Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres kérdés, tudnátok...

Tápszeres kérdés, tudnátok segíteni benne?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a kisbabám, eddig lényegében igény szerint szoptattam, viszont az elmúlt 2 hétben valamitől úgy lecsökkent a tejem, akármit is csináltam, hogy már csak reggel és fektetésnél tudom megszoptatni, így tápszer kell.


hozzá is táplálunk, egy étkezés már gyümi, tehát 2x kap tápit egy nap. Kérdésem, hogy mennyit adjak neki egy étkezésre? Kb. 6,60gramm a baba. Tudom, hogy ezt nem szabad túlzásba vinni, meg ki kell várni a 3 órát, de olyan nehéz most egy rendszert beállítani, amikor eddig igény szerint szopizott. És ha tudom szoptatni, de nem elég neki, akkor honnan tudjam, hogy mennyi pótlás kell neki? Amúgy éjszaka már nem eszik, szóval úgy néz ki egy nap: (az időpontok kb-k)

9.30. szopi (olyan 160 körül eszik)

12-fél1 gyümölcs

16.00 tápszer

19.00 szopi-tápszer

21.30. szopi



2013. ápr. 22. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 6 kg körüli a babám, tápszeres (3x kap egy nap, 2x gyümölcs és egyebek). Alkalmanként 150-200 ml-t eszik meg. A "nagykönyv " egy étkezésre kb. 200 ml-t javasol ilyen súlyú babának.


Egy kis időnek el kell telnie, amíg kialakul mennyitől lakik jól a kicsid (kevesebbtől vagy többtől), de szerintem indulásnak ennyivel próbálhatod.

2013. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a legelejétől tápszeres volt a babám és igény szerint adtam neki. Viszont ha azt szeretnéd, hogy a tejed ne apadjon tovább, akkor mindig szopival, mindkét mellből kezdjetek, csak utána jöjjön minden más. Még étkezést se kell kiváltanotok.
2013. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor keverjek be kb. 180-at, vagy 210-et, és akkor annyit eszik, amennyit szeretne?

Tápszerrel hogyan lehet igény szerint etetni? Azt olvastam róla, hogy ki kell várni a 3 órát két étkezés között. Sajnos nem tudom úgy etetni, hogy mindig előtte mellre teszem, mert az esti etetést meg szeretném hagyni csak szopinak (cicin szeret elaludni), és akkor nem maradna annyi, hogy akkor csak azzal lakjon jól, hanem pótolni kellene, és az eléggé megzavarja az elalvását.

2013. ápr. 22. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy etettem igény szerint, hogy:

- amikor éhes volt, szólt, megszoptattam (ez kóstoló :), kb. 20 ml két mellből)

- utána kapta a tápszert amennyit kért. de ezt is úgy kell elképzelni, hogy egy idő után beállt egy nagyjából azonos mennyiségre és az evések közti idő is nagyjából egyforma volt (nálunk ez 4 óra volt. de nem csináltam ügyet belőle, ha 2 és fél óra múlva megint kért, csak esetleg tovább aludt, vagy akár 5 óra is eltelt)


Hát így :)

2013. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!