Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális, vagy én nem...

Ez normális, vagy én nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Azt hittem sosem fogok aggódni a fejlődése miatt amíg az orvos is normálisnak véli, de el vagyok keseredve. Fél éves a lányom, és nem csinál semmit. Még csak nem is fordul át. Még az oldalára sem. Orvosok szerint normális, még ráér. Hát nem tudom. Nézek videókat fél éves babákról, szinte mindegy ül már, kúszik, de van amelyik mászik is! Gügyögnek, utánozzák a hangokat amiket anyuka kiad, az enyém nem. Ez normális? A ti babátok fél évesen miket tudott?
2013. ápr. 21. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy fél évesen forognia azért kéne. Kérdezz másik orvost vagy a védőnőt. Az én kislányom elég gyorsan fejlődött, 6 hónaposan forgott mindkét irányba, "kutyázott", pont a 6 hónapos szülinapján felült és utána kb 2 héttel már mászott. Most 11 hónapos, 1 hónapja jár. Szóval ő tényleg gyors, de a forgást már szerintem kéne, hogy csinálja.
2013. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha mást nem is,forognia kéne már mindkét irányba.
2013. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Elmentem egy fejlődési tanácsadóhoz is, azt mondta 8. hónapig ráér..
2013. ápr. 21. 21:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Az enyém fél évesen "csak" hasról hátra tudott fordulni, de vissza egyáltalán nem. Kicsit kövér csecsemő volt, így utólag annak tudtam be. Ha felültettem, ült sokáig támaszték nélkül, majd felborult egy idő mulva. De felülni, hátról hasra fordulni csak 8 hónaposan kezdett, kutyázni, mászni pedig kb. 10 hónapos kora után. Járni meg 13 hónaposan.
2013. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagylányom 3 hósan pár napig forgott hasról-hátra, hátról-hasra, aztán 8 hónapos koráig gyakorlatilag egyiket sem csinálta, ritkán hátról-hasra vagy oldalra, aztán 7 hónaposan elkezdett forogni, 8. hónap elején mászni kezdett, pár nappal később felállt, két hét múlva ment a fal mentén, 10 hónaposan ment önnállóan. barátnőm kisfia sem forgott 7 hónaposan, akkor kb 11 kiló volt, az is hátráltatta, de nekik tornázni kellett, egy évesen már szaladt.

Természetes lehet hogy semmit nem csinál még, de egy gyógytornász, ortopéd doki, korai fejlesztő lássa szerintem hogy megnyugodhass!

2013. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Gyönyörűséges ***** válasza:

devenyestol tudom hogy 6 honapos koraig ha csak fekszik egy baba nem gond de a 7. honapra sem csinal semmit akkor neurologia es torna kezdodjon.

a hang utanzassal kapcsolatban jol gondold meg kinek hiszel mert sok szulo sztarolja a gyereket az en lanyom 10,5 honaposan kezdte el utanozni a hangom.

ha tudod es van ra lehetoseged vidd el devenyeshez a babad.

2013. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia minden baba más..

Az én lányom nagyon gyors volt 3 hosan oda vissza forgott..5 hosan feltolta magát 6 hosan kuszott utánna mászott...de vékony hajlékony baba örökmozgó...

A fiuk azt mondják lustibbak...

2013. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vidd el korai fejlesztőbe , mérjék fel és adjanak róla írásos véleményt.
2013. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fél évesen forgott mindkét irányba, meg gügyögött. Most 7 hónapos múlt. Kúszik, elég nagy távokat megtesz már. Pár értelmes szót fel lehet fedezni a mondandójában (pl. igen, anya) de természetesen nem érti őket csak ritkán mondja véletlen szerűen. Ha megfogom a kezét, felhúzza magát ülésbe, önállóan nem ül.

1 hónapot biztos várnék, hátha megindul az a forgolódás. Mozgásfejlődés szempontjából 4 hét nagyon-nagyon sok idő. Aggódnék úgy mint Te, de hallgatnék az orvosra. Minden baba más ütemben fejlődik. Egyik napról a másikra képesek meglepő dolgokra.

2013. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, előbb-utóbb fog csinálni mindent. Kislányom 6 hónaposan fordult át hasáról a hátára, 7 hónaposan vissza, oldalára mér sokkal korábban. 8,5 hónapos, de még nem kúszik, de az ortopédus mindent rendben talált nála.
2013. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!