Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házi tejet (amit tejesautóban...

Házi tejet (amit tejesautóban árulnak) ad valaki az 1-másfél éves gyerekének?

Figyelt kérdés
Én mostanában készülök tejet adni ennyi idős kisfiamnak és nem tudom eldönteni, hogy boltit vagy házit adjak. Elég felforralni? Esetleg volt már valakinek fertőzéses problémája? Mennyire higítjátok fel?

2013. ápr. 22. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Még nem tartunk ott, de biztos adnék neki miután felforraltam.

Én is imádom a házitejet, még forralás előtt bele szoktam kortyolni, imádom azt a jó "bociízt" :))

Sose lett bajom tőle, persze ismerem a nénit akitől veszem, tudom, hogy megbízható.

2013. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kíváncsicska ***** válasza:
52%
Én azt adok a másfél évesemnek.Elég egyszer felforralni.Először bolti másfelessel kezdtem, miután nem pattogott ki azután a 2,8-ast majd a házit felhigítva és pár napra már nem is higítgattam
2013. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt adok 1 évesemnek. Először fele víz fele tejet adtam, majd mikor láttam hogy nem okoz semmi gondot, már nem hígítottam. Bolti tejet nem kap, mert az nem látott tehenet...
2013. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaitokat, nagyon hasznosak számomra. :)
2013. ápr. 23. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
szia. én a kétéves fiamnak még mindig tápszert adok és fogok is 3 éves koráig. lehet hogy sokan aztmondják, nekünk sem lett bajunk. ez igaz, nekem sem lett. de a mai fejlett orvostudománnyal már kimutatták, hogy sokminden megelőzhető. tejérzékenység stb. a baba bélrendszere és emésztőrendszere még nem elég erős ahhoz, hogy a tejben lévő anyagokat megeméssze. azért vannak már ezek a junior italok, kimondottan ezért. most már a védőnők is azt javasolják, hogy amíg lehet kihúzni tápszerrel. én kiszámoltam, árban nagy különbség nincs, ha megvenném neki a tejet. mindig figyelem az akciókat és akkor veszek akár kicsit több dobozzal is. Akárhol utánaolvasol már nem ajánlják a tejet. 1 éves korban meg főleg nem, mert ilyenkor kellett nálunk a túrót, joghurtot bevezetni. amúgy a fiam minden tejterméket eszik, csak a tejet nem adom neki. reggel keléskor és este altatáskor tápszer van nálunk.
2013. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!