Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondja meg valaki nekem hogy...

Verucs kérdése:

Mondja meg valaki nekem hogy a vírusos mandula gyulladást hogyan lehet gyógyítani? 1éves lányom már 4 napja lázas. Az ügyelet szerit"türelem majd meg gyógyul" az agyam eldobom.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A vírussal sajnos nincs mit kezdeni, meg kell várni, hogy leküzdje az immunrendszere.

Ha tudod csillapítani a lázát, és nincs tartósan 39 felett, akkor nincs vészhelyzet.

Csak hát xar. Ez van.


Jobbulást a kicsidnek!

2013. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném gyerekdokihoz. a múltkor ügyeletre vittem a lányom messziről nézték csak meg... úgyhogy vihettem gyerekorvosohoz
2013. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vírusos mandulagyulladást a szervezetnek kell leküzdenie! Te segíthetsz neki egy kis c vitaminnal, nurofennel.

Vírusra nincs gyógyszer. Csak tüneti kezelő szerek.

Akkor kell antibiotikum ha bakteriális. Vírusból könnynen lehet baktériumos betegség, mert a vírus melegágy a bacik számára, ezért kell nyírni a vírusokat c vitaminnal.

2013. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A c vitamin nem nyírja a vírusokat, maximum az immunrendszert erősíti...
2013. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most miért kell kiforgatni a szavaimat! Azért mert konyhanyelven írtam le valamit két szóban. Nem igaz. Akkor adjál mást a vírusra, nem tudsz!


Az aszkorbinsav vírusölő hatásának mechanizmusai

A C-vitamin vírusölő hatásának számos mechanizmusa ismeretes vagy vezethető le számos tanulmányból [4,8]. Az aszkorbinsav antioxidáns tulajdonsága redukáló környezetet hoz létre a vérkeringésben és a szövetekben, ezzel serkentve a szervezet gyulladásra adott oxidatív stresszállapotát, mely így száll harcba a stresszállapotokban felszaporodó mikrobákkal és vírusokkal [10]. Kimutatták, hogy az aszkorbinsav olyan különleges vírusgátló hatással is rendelkezik, melynek során hatástalanítja a vírusok RNS-ét vagy DNS-ét [11,12,13], vagy a vírusok összekapcsolódását [14].

2013. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elárulod, honnan idéztél?
2013. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vírusra nincs gyógyszer felnőtteknek sem... Tüneti kezelés... Torokfájásra coryzalia (homeos azt folyamatosan szedheti míg el nem múlik a torokfájása) Azt szedtem most én is mert babát várok egész délelőtt egymás után szopogattam és az 4. bogyónál már éreztem hogy nem fáj nyelni... gyógyszertárba tudnak biztos segíteni
2013. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja köszi, Szendi Gábort csókoltatom... :o)
2013. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!