Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gyümölcspépet adjak...

Mennyi gyümölcspépet adjak neki tízóraira, hogy jóllakjon, de ne legyen túl sok?

Figyelt kérdés
6 hónapos a lányom, 1 bébiételes üvegnyi nem elég neki. Mennyit ehet max? Mert akármennyit csinálok megenné. Vagy tegyek hozzá babakekszet, hogy táplálóbb legyen?
2013. ápr. 21. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem elég ? Egy bébiételes üveg 190 ml kell majdnem 9-12 hóig! Másrészt a tízórai csak egy cseppnyi evésről szól, hogy ki bírja ebédig! :) Itasd meg utána, sok sikert.
2013. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem elég? 6 hónaposnak? Az én fiam is annyi, és fél üveggel eszik meg egyszerre. Nehogy adj neki többet.
2013. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hú az én gyerekem pont ilyen volt, mondjuk már majdnem 1 éves :)

Szerintem iktass be mégegy étkezést, nálunk végül ez lett a megoldás, de később, úgy 9 hónaposan tettem úgy.

Én mondjuk tettem bele babakekszet a tejpépbe vagy a gyümölcshöz.

Figyeld a bébi ételeket, mert van amelyik 163g van amelyik 190g és később lesz majd 220g is.

NÁlunk ugyan így volt amúgy és megosztott volt a vélemény, pedig én védőnőket kérdeztem, az egyik szerint max 180g a másik meg mondta nyugodtan adjak többet akár 230g-ot is, így tettem :)ha annyira tátotta a száját adtam még, amúgy most azt veszem észre csökkent az étvágya. szerintem nagyon sok minden fejlődés van most nálatok, így kell az energia.

A folyadék viszont kéne, én akkoriban gyülölcslevet adtam, babáknak valót, vízzel hígitva, arra jó volt hogy imádta és odáig nem itta még cukorral sem a teát, most már megissza és cukor sem kell.

2013. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már születése óta többet eszik, mint az átlag. Most 200ml tápszert eszik napi 4-5x.
2013. ápr. 21. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha éhes, adj neki még enni. Vagy a bébiétel után adj neki még tápszert. Nehogy éhezzen az a gyerek csak azért mert neki több kaja kell mint a szakirodalom szerinti gyereknek.

Lesz még olyan időszak is, amikor meg pont semmit nem fog enni.

2013. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 200ml-vel nincs gond, de a tízórai nem a jólakásról szól de 190ml még jól is kéne lakni! BŐVEN! Az otthoniba kell babakeksz, de 1 banánt le reszelsz neki annak is bőven elégnek kell lenni, max teszel hozzá egy kis kekszet ha tutira akarsz menni!
2013. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!