nagyon jól bírtam, dudváztam, kertészkedtem, nyaralni is mentünk, miért ne? Nem kell otthon ülni. Persze nem 39 hetesen kell elindulni, de a 36.hétig simán elmennék bármerre, ha úgy érzem magam. A terhesség nem betegség, ha végig probléma mentes vagy akkor rád van bízva, mit vállalsz be.
2013. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nehezen!!! Naggggyon nehezen. Ritzingi tónál voltunk (28 hetesen),de inkább nem merültem bele,csak combig. Viszont voltam wellnessezni,ott volt jakuzzi,abba beleültem (20 hetesen). Utazni mertem volna,de azért nem volt jó,mert állandóan pisilnem kellett.
2013. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztus végén szültem, az utolso pár hétben iszonyúan szenvedtem a melegtől.. amúgy sem bírom a nyarat, de nagy pocakkal kínszenvedés volt. 34 hetesen voltunk nyaralni de nem fürödtem se a balcsiban se medencében.
2013. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

attól tartok bár nem vagyok melegellenese,sőt,hogy nem fogom bírni,októberben szülök,ha minden igaz

de van egy 4 évesem aki igényli és a tavalyi meleget én is csak vízben bírtam

kell esetleg fertőzés miatt tampont feltenni?

Velencei tóról azt hallottam eléggé sok fertőzést szedtek össze benne,de hozzánk az van a legközelebb

meg nem tudom merjem e bevállalni Németországban lévő rokonok látogatását?Mi van ha ott történik valami?

2013. ápr. 19. 08:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Èn medencébe és folyóba, tóba nem mentem bele, pont a fertözés feszély miatt. A legrosszabb a tampon, mert abban megreked a víz és már szaporodnak is a meleg nedves tamponon a baktériumok, vírusok.

Ha még is fürödni akarsz akkor tampon és más dolgok nélkül, és ahogy kijössz a vízböl cserélj bugyit.


Èn 8-10 hetesen voltam tengerben, ott még simán 1 órát is úsztam.


Németországba akkor még nyárelején menj, ott úgy is ritka hogy 30 fok felett lenne az idö, de tavaly a 30 fok is ritka volt.


Egyik lányom szeptemberi a másik augusztusi, de nem volt annyira vészes.

2013. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én tavaly július 29.-én szültem,41. héten. Szenvedtem a melegtől,és persze türelmetlen voltam. 36. hétig dolgoztam,álló munkát.Az egyetlen felüdülés a fürdés volt. Orvossal beszéltem,zárt méhszájjal lehet fürödni természetes vízben,vagy saját medencében,strandot nem ajánlotta.
2013. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly júli 28-án szültem, 41 hetesen. Paramami vagyok. :D


Úgy döntöttem nem megyek se strandra, se természetes vízbe, ami elég nehéz, mert a balcsin van a nyaralónk. Simán kibírtam. Kb. 11től délután 4ig bent ültem a besötétített szobában. Vizes borogatás a bokára és ment a pihi. Jó kényelmes, szellős ruhában voltam egész nyáron, az sokat segített. Meglepően jól viseltem, pedig nem bírom a meleget alapvetően.


Amúgy a tampon szerintem sem jó ötlet, megreked beenne a víz, ami jó kis otthon a baciknak.

2013. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly október legelején szültem, ergo az egész nyarat terhesen csináltam végig.

Féltem tőle.

De hihetetlen energiával csináltam végig. Júniusban Horvát o.-ban voltunk (fürödtem), augusztusban a Balatonon , és ott is fürödtem. A nyáron kb. 4x voltunk kirándulni és szalonnázni a Bakonyban :) Sőt, a szülés elötti hétvégén a Férjemmel autóstalálkozón is voltunk. :)

Itthon is van medence, abba is bementem. De persze délután 2-ig Én se mozdultam ki, csak ha orvos/védönőhöz kellett menni.

Nem vizesedtem, nem volt magas vérnyomásom. Néha kicsit légszomjam. :) De imádtam.

Amiért jó volt nyáron terhesnek lenni az a sok gyümölcs, irdatlan mennyiségben ettem :)

2013. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az élményeiteket!Pont az van,hogy én is nagyon várom a nyári gyümiket,kezd elmúlni rosszullétem is és én is élvezni szeretném!Azt hiszem fürödni megyünk ha nincs orvosi ellenjavaslat,Németországot lehet kihagyom..Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak.
2013. ápr. 19. 11:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, pont a 20. héttől volt nyíló méhszájam, így a Balatonba is csak a lábamat lógattam bele, pedig majd' megsültem a melegben. Amúgy talán bele mentem volna, de utána rögtön törölközés és bugyicsere.
2013. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!