Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülésznő vagyok és nagyon...

Szülésznő vagyok és nagyon kétségbeejtő számomra az utóbbi hónapok szülésszáma a klinikán ahol dolgozom, ahol ti szültetek is jellemző volt a pangás, ott is alig voltatok?

Figyelt kérdés
Attól tartok nagyon nagy gond van az országban ...
2013. ápr. 24. 16:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Hogy egyik napról másikra ne születne a gyerek, attól nem kell tartani. De kevés születik, az tény.
2013. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Abortusz meg egyre több van...
2013. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Az utóbbi hónapokban kb a fele volt a születésszám nálunk az ilyenkor megszokottnak ,már alig várjuk a kolléganőkkel,hogy DOLGOZHASSUNK !

Elkeserítő szerintem a helyzet.


Nagyon remélem,hogy napokon belül emelkedni fog a szülésszám és teltházzal üzemelhetünk,úgy mint ezelőtt az megszokott volt .

2013. ápr. 24. 16:58
 4/33 anonim ***** válasza:
Én szeptemberben szültem,és akkor minden szülőszoba tele volt,és a gyermekágyas szobák is tele voltak. De az igaz,hogy egyre kevesebb gyermek születik. Ami ilyen gazdasági helyzetben,mint a mostani nem meglepő.
2013. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom mit tanultatok a suliban erről, de úgy tudom, hogy éves szinten nem teljesen egyenlő az eloszlás és pont tavasszal születik a legtöbb baba. Tehát ha pont most van pangás, az tényleg nem jó jel.
2013. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Amikor én szültem, 2013. júniusban,akkor 3-án indult meg a szülés, akkor egy csaj szült még, majd 4-én hajnalban szültem, aznap senki nem szült, aztán 5-én szült még két csaj, akik a szobatársaim lettek.

Szóval napi 1-2 volt, amikor én szültem

2013. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Igen tavaly szeptemberben még nem észleltük ,hogy ekkora probléma lenne ,de most már jó pár hete tapasztaljuk,hogy hiába várjuk nem szülnek annyian ,máskor is volt egy-két napig olyan,hogy kevesebben voltak ,de hetekig-hónapokig ez sosem fordult elő.
2013. ápr. 24. 17:02
 8/33 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van ( a legnagyobb 6 éves) és mikor én szültem valahogy mindig sokan voltunk/voltak. A szülőszobák épp akkor telve, majdnem a vajúdóban szültem, persze ez nem releváns.

A gazdasági helyzethez és az általános gyerekvállalás témához csak annyit hogy nemrég volt itt ilyen kérdés hogy ha anyagilag megtehetnéd/jobban állnál hány gyereked lenne és igen sokan, meglepően sokan írták hogy nagyon jó anyagi helyzetük van mégse vállalnak 1-nél több gyereket, illetve hogy ha több pénzük lenne akkor is maradnának 1-nél szóval szerintem nem csak az anyagiakkal van itt a gond...

2013. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Valószínű ,hogy nem csupán anyagi okai vannak ,hanem teljesen más mentalitással ,hozzáállással bírunk manapság,nagyon kitolódott az első gyermek vállalásának az időpontja is .


Nekem két gyerekem van .

2013. ápr. 24. 17:06
 10/33 anonim ***** válasza:
januárban szültem 12en szültek aznap.örület volt a szülészeten,és telt ház az osztályon.terhes kismamák feküdtek még a nőgyógyászaton is:)
2013. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!