Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak 8 hónaposomnak...

Mit adjak 8 hónaposomnak enni? Szinte nem szik meg semmit csak amit mi eszünk.

Figyelt kérdés

Már nem tudom mit adjak neki, a tápszert egyre kevésbé eszi, jó ha egy nap 2 és fél decit bele birok erőltetni kétszeri evésre.

A gyümölcsökkel nincs gond,abból is inkább őszibarack,banán,de azt legalább eszi. Amit még szeret az a Sinemil pép,de nem ehet mindig pépet gyümölccsel...

A legnagyobb gond az ebéddel van,semmi főzeleket nem hajlandó megenni,csak ami habarva,fűszerezve van. A gulyáslevest úgy ette alig bírtam elvenni tőle :-)

Egyébként tejfehérje érzékeny,ezért nem adhatok neki habart kajákat.Már nem tudom mit adjak neki ebédre. Mindent megeszik amit mi,csak fűszeres legyen,ha nincs benne semmi,csak a zöldség párolva meg a husi, köpi ki az egészet.


2013. ápr. 20. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam ma például rizses húst evett vacsira, esetleg azt is megpróbálhatod. Meg a rántott májról leszedtem neki a panírt, azt betolt egyet ebédre. Egyébként az enyém is jobban szereti az "ízesebb" kajákat, bár már másfél éves.

Esetleg úgy sem eszi meg jobban, ha nem turmixolod össze neki?

Az enyém például a húslevesből, vagy borsó levesből úgy ette meg a zöldséget, hogy nagyjából összevagdaltam neki, mellé a husit szintén felvágva (a rostjaira merőlegesen egészen apróra lehet vágni, szinte olyan mint a "forgács"), és úgy sokkal többet megevett, mintha turmixoltam volna.

Vagy a gyümölcsébe tegyél esetleg gabona pépet, azzal is sűríted, picit laktatóbb lesz (bár nem is tudom, hogy azt tejfehérje érzékenyek is fogyaszthatják-e, itt a dobozon az Alnatura azt írja, hogy nem tartalmaz tejet).

2013. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sinlac, sinemil nagyon jó, ízesítsd, sűrítsd azzal amit lehet. Habart állagot nem lehet vele elérni, de kicsit világosítja a főzelékeket. 8 hónaposan még nem baj, ha nem minden étkezésre eszik "felnőtt ételt", az enyém 8 hónaposan így evett: reggel és este gyümölcsöt kapott gabonapéppel vagy sinemillel, tízórai és uzsonna sima sinemil vízzel vagy növényi tejjel, pld rizstej. Ebédre a zöldséglevet is sűrítheted sinemillel.

Vagy kávédarálóban darált rizslisztből főzz pépet, és azzal sűrítsd a főzeléket, vagy kukoricaliszttel. Fűszerezni próbálj zöldfűszerekkel.

2013. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
vizes liszttel habard :) én úgy szoktam. szintén tejfehérje érzékeny
2013. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!