Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be merjem vállalni?

Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Van egy hat hónapos kislányunk és nagyon szeretnénk neki kistesót egy-két éven belül. Segítségem nincs,az én családom messze lakik,egyedül anyósom van itt közel,de amilyen lelkes volt,mikor megszületett a kislányunk,most még csak felénk se néz.. Néha meglátogat minket és ennyi. Tudom,hogy sokan nevelnek gyereket segítség nélkül és hogy ez nem lehet indok,inkább csak abban várnék választ,hogy ti hogy oldjátok meg pl. a dokihoz menést a második babával,addig ki vigyázott rá? Jó,tudom nem ezen múlik,és szeretnék mindent megoldani,mert nagyon szeretnénk még egy babát. Képes leszek egyedül rá?
2013. ápr. 24. 21:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint nem egyedül,mert a férjem velem van,de napközben dolgozik ugye.
2013. ápr. 24. 21:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen tényleg ne múljon. Nálunk két év a korkülönbség, dokihoz mindig viszem magammal a nagyobbat is. Elálldogál a sarokban, amíg a kicsit mérik, nem probléma.
2013. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én inkább lebeszéllek.

ÉN 33 évesen szültem az elsőt, sajnos így alakult. A férjem nem is akart második gyereket. De én igen, így 1,5 év korkülönbséggel bevállaltuk. Lévén, hogy az első gyerek nagyon könnyen kezelhető volt. Segítségem nekem sincs. 5 hónapos terhes voltam, amikor a férjem munkahelyet váltott, és heti 5-ször este 10-re járt haza. Na, azért nem egészen erről volt szó.

A kisfiam nagyon nehéz eset, a mai napig szívunk vele. Nem tudott szopni, nem tudott aludni, nem tudott kakilni fájt a hasa. 3 éves, de még mindig kelünk hozzá éjjel. A dackorszak még mindig tombol nála.

A férjem este hazajött, és őt mindenki hagyja békén.

Mindent egyedül csináltam, kész idegroncs voltam.

10 hónapos volt a gyerek, amikor azt mondtam, hogy el akarok válni. Szerencsére megoldottuk, de én inkább lebeszélek erről mindenkit.

Jó, az is igaz, hogy nem vagyok egy kifejezett ősanya típus. Engem zavart, hogy nincs egy fél óra naponta magamra. Óvónő nem tudnék lenni, zavar a gyerekzsivaly.

Ha te szívesen lennél bölcsődei gondozónő, akkor lehet, hogy neked ez nem lenne gond.

2013. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 év korkülönbség van. Szükség esetén van segítségem (a mamák), de még így is nagyon nehéz időnként. A nagyobbik fiam a kicsi születése óta állandóan velem akar mindent csinálni, pedig régen pl. apa fürdette, azóta viszont én fürdetem, altatom. A kicsit is most már sokszor kénytelen vagyok én fürdetni, ha apának dolga van. Este mire túlvagyok az etetéseken, pelenkacseréken, fürdetéseken, hulla vagyok. Ha a kicsi éjszaka is felébred, az a csúcs... :)

De ez még nem is olyan nagy gond, inkább fizikailag nehéz. Az jobban zavar, hogy egyikükkel sem tudok leülni játszani 10 percnél tovább, mert a másik sírni kezd valamiért vagy történik valami. Ez talán majd csak akkor lesz kicsit jobb, ha a nagyobbik óvodás lesz, és a kicsivel többet leszünk kettesben, illetve majd ha már tudnak egymással játszani.

Most utólag azt mondom, bárcsak vártunk volna még egy évet, a nagyobb szerintem jobban viselte volna, hogy kevesebbet foglalkozom vele, ha már oviba járt volna, mire megszületik a kistesó. Az első fél év iszonyat nehéz volt, főleg, hogy a kicsi 3-szor kelt fel éjszaka.

Persze mindent meg lehet oldani két gyerekkel is, csak kétszer olyan nehéz. Ha a férjed segít este, már sokkal könnyebb az egész. Dokihoz pedig sokan mennek két gyerekkel, szerintem ez nem olyan óriási probléma.

2013. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiaim között 4év van.Szoval nem olyan kevés,de én azt mondom segitség nélkül nem is tudom hogy lehet birni mindent.Nagyon nehéz lehet megoldani.
2013. ápr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én be fogom vállalni. A család nálunk is messze, 10 hós a fiam, de már próbálkozunk, valahogy csak megoldjuk. A férjem sokáig dolgozik, de ebből sem volt még probléma, legdurvább eddig a tél volt, hogy nem volt kihez szólnom egész nap, de lassan a fiamnak is megered a nyelve, sőt, játszótérre is lehet vele menni. Én a munkahely miatt fogom bevállalni, amióta eljöttem csak leépítések vannak, nem lesz hová visszamennem. Szerintem tőled is függ hogy hogyan fogod viselni, mennyire vagy pörgős. Én pl most sokal jobban viselem az itthonlétet, amióta többet kell játszani, foglalkozni a gyerekkel, nem csak fekszik.
2013. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Meg lehet oldani egyedül is, de azért ha nem akarsz idegroncs lenni 1-2 éven belül, akkor legalább várd meg, amíg a nagyobbik gyerkőc kicsit önállóbb. Nekem 6 éves, 3 éves és egy 3 hónapos gyerek van. Egyedül vagyok velük, apuka külföldre jár dolgozni. Van egy autónk, ami nagy segítség, hiszen a legnagyobbat hordani kell oviba. Kialakult nálunk egy napirend, ami azért valamennyire rugalmas, hogy mindenkinek jó legyen, legalábbis igyekszem. A 2 kicsi itthon van velem, ezért néha csusznak a dolgok, de nem vészesen. Este bepótolom.
2013. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, miért lettem lepontozva? Mert le merem írni, hogy 2 ilyen kicsi gyerekkel nagyon nehéz? Attól még szeretem őket. De aki azt mondja, hogy végig mosolyogta 2 ekkora gyerekkel az első 2 évet, amikor napi 3 órákat tudott aludni, és senki sem segített neki, az hazudik.
2013. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia 3-as! Nem én pontoztalak le. Én köszönöm mindenkinek a válaszát.
2013. ápr. 25. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!