Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv Kismamák! Szeretném...

Üdv Kismamák! Szeretném tőletek megkérdezni, hogy reggelire, uzsonnára, ebédre, tízóraira és vacsorára miket szoktatok adni az 1 éves babátoknak?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha egy pár különlegesebb, ill. nem hétköznapi receptet is leírnátok! +1 kérdés: Milyen finomságokat, "nasikat" adtok neki?

2013. ápr. 20. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindent, amit mi is eszünk. Nasit (édességeket,stb) legfeljebb evés után kaphat egy-egy darabot. Nasi helyett joghurtot kap.
2013. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

reggeli: vajas kenyér, sajttal, bundás kenyér, padlizsánkrémes kenyér, májkrémes kenyér (én csinálom a májkrémet), túrókrémes kenyér, illetve sok kását kap, amit zabitalból, rizsitalból készítek: köles, zab, kukorica...


tízórai: Mindig valami gyümölcs, mást nem kap, mert kb. 1.5 órára rá már jön az ebéd


ebéd: azt eszik amit mi. Alig sózok, azt is himalájaival. akkor kap mást, ha mi valami olyat eszünk, amit neki nem lehet. Vagy máshogyan csinálom. Pl. tejet nem adok neki.


uzsi: gyümölcs, vagy csinálok gyümis joghurtot, vagy szintén én készítek túrókrémet, muffint sósat vagy édeset


vacsi: mint a reggeli, azt eszik amit mi.


Neki nem adok felvágottat, mi sem nagyon eszünk. Ha igen, nyilván megkóstolhatja, de nem nagyon akarja.

Nasi az uzsonna, mama kb. 2szer egy héten süt, ha átmegyünk, ott van süti is.

Még szopizik, azért nem írtam tápszert, tejpépet. Ezeket nem adok neki. Kb. 4 szer szopizik egy nap, főleg reggel és este a reggeli, ill. vacsi mellé, tehát ezekből kevesebbet is eszik.


ebéd

2013. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Elfelejtettem, hogy reggel és este kap nyers zöldséget is, mint paprika, hagyma, vagy paradicsom mag nélkül. Kis kockákra vágom, mint a sajtot és a kenyeret és osztott tányérba teszem, szépen feleszegeti.

2013. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Reggeli: anyatej+kenyér vajjal, sajtkrémmel, sajttal vagy felvágottal.

Tízórai: gyümölcs. Banán vagy alma

Ebéd: Na ezzel gondban vagyunk. A babakaja már nem kell neki, amit mi eszünk, az pedig még nem ízlik. Tegnap evett töltött tojást rizzsel és sok-sok tejföllel, az például bejött neki, de sajnos nagyon kiszámíthatatlan

Uzsi: joghurt

Vacsora: Vagy ami maradt ebédről (már persze, ha akkor megette), vagy tojásrántotta, virsli, esetleg újra kenyér. Aztán lefekvés előtt szopizik.

Elvileg már kéne tápszert is innia legalább napi egyszer, mert a doki szerint nagyon picike, de nem igazán issza.

2013. ápr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat , még annyit szeretnék kérdezni , hogy van-e esetleg olyan anyuka akinek a kicsije picit le van maradva a hízásban?!Mert sajnos az enyém magasságra átlagos , de súlyra kevés(7200g , 2880g-mal született most kéne kb. legalább 8500g-nak lennie "elméletileg"), pedig nagyon jó étvágyú.Nem tudom , hogy gyorsnak mondható-e az anyagcseréje , mert evés után 1-2 órára rá szinte mindig van kakis pelenka...Nem tudna valaki mondani , valami táplálódúsabb , ill. súlygyarapítóbb ételt?Persze zsírosat nem szeretnék adni , mert nagyon nem egészséges.Esetleg , ha valaki valami tapasztalat szerint bevált étrendkiegészítőt használ , akkor annak a nevét legyen szíves megosztani velem (mi Cebion 2x Multi-t használunk).
2013. ápr. 20. 12:01
 6/12 anonim ***** válasza:
11 és fél hónapos. Reggel szopizni szokott, utána reggeli: kenyér+vaj, felvágott, sajt vagy virsli, néha tejpép, ha már unja ezeket. Ebéd: főzelék vagy tészta hússal, rizzsel összeturmixolva. Uzsonna: joghurt, túrókrém vagy gyümölcs babakeksszel. Vacsora: főzelék vagy tejpép. Kukorica pufit nagyon szereti. 10 hónaposan volt 7500g, 11 hónaposan 7400g, mondjuk bárányhímlős volt és nagyon megviselte. A védőnő azt mondta, többször adjak neki tejpépet. (nincs sokféle, de azért lehet találni a boltokban grízpépet is, az mégjobban hízlal), vagy csinálj te neki tejbegrízt.
2013. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ő is nagyon jó étvágyú, sokat eszik. Nem tudom, a tied már jár-e, az enyém kb másfél hete, de egyfolytában sétál, így lehet, hogy most sem hízott, mert tele eszi magát, aztán lemozogja.
2013. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok. A kislányom kereken 3000 grammal született és a 8. hónapos kontrollon volt 6000 gramm.

Mi is ilyenek voltunk az apjával, ugyan ez a testalkat, de próbálok neki olyan kaját adni, ami tápanyagban dús, egészséges étel, laktat és jól használja a szervezete. Ezért kap kevés tejterméket és sok husit, ezért felejtős a felvágott.

Most 8200 egyévesen. Viszont hosszú, magas gyerek. A doki szerint minden oké, ő ilyen.

Én iszom a humet-rt mert a vas átmegy az anyatejjel és picit jobb étvágyat csinál neki. Látom már a változást.

2013. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

még sokat szopizik, 1-1 étkezésre max 1 decit ha eszik. 2900-al született, 48 cm, 1 évesen 8990, 79cm, kislány:


tápláló étel: kókuszzsír!!! olvass róla, sok jó van benne, könnyen emészthető, de táplál.

kókuszliszt: hasonló, plusz sok fehérje, sok rost.

gesztenyeliszt: főzhetsz vele kását, vagy süthetsz babakekszet.


reggeli: gyümölcs, vagy csak leve, sinemil, gabonapép, vagy kása, aszaltgyümölccsel

tízórai: növényi tej (rizs, szezámmag, napraforgómag, esetleg zab, de mi kevés glutént adunk neki)

ebéd: amit mi, vagy zöldséglé sinemillel, sok őrölt olajos mag: lenmag, napraforgó, tökmag. mogyorót még nem.


uzsonna: növényi tej, esetleg gyümölcs.

vacsora: rizstallér házi pástétommal, zöldségből, olajos magból. vagy gyümölcs kásával, gabonapéppel, olajos maggal; vagy gesztenyelisztből "puding" (vízben megfőzve)


amit nem kap: felvágott féle, tejtermék (nem allergiás, de nem is akarom, hogy legyen); tojás (nem allergiás, de nem is akarom, hogy legyen, mi sem eszünk)

nasi: neki a szopi a nasi :-))

mi 3szor eszünk egy nap, a kisgyereknek sem kell gyakrabban. igyekszünk őt is erre szoktatni.

2013. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A kókuszzsíron pár hónappal ezelőtt gondolkoztam , hogy kipróbáljam-e , de a mi védőnőnk azt mondta , h. semmiféleképpen se , meg csak napraforgóolajat használjak.Pedig szerintem nem az a legegészségesebb , meg legfinomabb na mind1.Nem tudom eldönteni , h. valamilyen szinten h*lyeség-e , amit mondott vagy azért egyes gyerekeknél tényleg okozhat-e esetleg nagyobb problémát?
2013. ápr. 21. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!