Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be merjem vállalni? El merjünk...

Be merjem vállalni? El merjünk indulni, vagy még korai? Mennyi idős korától vihetjük hosszabb utakra?

Figyelt kérdés
2 hetes a kislányom, és apa szeretné, ha hétvégére felmennénk vele Pestre a Vágtára. Én félek elindulni... Apa nem erőszakoskodik, csak megkérdezte, mi lenne ha...
2009. máj. 29. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 2 hetes baba nagy pici még ehhez.

Ha rokonokhoz jönnétek az még oké,de egy rendezvényre, ahol zaj van, rengeteg ember.. nagyon necces.

Szerintem ha 2 hete szültél még rád is rádfér a pihenés

3-4 hónapos korától szerintem már bátran szoktathatjátok, de most még picike.

2009. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kibírni kibírná, de én a helyedben még hagynám, egy kicsit, hogy a napi rutin kialakuljon nála.

Ott nem tudom, milyen idő lesz, mennyire tudsz árnyékba, vagy nem zuhogó esőbe állni, mennyi ember lesz, nem fog-e ki egy nyűgös napot stb. Menjen a párod nyugodtan, én még várnék.

2009. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az ösztönöd fog válaszolni a kérdésre. mi jövő héten indulunk nyaralni Olaszországba a 10 hetesünkkel, annyira jó gyerek. igaz csak 3 éjszakára, de biztos vagyok benne, hogy jól fogja viselni, mert ismerem.

2 hét alatt is már valamennyire megismerted a babát. Mennyit bír ki kaja nélkül, mennyit szokott aludni, el tud-e aludni viszonylag könnyen, stb. A gyerek nem lemondás, hanem egy új családtag, akit ti fogtok beleilleszteni a légkörbe. Ha szeretnétek menni, szerintem vigyétek, ha úgy gondolod, hogy ő is érett már rá, és ne hallgass azokra, akik ellenzik anélkül, hogy ismernének titeket, vagy őt :)

2009. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Még nagyon picike egy ilyen rendezvényhez. És valóban Te pedig még pihenj a babáddal együtt! Tudod, 6 hét a gyermekágyas időszak! :) Boldog babázást!
2009. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
09:07-es vagyok, úgy értettem, egyetértek az első hozzászólóval :)
2009. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy 2 hetes babával én még nem indulnék el, főleg egy olyan helyre, ami tele van emberekkel és igazán te sem tudná sehol pihenni se. Szerintem, inkább majd jövőre.. Neki nem lenne megerőltető, mert egy ekkora baba még bárhol, bármekkora zajban elalszik, de azért ennyi ember közé én nem vinném. Ha lehet, ezzel (emberek közé vitel) inkább várd meg az első védőoltást. Utána már bátrabban mehettek.
2009. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából a pici biztosan kibírná. Imádja a meleget, tehát még ezzel sem lenne gond, sétálni pedig mindennél jobban szeret:) Én is úgy gondolom, hogy még azért picike ehhez a nagy úthoz. Mondjuk én inkább a 2 órás autózáson aggódom, nem tudom mennyire ártalmas az autósülés egy ilyen kis apróságnak, bár tudom, hogy a pociban is csak összegömbölyödve volt, de akkor is...:) Pihenni tudnék és az árnyék is megoldott, mert hivatalosak vagyunk, tehát a VIP sátorban lennénk. De mondtam apának, hogy ezt inkább ,ég kihagyom és megnézem a TV-ben a futamot, biztos, ami biztos:)

2009. máj. 29. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!