Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férfiak! Mi az Apa feladata...

Férfiak! Mi az Apa feladata egy kisbaba körül, szerinted?

Figyelt kérdés
Az én párom sajna nem tudja kíváncsi lennék ti mit gondoltok. Tényleg minden Anya feladata? Fürdetés, fürdővíz becipelése, öltöztetés... Ilyesmire gondoltam
2009. szept. 26. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

mostohafaterom (anya 2.házassága) öcsémet születésétől kezdve fürdette,vitte be a vizet,pelust cserélt,etette,altatta,gyakorlatilag mindent,amit anya,mivel tápszeres baba volt

egyedül öltöztetni nem szerette,mert neki mindig sirt,de amugy tényleg mindent megcsinál(t) öcsémmel

csak szépen meg kell mondani,meg mutatni hogy mit hogy

majd ráérez


(háttérben lehet az,hogy férjed ugy van vele,hogy ha már ő a bab miatt elvan hanyagolva,akkor gondozd te a babát...)

22/L

2009. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Nalunk is mindent megcsinal a fiam korul, de ami igazan testhezallo neki a furdetes, sok-sok jatek, hancur ahogy azt anya nem tudja csak apa :)

Na meg a kozos csavargas uszodaba, boltba, autoalkatreszert stb.

2009. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
szia.Egy jól működő házasságban nem szabad,hogy ilyen kérdés felmerüljön,hogy kinek mi a feladata,és ez nem az enyém,az meg a tied.Szóval itt szerintem alapokkal van a baj.Mert egy baba körül aki 2 ember gyermeke,ugyanúgy van feladata az apának is.Az tény,hogy vannak dolgok amiket az apa nem tud megoldani,ilyen a szoptatás,de ezenkívül szinte mindent.A kérdés az hogy akarja e,szereti e annyira a babáját,hogy foglalkozzon vele,gondoskodjon róla,szeret e,tisztel e téfed annyira hogy bizonyos feladatokat levegyen a váladról?Mi sose beszéltünk ilyenről,sose osztottuk ki a feladatokat.segítünk egymásnak ahol tudunk,és ez igy van a gyerek körül is.
2009. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Én nő vagyok, de szerintem:

Egy éves kor előtt: megcsodálni a gyermeket, esténként, büszkén mutogatni családnak, barátoknak.

ELTARTANI a gyermeket meg az anyját.

Megvenni amire szükségük van: házat, autót, bútort. Pénzt adni a konyhára.

Nehéz férfimunkában besegíteni anyának, ha nem bírja: favágás, behordás, ilyenek. A két liter fürdővízet is beviheti, ha van kedve, de ez csak hobbi.

Amíg anya elpakolja a fürdetés nyomait, játszani a kisöreggel.

Amíg szoptat, elcsendesíteni, esetleg megfürdetni a nagyokat.

Szoptatás után férfimellkasára fektetni a kis szarost, és meccset nézni vele, hadd szépítkezzen az anyja is.


Vasárnap délelőtt egy órát tologatni a kocsiban, hadd főzzön az anyja, vagy menjen kávéra a barátnőkkel!


Egy éves kor felett:

Felfedezni vele a világot, megmutatni az érdekes dolgokat, megtanítani, hogyan boldoguljon: Biciklizni, focizni, várat építeni tanítani, tanácsot adni a barátok és óvónénik kezeléséhez. Megismertetni Isten szeretettével Megtanítani az erkölcs alapjaira.Iskolát keresni, beíratni. Elvárni hogy jól tanuljon, jól viselkedjen, és apai tekintéllyel érvényt is szerezni ennek.

Helyreigazítani, ha elszállna a csemete.Horgászni, motorozni, főzni, vezetni tanítani, megteremteni a békés boldog gyermekkor feltételeit. Fizetni az iskolát, a jogsit, megvenni az álombiciklit. Megnézni a gyerek előadását, meccsét.

A gondozás alapvetően anyai szerep, persze, ha gond van, ha lázas, vagy csak elcsúszott a dolgaival, mindenben besegíthet az apja, megmentésként.

De nagyon fontos feladata kisbaba korban is: figyelni észrevenni a gyeerek fejlődését, biztatni, dicsérni, és anyukát is dicsérni, tartani benne a lelket, vígasztalni. Péntek és szombat éjjel esetleg felkelni helyette, hadd aludjon néha ő is!


44 éves, nagyon modern és laza nő vagyok, 3 gyerekkel.

Grafikusként dolgozom, volt amikor (még kisebb korukban) 12-14 órákat, akkor persze apa adott uzsonnát - helyettem. (megbántam)

Szeretem megkülönböztetni a nőt és a férfit, szerintem anyának, apának, gyerekeknek ez a legjobb. Ha mindenkinek egyenlőek a jogai , és jól körülhatároltak, megkülönböztethetőek a szerepei. Persze segítünk egymásnak, ha kell.

Erre a tapasztalat vezetett, lassan csiszolódott le bennem, mennyire jól van ez elrendezve évezredek óta. Régen is dolgoztak a nők! Csak a parasztok: Aratni jártak, 50 tyúkot meg 3 tehenet gondoztak kenyérsütés, lúgfőzés stb mellett..

Vagy a városon 10 gyerek mellől titkárnősködöött, konkrét példa..

Nehéz a férfiak dolga is!

És csak akkor csinálják jól, ha megőrzik a tekintélyüket, de mindig vidámak, pozitívak, biztatóak tudnak maradni. A férfi dolga az is, hogy erős legyen! Testileg, de lelkileg főleg! Védje meg a családját, és erősítse!


Kisbabakorban háttérmunkás(nagyon fontos!) és lelkes közönség.

Ez sokkal fontosabb, mint gondolnánk elsőre! Jusson eszetekbe a hospitalizálódás! Mikor ajól tartott de intézetben nevelt, kevés gondozónői kapcsolathoz jutó csecsemő leáll a fejlődésben - a mozgásfejlődésben is! - miközben otthon nevelkedő társa, esetleg szerényebben gondozva, de csodálva, figyelve, szeretve - rohamosan fejlődik, tanul!


Szerintem a kismamának nem az kell, hogy valaki kivigye a kakis pelust, vagy behozza a kenőcsöt! Hanem az az érzés, hogy itt egy erős férfi, aki mellette áll, aki segít, akire lehet támaszkodni, aki tiszteli őt a sok munkáért , amit a gyerek körül végez!

Ha ez megvan, akkor már szerintem nme is olyan fáradt a mami, megsoxorozódnak az energiái, és dalolva öltözteti át tizedszer aznap azt a kisbabát, és boldogan megy ki a hintőporért.

2009. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a fürdővíz készítése és cipelése apa "feladata", én el se bírnám szerintem. Úgyhogy, ha apa nincs itthon este, akkor nincs fürcsi. Anyatejes baba, úgyhogy etetés kizárva. Pelenkázni, öltöztetni nem hajlandó, sétálni se, még velünk együtt sem, mert ő eleget rohangál egész nap sajnos. Itthon eljátszik vele 1-1 fél órát időnként. Még 3 hónapos lesz a kisfia, én abban reménykedek, hogy később tud majd vele jobban mit kezdeni. Nagyon szereti, de sajnos nem minden ffi tudja magától, hogy mit tudna segíteni. Azt mondja hogy szóljak ha segítség kell, mondjam mit tud ő tenni. Már ezerrel építi neki a terepasztalt, és alig várja hogy együtt mehessenek gombászni, horgászni ilyesmi.
2009. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted mi lenne az apa feladata?
2009. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök mindent mindenkinek. Az én párom semmit sem segít ezért érdeklődtem, hogy máshol mi a normális, mert nekem nagyon nehéz így. A válaszokat megmutatom a páromnak.
2009. szept. 26. 12:13
 8/20 anonim ***** válasza:

Az én párom se segít. Mindig azt mondja, hogy ezért kapom a gyedet...

Ja nem, mostanában rávette, hogy hétvégente ő fürdesse. Kb három hete csinálja, de csak 1-2 órás könyörgés után.

Lassan 1 éves lesz s fiam.

2009. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden felesben van, de férjem most itthon van velünk pár hónapja. Ha dolgozna sem gondolnám, hogy mindent nekem kellene vele csinálni, hisz napközben a babázás meg a háztartás sem csupa láblógatásból áll, ne jöjjön már azzal, hogy ő halálra dolgozza magát. Szóval, amikor még dolgozott is úgy ment, hogy hazajött, és utána boldogan babázott, ami volt, azzal segitett. És rengeteg házimunkát csinál, mert úgy érzi, azzal enyhiti nekem a helyzetet, igy ő mosogat, elpakol, kitakarit (addig mi elmegyünk sétálni itthonról), felajánlja, hogy főz vacsorát, csinál reggelit, együtt bevásárolunk, stb. Ez persze lehet, hogy túl sok, de mi mindent úgy kezelünk, hogy meg kell csinálni, és mikor melyikünk ér rá, az csinálja, legyen az a baba vagy a lakás körüli teendő. A fürdőviz becipelése a minimum, szerintem, nyilván a nehéz munkát csinálja már ő!!
2009. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem régen rossz, ha már úgy kezdődik a dolog, hogy mi kinek a feladata kellene, hogy legyen.

Az én férjem a kislány születése óta kiveszi a részét a gyereknevelésből, segít mindenhol nekem. Pedig reggeltől késő délutánig dolgozik, de ha hazajön, lezuhanyozik és máris övé a gyermek. Ha kell eteti, öltözteti, tisztába teszi. Fürdővizet csak ő tud olyan tutit készíteni, ami jó a manónak. (Az enyém vagy hideg, vagy nagyon meleg lesz )

Ha kell éjszaka is felkel hozzá, van hogy én meg sem hallom, mert már az első pisszenésnél ott van mellette, simizi és a pindur már alszik is tovább.

Én sokszor megköszönöm a férjemnek, hogy ennyit segít, de mindig elhárítja, hogy ugyan már, ez természetes.

Ezek szerint nem mindenhol!

2009. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!