Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férfiak! Mi az Apa feladata...

Férfiak! Mi az Apa feladata egy kisbaba körül, szerinted?

Figyelt kérdés
Az én párom sajna nem tudja kíváncsi lennék ti mit gondoltok. Tényleg minden Anya feladata? Fürdetés, fürdővíz becipelése, öltöztetés... Ilyesmire gondoltam
2009. szept. 26. 11:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Látod, itt az uccsó! A férje "segít" Nem feladat, hanem segítség! meg is köszönik, amit szerényen(bár szerintem domború mellkassal)elhárít!

Talán neked sem azt kéne keresned, nem apa feladata - e ez vagy az, hanem elmondani, mennyire sok neked, hogy kimerülsz, és segítséget kérni! Amit ő tud magától! Aztán megdícsérni, vagy megköszönni, ha ki tudtad magad pihenni.! Ez szerintem így jobban megy!

2009. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk sem csinál semmit a párom. AZ elképzeléseim nekem is nagyon szépek arról, hogy mi lenne egy apa kötelessége, de még a favágásért is könyörögnöm kell. Hogy a gyerekéhez felkeljen éjjel, vagy fürdi vizet csináljon, arra gondolni sem merek. Másfél hónapos a bébi, ha kicsit idősebb lenne, lehet hogy már kitettem volna a szűrét:(A rendes családokat irígylem, becsüljétek meg a dolgos férfiakat, ha olyan jutott!!
2009. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A feladat, az szerintem kötelező jellegű. Ez az anyának van. Az apának nincs feladata, az apának be kellene segítenie, de abban, amiben jónak látja. Van, aki a fürdetést választja, van, aki játszik vele, pelenkázni már kevesebben. :) Az én párom szerencsére kiveszi a részét mindenből és szívből sajnálom azokat az anyákat, akiknek a párjuk nem segít semmiben. 16 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem "nincs feladata"

Hanem nem gondozási jellegű. pL. neki a feladata anya jóllétére figyelni.(is)

Te pelenkázol, ő meg ügyel, hogy legyen rá lehetőséged, meglegyen mindened ehhez, ne legyél kimerült, kedvetlen, fáradt. És ha az kell, segít, míg megpihenhetsz.

na meg eltart mindenkit. Csak nők válaszoltak?

2009. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is segít Apa mindenben!!És mellette még 12 órát dolgozik,de ha hazaér az első a lánya!

Ha nem túl fáradt akkor szinte mindig ő fürdeti és amíg én megörölgetem é felöltöztetem,apa megcsinálja a tápiját!Ha apa szabadnapos akkor többnyir közös programot szervezünk!Vagy meglátogatjuk a nagyikat vagy vásárolunk!

Ha pedig sok a dolgom akkor szinte egész nap rá tudom bíznt,mert eteti,altatja,tisztába rakja!

Ő a világ legjobb Apukája!

Imádom is!!

10hós a lányunk!

2009. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az én párom is segit a baba körül,bár nagyon sokat dolgozik,de bele is halna,ha nem lehetne a kicsivel.Ha otthon van és ráér akkor pelenkázza-a kakisat azt nem,eteti,fürdeti,altatja,elviszi sétállni ha pl.takaritok,vele van ha fözök.A háztartásban nem is várom el,hogy segitsen,még mosogatni se mosogat el.De együtt járunk bevásárolni is.
2009. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszolónak a férje azt mondta hogy ezért kapja a gyedet, hát szégyelheti magát!

Amúgy nálunk is mindent megcsinál.Egy szavam se lehet!!

Egyszersem kellett mondani neki mit csináljon, ő is kötelességének érzi hogy segítsen.

2009. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2009. szept. 26. 19:55
 19/20 anonim ***** válasza:

Sajnálattal olvasom, h egy férfi sem reagált...

Sajnos az én férjem sem segít semmiben, sőt, kétlem azt is, h szereti a lányát(13hós). Szinte észre sem veszi a létezését annak a kis ártatlannak. Így igyekszem apja+anyja lenni. Hazajön munkából, szalad ki az udvarra, este épp hogy fürdésre bejön. Ő fürdeti, ami nála kb. két perc. Aztán részéről vége is a gy.nevelésnek arra a napra is. Ő azt mondja, ha szólok, h akkor cseréljünk:ő nagyon szivesen itthon marad a babával, én meg menjek helyette dolgozni(nem egy megerőltető meló). Hát,nem bíznám fél napra sem rá, mert megetetni, altatni sem tudná szegényt. Soha eddigi kis életében nem játszott még vele az apja.

2009. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk semmit nem csinál apa. 7,5 hós a baba de két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor pelenkázta be. És ami a legfájóbb, hogy mások előtt meghazudtol amikor erről van szó bár aki ismer minket az tudja mi az ábra. Imádja a kislányát de semmit nem segít. A mai napig 3-4 alkalommal kelek hozzá éjjel ő még soha nem kelt 1x sem. Pár hete vettem észre azt, hogy mintha már keresné a társaságát szóval kiveszi a járókából beszél neki, játszik vele stb. De amikor nyűgösködni kezd és el kéne mással foglalni vagy sétálni vele a kertben vagy a lakásban (szóval amihez apának nincs kedve)akkor vége. Talán ahogy egyre nagyobb és ügyesebb, okosabb lesz majd egyre jobban el lesz vele.
2009. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!